Je [Spoiler] naozaj mŕtvy?

Včera, v seriáli Walking Dead, tvorcovia odpovedali na otázku, ktorá visela vo vzduchu už dlhšiu dobu: Odhodlajú sa tvorcovia zabiť postavu z A tímu?

SPOILERT ALERT: Ak ste ešte epizódu nevideli, prestaňte radšej čítať. A choďte si ju pozrieť, potom sa vráťte. Boli ste varovaný.

Príde Rick o ruku?
twdrickhand2-156851
Jeden zo zombíkov mal v sebe zapichnutú zakrvavenú mačetu a Rick sa ňou porezal. Tým pádom by mal byť Rick nakazený.

V komiksoch, Rick prišiel o ruku s láskavým dovolením Guvernéra. To je už síce minulosť a od Guvernéra mu nič nehrozí, ale v seriáloch existujú spôsoby, ako odklony od predlohy vrátiť na správnu cestu.

Vieme, že jediným riešením ako sa vyhnúť infekcii, je okamžite odrezať infikovanú končatinu, tak ako to urobil Hershel a Tyresse (sa o to snažil).

Andrew Lincoln (Rick) sám bojoval, za to aby Rick prišiel o ruku, ale VFX supervízor mu to zamietol, pretože by bolo príliš drahé, aby hlavná postava stratila končatinu.

Možno, si nás len doberajú. Kto vie?

Je Glen mŕtvy?
Glen walking dead
Žiadny moment, vo včerajšej epizóde, nebol väčší, šokujúci alebo otázny ako zdanlivá smrť Glenna Rheeho (Steven Yeun), potom ako uviazol na smetiaku obklopený zombíkmi. Glenn spadol a pristál uprostred hladnej hordy zombíkov. Tí ho potom trhali a žrali, on sa len s bolestnými výkrikmi prizeral. Za doprovodu vážnej hudby a výkrikov, Glenn zmizol z obrazovky. Všetko to bolo srdcervúce a znepokojujúce, tak ako to malo byť. Ale potom ako som si pozrel scénu ešte raz, niečo mi tam nesedelo.

VIAC:  Seriál The Falcon and The Winter Soldier dostáva dátum premiéry

Scénu si môžete pozrieť tu:

Ak vám video nejde prejdite na youtube a nainštalujte si doplnok Proxflow.

Tesne predtým, ako dopadnú na zem, je jasné, že Glenn je pod mŕtvym Nicholasom. A ako sa Chodci naťahujú a predierajú po kúsok mäsa, Glenn kričí, kamera sa zameriava hlavne na hercovu tvár. Záber je neuveriteľne klaustrofóbicky a doslovne srdcervúci. Koniec koncov, je jasné, že smrť milovanej postavy, ktorá bola súčasťou základnej skupiny od prvej časti, nebude obyčajná ako ostatné. Naopak divák s ňou ostne až do posledného momentu.

Na druhej strane je to Glennovo telo, ktoré Chodci trhajú, alebo je to Nicholas, ktorý padol naň? Chcú nás tvorcovia len zmiasť? Je možné, že v ďalších epizódach uvidíme Glenna pokrytého krvou a črevami ako odchádza s hordou? A kľudne pri tom môže žiť, v Atlante sa mu podobný trik podaril.

VIAC:  Čo znamená prekvapivé cameo v seriáli WandaVision pre budúcnosť MCU?

Čitatelia komiksovej predlohy vedia, že od uverejnia neslávne známeho zošitu č. 100, má Glenn na chrbáte terč. A preto bolo otázkou času kedy sa tvorcovia odhodlajú k tomuto činu.

Ale keďže sa predstaviteľ Glenna neobjavil v relácii Talking Dead. A do konca ani v zostrihu “Na pamiatku”. V ktorom sa zhrnie účinkovanie mŕtvej postavy. Šanca stále žije (pun indeed).

Nechce sa mi tomu veriť ale myslím, že nás tvorcovia aj takýmito detailmi naťahujú, aby šok z jeho smrti pretrval viac častí. Určite bude zaujímavé sledovať ako to prijme Maggie.

Magie walking dead

Teraz ku koncu článku som sa celkom prehovoril, že je mŕtvy. Ale aj tak ma zaujíma, čo si myslíte vy?

Je Glenn mŕtvy?

  • Nie, prežil. (65%, 68 Votes)
  • Áno, je na totálku. (35%, 37 Votes)

Total Voters: 105

Loading ... Loading ...

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

2 komentáre

  1. Matej

    Idem si akurát pozrieť tretiu časť. Samozrejme spoilerom som sa nevedel vyhnúť keďže moji kamaráti TWD sledujú. Ja osobne dúfam, že Glenn bude stále žiť (obľúbená postava aj v seriály aj v komikse). No uvidíme ako to všetko dopadne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.