Je Terminátor filmovo prepojený s Predátorom?

Arnold Schwarzenegger ako ústredná postava v dvojici filmových sérii, ktoré sa zapísali do dejín akčných filmov 80. rokov. Postavy ako veliteľ komanda, ktoré má za úlohu zneškodniť nebezpečný mimozemský druh a tiež ako Terminátor z budúcnosti spravili z Arnolda Schwarzeneggra hviezdu strieborného plátna. Terminátor prišiel v roku 1984 a Predátor v roku 1987, no kto by si vtedy pomyslel, že tieto dva filmy majú niečo spoločné, čo ich spája do jedného filmového sveta?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt predator

Na pohľad úplne dva odlišné filmy. Filmy nespája ani rovnaké filmové štúdio, produkčná spoločnosť alebo scenárista. James Cameron režíroval Terminátora, no a John McTiernan zase Predátora. Od premiéry prvého Terminátora vzniklo mnoho pokračovaní a v každom z nich hral Arnold Schwarzenegger, i keď v Terminator: Salvation nie dlho, narozdiel od pokračovaní Predátora, kde si zahral iba v prvej časti.

Článok, ktorý sa objavil na internete pár dní späť, vysvetľuje teóriu, že Predátor z prvého filmu s Arnoldom Schwarzeneggrom slúžil ako model a predloha na vytvorenie konštrukcie prvého Terminátora. Okrem toho tiež potvrdzuje fakt, že Terminátor a Predátor sa odohrávajú v tom istom svete. Čo sa dá však považovať za dôkaz? Dôkazom je videohra Aliens Vs Predator, v ktorej sa nachádzajú skryté informácie a odkazy na práve túto teóriu.

V tejto videohre sa vyskytuje postava menom “Major Dutch Schaefer“, cyborg slúžiaci na boj s mimozemskými druhmi. Je označený sériovým číslom CDS – 170A3, kde CDS je skratka pre “Cyberdyne Systems“, spoločnosť stojaca za výrobou Skynetu vo filme Terminátor. Ash z prvého Votrelca je označený sériovým číslom 120A2. Ten istý formát ako u Majora Dutch Schaefera. Takto by sa dalo pokračovať u viacerých filmových či herných postavách. Viaceré odkazy by sme našli aj v komiksoch či knihách od Dark Horse comics.

Vznikli však tieto zhody náhodne alebo boli vytvorené úmyselne v priebehu rokov? Všetko sú to iba teórie, no niekedy sú teórie pravdivé a táto je viac než zaujímavá. A preto sa môžeme viac zamyslieť na tým, či James Cameron spolupracoval na vytvorení filmového sveta, ktorý sa stal tak obľúbeným, no zároveň aj tak tajomným, že nové fakty o týchto sci-fi akčných filmových sériách sa dozvedáme až takmer po 30 rokoch od ich uvedenia do filmového sveta.

                                                                                                                                                                                          Zdroj: screenrant.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.