Pokračovanie filmu John Wick sa bude odohrávať v Ríme

V roku 2014, keď už sa čistokrvné kvalitné akčné filmy začali stávať raritou, sa zrazu zjavil John Wick, nikto vtedy nepredpokladal, že film bude mať takú kladnú odozvu, vďaka ktorej sa dočkáme pokračovania. Keanu Reeves (predstaviteľ Johna Wicka) nabral druhý dych svojej kariéry, čo dokázal návratom ku projektom s väčším rozpočtom, tým narážam na 47 Roninov z roku 2013 (+ film z jeho vlastnej réžie Muž Tai Či, taktiež z roku 2013, no s menším rozpočtom) a nasledovným účinkovaním v spomínanom Johnovi Wickovi, čo mu zaručilo návrat do pozornosti.

Film John Wick nemal príliš veľkú marketingovú kampaň, zaujal však rozsiahlym príbehom a svetom zabijakov, ktorý by stál za ďalšie sfilmovanie(tým narážam na možný prequel, kde by sme sa mohli stretnúť so scénou zabitia troch ľudí obyčajnou ceruzkou, čo by dozaista potešilo nejedného diváka akčných filmov). Zahŕňajúc kvalitný gangsterský soundtrack, ktorý obsahoval skladbu “Killing Strangers” od Marilyna Mansona, ktorá sadla do soundtracku ako uliata (nájdete ju priloženú nižšie). Preto nebolo prekvapením keď tvorcovia prvého filmu oznámili práce na pokračovaní a následne uverejnili aj krátky popis druhej kapitoly.

Nájomný vrah John Wick je opäť nútený vrátiť sa z dôchodku, kvôli bývalému spolupracovníkovi, ktorý sa snaží získať kontrolu nad tajomnou medzinárodnou organizáciou nájomných vrahov. Viazaný pokrvnou prísahou mu musí pomôcť, a tak sa John vydáva do Ríma, kde čelí najlepším zabijakom sveta.

Môžeme sa tešiť na kvalitnú akciu, rozšírenie sveta zabijakov a kvalitné kaskadérske kúsky, ktoré si ako v prvom filme urobí sám Keanu Reeves. Minimálne v jednej veci by sa Punisher zhodol s Johnom Wickom. Keď začnú strieľať, tak sa ich nepriateľ už nikdy nepostaví.

John Wick Kapitola 2 zavíta do kín 10.februára 2017.

Zdroj: comicbook.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.