Joker v Benátkach získal Zlatého Leva

Trailer toho veľa neodhalil, preto sú fanúšikovia v napätí, čo môžu od Jokera očakávať. Ohlasy z Benátskeho filmového festivalu, kde mal Joker premiéru, hovoria o majstrovskom diele.

Na Jokera sa v Benátkach upriamili pohľady nielen fanúšikov, ale aj filmových kritikov. Po premiére získal film údajne až 8 minútový standing-ovation. 76. ročník Benátskeho filmového festivalu vyvrcholil v sobotu večer, kedy boli rozdané aj ocenenia. Režisér Jokera – Todd Phillips – mal jeden veľký dôvod na úsmev. Joker si z Benátok odniesol ocenenie – Zlatého Leva a stal sa tak prvým komiksovým filmom, ktorý získal toto ocenenie.

Vo svojom preslove Phillips poďakoval Warner Bros a DC “za vystúpenie z komfortnej zóny a urobenie odvážneho skoku na mňa a tento film”.

O Jokerovi sa po Benátkach šepká, že by mohol získať Oscara. Na to, či sa tak stane, si však ešte budeme musieť chvíľku počkať.

Film Joker sa v kinách predstaví už 3.októbra 2019.

Zdroj: globalnews.ca, screenrant.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.