Joker v podaní Joaquina Phoenixa sa pripomína finálnym trailerom

Toto… nebude iba bežný film o Jokerovi. Toto bude snímka o Arthurovi Fleckovi a posledný trailer to iba potvrdzuje. Naznačili to predchádzajúce ukážky a teraz to už nemôže byť viac isté. Film sa bude spoliehať najmä na praktické efekty a ponúkne nám prízemný pohľad na postavu Jokera nie len v rovine príbehu, ale aj tej technickej, resp. filmárskej. Nevraviac o tom, že pri nových záberoch človek pomaly zabúda na to, že ide o príbehu pôvodu Jokera. Veď presvedčte sa sami.

Ono, predsa len, ide o originálny a doposiaľ nespracovaný pohľad na danú postavu, takže niet sa ani čomu diviť, avšak pokiaľ bude mať film úspech, tak bude možno až škoda, že sa vôbec pokúsia urobiť pokračovanie. Pretože snímka pôsobí tak, že sa pokúsi zanechať na divákovi silný emocionálny dojem a pôjde zjavne aj o určitú spoločenskú satiru, vďaka ktorej sa celý príbeh tohto filmu vôbec započal. Kedysi bol Joker stvorený pádom do obrovskej chemickej cisterny, teraz sa z bežného klauna stal Joker pre spoločnosť, v akej sa rozvíja. Rovnako tragické, ale zároveň oveľa aktuálnejšie vzhľadom na dnešné časy, kedy ľudí ničí doba samotná.

Taktiež sa nám vo väčšej miere ukázal Robert De Niro a konečne sa dozvedáme, nakoľko významnú rolu bude zastávať vo filme. Ukazuje sa, že bude mať podstatne významnejší vplyv, ako sa očakávalo. A o Joaquinovi Phoenixovi sa snáď ani netreba vyjadrovať, on si prakticky ukradol celý film pre sebe už teraz. Plus, trailery sú síce trocha zdržanlivé, no film má byť tvrdým Rkom, a tak sme zvedaví, či sa to tvorcom podarí využiť v ich prospech, lebo o tomto čase to vyzerá poriadne dospelo, ktovie, ako to bude vyzerať, keď sa pridajú grafické zábery.

Film Joker zavíta do lokálnych kín 3.októbra 2019.

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.