Jon Favreau privedie na svet nový hraný seriál Star Wars!

Najaktuálnejšia Star Wars trilógia sa blíži ku koncu, no Star Wars univerzum ešte ani zďaleka nepovedalo svoje posledné slovo, v čom nás utvrdzuje aj Jon Favreau. Animované seriály, komiksy či hry. Aj takýmito alternatívami sa prezentovalo širšie Star Wars univerzum a tentokrát sa zájde ešte ďalej, lebo práve Favreau sa postará o nový seriál z ďalekej galaxie. Jedným z hlavných dôvodov, prečo tento počin vôbec dostaneme, je pripravovaná streamovacia služba spoločnosti Walt Disney, ktorá má mimo tradičných rozprávok a filmov z MCU univerza aj novo nadobudnutý arzenál spoločnosti 20th Century Fox, vrátane starších dielov ságy Star Wars, teda Disney naplno preberajú práva a otvárajú sa dvere plné nových možností.

Táto streamovacia služba má svoje brány otvoriť už niekedy počas roku 2019 a sága Star Wars má byť jej veľkou súčasťou. Na nedávnej tlačovke spoločnosti Lucasfilm bolo oznámené, že Jon Favreau sa stane výkonným producentom a scenáristom tohto nemenovaného seriálu, ktorý zatiaľ nemá dátum vydania. Prezidentka tohto štúdia, Kathleen Kennedy, mala čo povedať k danému vývoju situácie:

Snáď sa ani nemôžem viac tešiť z dosadenia Jona do pozície výkonného producenta a aj scenáristu pre našu novú streamovaciu platformu. Jon so sebou prináša perfektný mix produkčného a písacieho talentu, zmiešaného s plynulosťou Star Wars univerza. Tento seriál poskytne Jonovi možnosť pracovať s tímom rozličných scenáristov a režisérov a taktiež spoočnosť Lucasfilm dostane možnosť vybudovať si robustnú základňu talentovaných tvorcov.

Textové poradie tohto článku bude trocha atypické, lebo až teraz si povieme, že kto to vlastne ten Jon Favreau je. Sčítané osoby už o tom čase tušia, že sa tu črtá niečo zaujímavé, no pre menej zasvätených urobím menší opis Jona, teda skôr jeho práce. A nie, nie je to iba bočná postava vo forme bodyguarda Tonyho Starka, resp. Happy Hogan, ale jeho rola v MCU je oveľa podstatnejšia. Pretože práve Jon je jedna z osôb, ktoré postavili celé MCU na nohy, keďže pri prvých dvoch dieloch Iron Mana zastával pozíciu režiséra a výkonného producenta. Teda nebyť jeho, tak dnes by tu vôbec nemuselo byť to Marvelácke univerzum, ktoré dnes poznáme. Samozrejme, jeho kinematografia číta ešte niekoľko ďalších titulov, no vypichol som to, čo Vám môže byť najbližšie.

Jon Favreau sa postará o hlas tejto príšerky vo filme Solo

Mimo to Favreau sa už vo svete Star Wars nejakú tú chvíľu pohybuje. Jednak sa angažoval v animovanom seriáli Clone Wars a je taktiež súčasťou nového filmového prírastku, Solo. Inými slovami, zatiaľ to vyzerá tak, že sa máme na čo tešiť a len čo sa už či Lucasfilm alebo Disney ozvú s ďalšími informáciami, dozaista Vás budeme o tom informovať. Taktiež netreba zabúdať, že o ďalšie príbehy z ďalekej galaxie sa postará duo David Benioff, D. B. Weiss, ktoré stojí za dnes už nesmierne populárnym kultom, Game of Thrones. A aj Rian Johnson má na pláne vlastnú trilógiu(režisér dielu The Last Jedi), čo môže po tých rozporuplných recenziách na posledný diel znamenať všeličo.

Zdroj: screenrant.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.