Joseph Gordon-Levitt informoval o filmovom Sandmanovi

Joseph Gordon-Levitt okrem hrania aj produkuje a režíruje filmy. Sandmana produkuje spolu s Davidom S. Goyerom, ktorý je známy ako scenárista Nolanovej Batmanovskej trilógie. Levitt sa možno podujme aj na réžiu filmu.

Pre MTV sa Levitt vyjadril: “Je to veľmi komplikovaná adaptácia. Tie komiksy sú skvelé, ale nie sú napísané v jednom kuse. Na rozdiel od Watchmenov, kde je úvod, jadro a záver. Sandman bol napísaný počas 6 či 7 rokov a vychádzal ako pravidelný 20-stranový zošit. A zobrať tieto zošity a urobiť z nich jeden film s úvodom, jadrom a záverom, je veľmi komplikované.”

Levitt s Goyerom to budú mať naozaj ťažké. Komiksový Sandman je dlhou a fantastickou ságou, ktorej hlavnou postavou je Morpheus, zosobnenie Sna, a jeho sestra Smrť. Sandman má hlbokú mytológiu, ktorá si berie inšpiráciu z gréckych povestí, Shakespearea, Biblie, fantasy a mnohých ďalších. Preto je dobrou správou, že filmové spracovania má požehnanie od Gaimana.

O rozdielnosti Sandmana a iných komiksov Levitt povedal: “Veľké akčné filmy sú väčšinou o výbuchoch a zastavovaní zločincov. [Sandman] o tom nebude. Vlastne, Neil Gaiman mi povedal, aby tam neboli žiadne bitky. Morpheus sa nikdy nebije.”

Ondro

Ondro

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.