Kde je Nick Fury?

Po Furyho projekte Avengers, ktorý musel čeliť veľkej kritike, sa hlavný iniciátor Nick Fury vytráca z centra diania. Kde je Nick Fury?  Mnoho filmových fajnšmekrov a aj priemerných divákov napadla otázka “kde je Nick Fury?”. Jeho absenciu vo filme Captain America: Civil War si dozaista všimol každý, a tak niet divu, že sa diváci dožadujú adekvátneho vysvetlenia, resp. odpovede. No scenáristi s tým nemali problém a objasnili túto záhadu:

Hlavne tu bolo strašne veľa možných názorov. Nechceli sme, aby si vybral stranu, pretože to nie je jeho miesto v univerze. A potom sme nechceli ďalšie ‘Je stále s vládou? Je proti vláde, ale podporuje vládu?’. Má to potenciál pre omnoho väčšie polemizovanie, čo si film nemohol dovoliť, kvôli nedostatku priestoru. On je chlap, ktorý to všetko dal dokopy. Bol niečo ako jeden z rodičov Avengerov. Nechajte rodičov ísť preč a pozrite sa, či to deti zvládnu. Pozrite sa, či deti dokážu byť tými, ktorí majú konať bez hlasu vlády. Um… a neodviedli najlepšiu prácu.”

Určite sa jedná o rozumný krok scenáristov, pretože Fury môže aj naďalej zotrvať ako neutrálna postava, ktorá dá Avengerov opäť dokopy. O nerozvážnosti jednotlivých postáv sa môžete presvedčiť pozretím filmu Captain America: Civil War, ktorý by stále mal ešte “bežať” v naších kinách.

Zdroj: comicbook.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.