Kde sú Hawkeye, Ant-Man a všetci ostatní?

Najnovší trailer na Infinity War obsahoval nesmierne množstvo postáv, ale ani zďaleka nie všetky. Tak kde sú Hawkeye, Ant-Man a ostatní? Otázka, ktorá ťaží milióny fanúšikov po svete. Najväčšiu odozvu dostala postava Hawkeye, resp. Clint Barton, no pritom práve jej absencia je zo všetkých postáv, ktoré si ideme spomenúť, tá najrozumnejšia. Už aj v Civil War či Age of Ultron bolo naznačené, že Clint sa pomaly, ale isto poberá do dôchodku, avšak treba si pripustiť, že Hawkeye bol srdcom práve spomínaného sequelu Age of Ultron a taktiež zakladajúcim členom vo filme Avengers. Tak nezaslúžil by si náhodou nejakú symbolickú rozlúčku?

Bez nejakého väčšieho naťahovania rovno poviem, že Hawkeye v Infinity War bude. To potvrdili aj samotní bratia Russovci(režiséri filmu), ktorí označili jeho úlohu vo filme ako špeciálnu či priam unikátnu. Poďme si vysvetliť, prečo tomu tak je. Ako si môžete pamätať, tak poslednýkrát sme Clinta(Jeremy Renner) videli za mrežami v podvodnom väzení The Raft spolu s ďalšími členmi Capovho tímu, to jest Wanda, Ant-Man a Falcon.

Cap ich na konci vyslobodil a práve tu prichádza na rad Hawkeye, ktorý podľa režisérov reaguje na dianie v Civil War unikátnym spôsobom, čo ho stavia do špeciálnej pozície. Podľa nich sa v Infinity War Clint vydáva na vlastnú cestu, čo by aj vysvetľovalo, prečo ho nevidíme v hlavnej dejovej línii. A zasa nemôžeme od Marvelu chcieť, aby nám všetko prezradil ešte predtým, ako film pôjde do kín. Predsa len, z Clintovej vlastnej cesty sa ešte môže vykľuť podstatný aspekt pre priebeh celej Infinity War, a tak skrývanie Hawkeya by bolo viac ako pochopiteľné.

Samozrejme, po Clintovi Vám hneď na rozum príde Ant-Man(Paul Rudd) a o tomto čase už aj Wasp(Evangeline Lilly), keďže Scott Lang mal aj na konci prvého Ant-Mana partnerku Hope, ktorá si už v potitulkovej scéne obhliadla svoj kostým, a tak by bolo trocha nelogické prizvať iba Ant-Mana. Avšak tu dostáva slovo hlava Marvel Studios, Kevin Feige, ktorý vravel, že Wasp by v Infinity War nemala byť v záujme toho, aby sme sa jej nabažili čo najviac v tohtoročnom filme Ant-Man and the Wasp.

Ale to neplatí pre Ant-Mana, od ktorého by sme očakávali aspoň nejakú tú hlášku, obzvlášť v takej spoločnosti, akou je Tony Stark, Star Lord, Drax a ďalší, kde to bude hláškami iba prekypovať. Žiaľ, veľa slov na adresu Ant-Mana nepadlo a nevyzerá to tak, že by sme sa v najbližšej dobe mali dozvedieť o jeho postave v Infinity War niečo viac. Veľkou pomôckou by mohlo byť práve to vyššie spomínané pokračovanie Ant-Man and the Wasp(ktoré bude zrejme zachytávať udalosti, odohrávajúce sa ešte pred Infinity War a po tom, čo Ant-Mana vyslobodil Cap z podvodného väzenia The Raft), no to príde až po premiére Infinity War. Inými slovami, ak nedostaneme žiaden ďalší už či trailer alebo nejaký spot z Infinity War, tak viac sa o Ant-Manovi dozvieme až po usadení sa do kinosály na premiére IW.

Čím nižšie ideme, tým menej informácii máme k dispozícii. Postave Valkyrie(Tessa Thompson) sa v Ragnaroku podarilo to, čo by si len málokto pripustil pred jeho premiérou. Totižto, stala sa veľmi obľúbenou postavou vo filme so samými obľúbenými postavami, a to sa nedeje často. Teda nie je až tak prekvapivé, že sa ľudia pýtajú aj na ňu.

Koniec koncov, spolu s posádkou plnou Asgarďanov, vrátane Thora, Lokiho či Heimdalla(ktorého absencia nás taktiež veľmi zaujíma, keďže jedny z najzaujímavejších teórii o polohe kameňa duše sa týkaju Heimdalla) odlietali zo zničeného Asgardu. Ani Heimdalla(Idris Elba), ani Valkyrie sme v traileri nevideli, a tak nie je vylúčené, že tieto postavy padli v boji s Thanosom alebo nejakým zázračným spôsobom stihli uniknúť skaze, ktorú Thanos spolu so svojou skupinou Black Order priniesol na loď Asgarďanov.

Tak kde je ten týpek, ktorý založil tím Avengers? Kde je Nick Fury? Poslednýkrát sme ho videli v sequele Age of Ultron, no aj tak išlo v podstate iba o malé cameo, teda Nick Fury(Samuel L. Jackson) od čias Winter Soldiera veľa akcie nezažil. A zrejme tomu ešte tak nejakú tú chvíľu bude, pretože všetko nasvedčuje tomu, že Fury sa v Infinity War neukáže, avšak s istotou Vám viem povedať, že od neho môžeme očakávať aspoň cameo v pokračovaní Avengers 4, pretože spolu s Cobie Smulders(predstaviteľka Marie Hill, ktorá sa má objaviť v IW) sa nachádzal na pľaci Avengers 4, a to aj so svojou povestnou páskou cez oko.

Na záver som si nechal ešte Pepper Potts v podaní Gwyneth Paltrow a Nebulu, ktorú hrá Karen Gillian. Pepper je už oveľa menej podstatná postava, no jej prítomnosť v tomto filme sa ešte môže vykľuť viac ako zaujímavá. Ak si to nepamätáte, tak v treťom diele Iron Mana nadobudla nové schopnosti, s ktorými by aj ona mohla zviesť nejaký ten súboj, čoho sa vysoko pravdepodobne nedočkáme, ale určite to stojí za spomenutie. Ako Tonyho spoločníčka by sa mohla objaviť aj dlhšie ako iba na zopár sekúnd.

A Nebula je kategória samo o sebe, a to už len z toho princípu, že ako jedna z mala postáv má odlišné zámery. Alebo takto, jej zámery sú podnietené odlišným dôvodom, pretože Nebula chce Thanosa poraziť skôr z dôvodu osobnej pomsty ako pre záchranu Zeme. Tá jej môže byť ukradnutá. Dostali sme na ňu menší pohľad v Super Bowl traileri, kedy sme ju mohli vidieť v “mrkni a neuvidíš” momente, tak snáď dostane toho priestoru o niečo viac a dá sa očakávať, že ju uvidíme pohybovať sa okolo Strážcov Galaxie.

Zdroj: screenrant.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.