Kingsman a Big Hero 6 si v kinách vedú skvele, budú pokračovania?

Tento rok sme v našich kinách zatiaľ videli 2 komiksové filmy. A aj keď mali rozdielne cieľové skupiny, tak sa im naozaj darilo. A ich kvalitu vidno aj na predajoch vstupeniek.

Kingsman: The secret service zatiaľ Foxu zarobil takmer 250 miliónov dolárov. To je pri 80 miliónovom rozpočte úspech. A dokazuje to, že aj filmy, ktoré sú vekovo obmedzené, si na seba dokážu zarobiť.

Pre režiséra Matthewa Vaughna to ale znamená, že nebude mať núdzu o ďalšie projekty. Spolupráca s komiksovým scenáristom Markom Millarom (Vaughn sfilmoval aj Millarov Kick-Ass) sa mu osvedčila, môžeme teda čakať, že v tom budú pokračovať. Možností je viac. Druhé pokračovanie Kingsmana, tretia časť Kick-Assu, či prequel , ktorý sa bude venovať Hit-girl (ten by ale Vaughn nerežíroval).

V januári sme potom u nás mohli vidieť Big hero 6 (Veľká šestka). Ten bol síce od originálneho komiksu dosť vzdialený, ale takmer nikomu to nevadilo. Príbeh s hrdinským robotom dokonca získal Oscara za najlepší animovaný film. Vo svete zarobil vyše 600 miliónov dolárov a stal sa tak tretím najúspešnejším animákom od Disneho. Predbehli ho len Ľadové kráľovstvo a Leví kráľ.

O pokračovaní sa toho síce veľa nepovedalo, ale určite je reálne. Väčšina členov tímu sa totiž ešte veľmi neukázala. Možnosťou by bol aj detský seriál (podobne vznikli aj seriály podľa Kung-fu Pandy Madagaskaru). A snáď Disney urobí animované filmy aj podľa iných marveláckych komiksov.

 

Ondro

Ondro

Určite si prečítaj

Blíži sa Flashpoint?

Zatiaľ sme sa sólo filmu Flasha nedočkali. Už sme počuli viacero dátumov, kedy mal byť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.