Kingsman a Big Hero 6 si v kinách vedú skvele, budú pokračovania?

Tento rok sme v našich kinách zatiaľ videli 2 komiksové filmy. A aj keď mali rozdielne cieľové skupiny, tak sa im naozaj darilo. A ich kvalitu vidno aj na predajoch vstupeniek.

Kingsman: The secret service zatiaľ Foxu zarobil takmer 250 miliónov dolárov. To je pri 80 miliónovom rozpočte úspech. A dokazuje to, že aj filmy, ktoré sú vekovo obmedzené, si na seba dokážu zarobiť.

Pre režiséra Matthewa Vaughna to ale znamená, že nebude mať núdzu o ďalšie projekty. Spolupráca s komiksovým scenáristom Markom Millarom (Vaughn sfilmoval aj Millarov Kick-Ass) sa mu osvedčila, môžeme teda čakať, že v tom budú pokračovať. Možností je viac. Druhé pokračovanie Kingsmana, tretia časť Kick-Assu, či prequel , ktorý sa bude venovať Hit-girl (ten by ale Vaughn nerežíroval).

V januári sme potom u nás mohli vidieť Big hero 6 (Veľká šestka). Ten bol síce od originálneho komiksu dosť vzdialený, ale takmer nikomu to nevadilo. Príbeh s hrdinským robotom dokonca získal Oscara za najlepší animovaný film. Vo svete zarobil vyše 600 miliónov dolárov a stal sa tak tretím najúspešnejším animákom od Disneho. Predbehli ho len Ľadové kráľovstvo a Leví kráľ.

O pokračovaní sa toho síce veľa nepovedalo, ale určite je reálne. Väčšina členov tímu sa totiž ešte veľmi neukázala. Možnosťou by bol aj detský seriál (podobne vznikli aj seriály podľa Kung-fu Pandy Madagaskaru). A snáď Disney urobí animované filmy aj podľa iných marveláckych komiksov.

 

Ondro

Ondro

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.