Kit Harington a Gemma Chan sa pridávajú do obsadenia The Eternals

V zlome zo sklamania z poslednej série Game of Thrones vzniká pre Kita Haringtona nová príležitosť, a tak v najbližších rokoch vymení bájny Westeros za moderné MCU. Akcia D23 priniesla mnohé zaujímavé oznámenia, medzi ktoré patrí aj rozšírenie obsadenia veľkolepého Sci-Fi The Eternals, kde sa okrem Haringtona stáva novým článkom aj Gemma Chan.

Tú sme mohli zastihnúť v MCU už predtým, a to len nedávno vo filme Captain Marvel, kde si zahrala postavu menom Minn-Erva a sekundovala Carol Danversovej v prepadovej jednotke rasy Kree. Tentokrát si zahrá rafinovanú Sersi, oplývajúcu nadľudskou silou a výdržou, manipuláciou atómov a molekúl, psionickými schopnosťami, nesmrteľnosťou a schopnosťou letu.

Vráťme sa k spomínanému Haringtonovi. Ten si zahrá postavu Dana Whitmana, rovnako známeho pod prezývkou Black Knight. Prítomnosť tejto postavy sa nedá označiť nijak ináč ako prekvapujúca, lebo samotný Whitman snáď ani nemôže mať menej spoločného s univerzom The Eternals, avšak v komiksovej predlohe sa týči aj ako súčasť tímu Avengerov. Zachádzať do histórie tejto postavy by si žiadalo celé hodiny rozboru, a tak len treba podotknúť, že Black Knight je veľmi zručný so svojím mečom, Ebony Blade, s ktorým pokiaľ preleje krv, bude naňho uvalená kliatba. Tá sa postará o to, aby sa z Whitmana stala rovnaká oceľ ako aj tá, z ktorej bol meč ukutý. Trocha nepraktické, všakže?

A taký menší dodatok, k obsadeniu sa pridala ešte jedna menej známa tvár, teda… pre koho ako. Barry Keoghan si zahrá rolu Druiga. Mladého herca ste mohli zahliadnuť v Dunkirku, The Killing of a Sacred Deer či v stále aktuálnom Chernobyle. Jeho meno možno neznie nijak povedome, no len čo uvidíte jeho charakteristickú tvár, hneď by sa vám malo vybaviť zopár titulov, do ktorých bol obsadený. Druig je nepriateľským bratrancom Ikarisa(v podaní Richarda Maddena), pričom teší sa z nadľudskej rýchlosti, sily, odolnosti (ako obvykle), urýchleného uzdravovania, manipulácie kozmickej energie, energetických lúčov, vznášania sa, teleportácie a mnohých ďalších vlastností, ktoré možno na striebornom plátne ani neuvidíme pri záľube Marvelu v orezávaní atribútov jednotlivých postáv.

A taký menší bonus na záver. Žurnalistom z Comicbooku sa podarilo zdokumentovať výzor postáv The Eternals v ich filmových kostýmoch. Je to zaujímavý pohľad.

Film The Eternals zavíta do lokálnych kín 5.novembra 2020.

Zdroj: variety.com, comicbook.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.