Koho zabil Negan?

Od finále 6.série ubehol už nejaký čas, ale otázku, ktorú za sebou zanechalo stále vŕta v hlave nejedného diváka The Walking Dead, a tak tomu bude ešte dlho. Takže koho vlastne zabil Negan? Tempo finálnej epizódy bolo odsudzované takmer všetkými, keďže sa udialo strašne málo (a zároveň strašne veľa) vecí. Dialógy zohrali podstatnejšiu rolu než činy samotné, pretože poukázali na veci, ktoré môžeme očakávať v 7.série, no popritom nám pomohlo vyškrtnúť mená niektorých postáv z Neganovej detskej hry. Dalo by sa hovoriť o vražedne dobrej hre a niekto si ju bohužiaľ neužil, kvôli následkom, ktorými sa sám stal, ale kto to bol?
Rozbor môže obsahovať potencionálne spoilery, teda ak ste ešte nevideli finále 6.série, poprípade celú sériu, tak berte na vedomie, že ďalej čítate na vlastné nebezpečie.

Rick Grimes

Jediná postava, ktorá sa môže chváliť neustálou imunitou je Rick Grimes, keďže celý príbeh je vlastne o ňom a musí znášať smrti všetkých postáv, ktoré stretol. Teda Ricka môžeme zo zoznamu okamžite vylúčiť.

Carl Grimes

Ďalšou postavou, ktorá odíde z tejto situácie bez zranenia je syn Ricka Carl Grimes. Už vopred bolo známe, že v 7.sérii sa bude približovať vzťah Carla a Negana, keďže v komiksovej sérii si mali veľa, čo povedať a tu tomu nebude inak.

Maggie Greene

Manželka Glenna a budúca matka, ktorá má svoj príbeh ešte pred sebou, čo bolo aj oficiálne potvrdené, kvôli bližšiemu preskúmaniu jej tehotenstva a okolností okolo toho v 7.sérii, teda Maggie má imunitu taktiež.

Teraz sme vylúčili postavy, ktoré majú bezpečie isté a budeme pokračovať postavami podľa poradia potencionálneho bezpečia.

Michonne

Michonne má potencionálne najbezpečnejšiu pozíciu z nasledujúcich postáv, keďže Rick by ju len tak nenechal zomrieť, veď predsa veľmi dobre viete, že Michonne zaujala Andrein post, ktorá sa v komikse stala Rickovou novou priateľkou, poprípade manželkou (nazývajte to ako chcete) a aktuálne sa odohráva romanca menom Richonne, ktorá ešte, tak skoro nemá skončiť.

Rosita Espinosa

Už len malá úloha postavy menom Rosita Espinosa naznačuje, že jej zabitie by emocionálne najmenej postihlo ako ďalšie postavy, tak aj divákov. Síce sa jej dostalo nejakej tej pozornosti (a v komiksoch si začala romancu s Eugenom a možno tomu bude aj tu podobne), no i napriek tomu jej smrť postráda vplyv na celkový dej, čo ju automaticky škrtá zo zoznamu.

Sasha Williams

Pri Sashi sa opäť uplatňuje podobné “pravidlo” ako pri Michonne, pretože Abraham nie je typ človeka, ktorý by sa len prizeral ako mu zabíjajú jeho novú lásku, keďže ako veľmi dobre viete, tak Abraham zistil, že “Rosita nie je jedinou ženou na zemi”. O nejakej väčšej vzbure Abrahama nebolo ani zmienky, čo naznačuje Sashine bezpečie.

VIAC:  Seriál The Falcon and The Winter Soldier dostáva dátum premiéry

Ďalšie postavy majú medzi sebou takmer rovnakú pravdepodobnosť “okúsiť chuť Lucille”, kvôli rôznym faktom, ktoré si ešte vysvetlíme.

Aaron

Aaron mohol schytať ranu najmä kvôli tvrdeniu, ktoré vraví o tom, že sa pri ukončení “vypočítavanky” Negan zastavil práve medzi Rickom a Carlom, kde sa nachádza práve Aaron a Sasha, teda Sashu môžeme vylúčiť, kvôli Abrahamovi a ranu pravdepodobne dostáva Aaron, no aj on postráda väčšiu úlohu do budúcna a napriek tomu, že našu skupinu zoznámil s Alexandriou (čo bola podľa mňa jeho najpodstatnejšia úloha), tak jeho smrť neovplyvní chod seriálu.

Daryl Dixon

Tu to už začína horieť, ale Daryl stále prekypuje absurdným množstvom možností, ktoré by scenáristi mohli pri ňom uskutočniť, kvôli jeho absencii v komiksoch a jeho nová show “Ride With Norman Reedus“, ktorej časový rozvrh na natáčanie sa nepreplieta s natáčaním The Walking Dead, dozaista nie je dôvod Darylovej smrti, čo mu vlastne taktiež poskytuje určitú imunitu. A zároveň po strelnej rane od Dwighta určite nie je schopný ustáť takú ranu. Navyše Norman Reedus (predstaviteľ Daryla) sa podľa všetkého už dozvedel meno postavy, ktorá to schytá a je to vraj srdce-trhajúce.

Abraham Ford

Abraham sa už jednej smrti vyhol, teda smrti, ktorá ho zastihla v komiksoch a v prípade seriálu to postihlo Denise, ktorá schytala šíp z Darylovej kuše (no samozrejme ako v komikse, tak aj v seriáli strieľal Dwight, len s rozdielom obete). To môže znamenať dve veci. 1. Abraham bol “zachránený” scenárom, aby to nasledovne mohol schytať od Negana. 2. Abraham bol zachránený, kvôli nejakej dôležitejšej úlohe v 7.sérii. No stále sa akosi prikláňam ku prvej alternatíve, keďže z takejto rany by sa len málokto udržal na kolenách a Abraham je typ chlapa, ktorý to dokáže ustáť, no naskytuje sa aj ďalšia alternatíva, ktorá hovorí o filmárskej nepresnosti, čím naznačujem, že režisér epizódy, teda Greg Nicotero by mohol pokladať každý charakter za postavu schopnú ustáť takúto ranu.

Abraham-Killed-in-The-Walking-Dead-Comic-Book

Eugene Porter

Pri Eugenovi by sa dalo uplatniť pravidlo “bližšie poznanie=smrť” ako to pri viacerých postavách bolo, no už je “survivor level 2”, čo potencionálne naznačuje jeho ďalší vývoj, zahŕňajúc spomínanú romancu s Rositou. Ale po tom ako dal Rickovi papier, ktorý zahŕňal postup na výrobu nábojov, už si tým viackrát nie som až tak istý, pretože aj to sa dá považovať za jeho hlavnú úlohu, ktorú si splnil a je čas ísť, ale je tu stále šanca jeho prežitia. Herec, hrajúci Eugena sa ku tejto záležitosti vyjadril slovami “áno, počul som už nejaké veci”, no možno ich aj ucíti. A navyše Eugene je svojou stavbou tela taktiež schopný ustáť takúto ranu, čo zasa zvyšuje percentuálnu šancu jeho smrti.

VIAC:  Čo znamená prekvapivé cameo v seriáli WandaVision pre budúcnosť MCU?

Glenn Rhee

Moment, ktorý bol dlho očakávaný sa stáva aj vysoko pravdepodobným, čo nie je príliš pekné. Veľa ľudí hovorí, že Glenna nezabijú, aby sa stále odlišovali od komiksu a chcú poskytnúť veľké prekvapenie, ale viete si predstaviť aký šok by toto “prekvapenie” spôsobilo? Asi ani nebudete musieť, pretože počas premiéry úvodnej epizódy 7.série sa na to pravdepodobne pozriete sami. Po nepravdivom úmrtí sa blíži moment, kde Glenn nebude schopný zaliezť pod kontajner. Mŕtvy budúci otec, manžel a skutočný priateľ by Rickovi dal absurdne veľký podnet na zabitie Negana a palivo na celú 7.sériu, a to nielen jemu. A potom prichádza ďalší zdrvujúci fakt, ktorý odkazuje na film “Mayhem“, kde Steven Yeun (predstaviteľ Glenna) bude účinkovať a natáčanie sa začína presne vtedy, keď sa štáb The Walking Dead vracia do Atlanty nahrávať 7.sériu. A navyše bolo zverejnené video, kde podľa všetkého Maggie kričí Glennovo meno a výrazný žiaľ v jej hlase len potvrdzuje Glennovu smrť (video už bolo zrušené, kvôli autorským právam). Jedná sa o rozbor zvuku, kedy naša neznáma obeť dostáva spŕšku úderov od Negana, a keď ten rozbor nie je chybný, tak Glenn má bozk od Lucille zaručený a nielen jeden.

Glennsdeath
NEGANeneemeeny-1-EintheD313

Kto sa podľa Vás stane obeťou Neganovho vyčíňania s Lucille?

 • Glen Rhee (43%, 160 Votes)
 • Abraham Ford (15%, 57 Votes)
 • Eugene Porter (11%, 41 Votes)
 • Aaron (10%, 36 Votes)
 • Carl Grimes (6%, 24 Votes)
 • Daryl Dixon (5%, 17 Votes)
 • Michonne (3%, 10 Votes)
 • Rosita Espinosa (2%, 9 Votes)
 • Rick Grimes (2%, 8 Votes)
 • Maggie Greene (2%, 6 Votes)
 • Sasha Williams (1%, 5 Votes)

Total Voters: 373

Loading ... Loading ...

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

5 komentárov

 1. Matej

  Čaute, čaute :).. ja osobne čakám že zomrie Abraham. Ako ste aj dali do článku v komikse zomrel tak ako zomrela v seriály Denise (myslím, že sa tak volala). Osobne, favoritom pre mňa je jednoznačne Glenn ako postava či už v seriály alebo v komikse, a kedže komikse dopadol tak ako dopadol (alebo teda na neho dopadlo) dúfam že seriálový Glenn to prežije.

  • Avatar

   Najväčšia pecka by bola keby zabili Ricka. To by inak nasrali fanúšikov. Ale podľa seriálového zákona “Keď postavy plánujú svoju budúcnosť umierajú” by to mal jednoznačne schytať Abraham. Keď so Sashou začali rozoberať či by chceli deti hneď som si hovoril, že je po ňom

   • Matej

    Tak tak aj keď nejdu presne podľa komiksu, nakoniec sa ku komiksu ako to vrátia. Ja som aj napríklad zvedavý ako to bude s kolóniou The Kingdom kde by mal byť Ezekiel, na ktorého sa fakt, že teším. No Michonne je v seriály s Rickom takže fakt neviem. Riadne nás tvorcovia vodia za nos s takýmito vecami.

    • UndeadRoy

     Nazdar, popravde ja taktiež dúfam, že to schytá Abraham, pretože s tým sa dá v pohode vysporiadať, no Glenn mi ako charakter akosi prirástol ku srdcu a bez neho si to ďalej neviem predstaviť, i keď všetky fakty smerujú pravé na jeho osobu. A keď si mám vybrať medzi smrťou Abrahama a Eugena, tak aj napriek tomu si volím Abrahama, keďže z Eugena sa začína niečo rysovať a strašne rád by som videl jeho vývoj.

     • Matej

      Pre mňa je osobne Abraham dosť postrádateľná postava. Eugen chce začať výrobou nábojov pre kolóniu, a áno dal Rickovi plánik ako na to krok po kroku, čo možno autori využijú a zabijú možno jeho. Uvidíme ale ako som povedal Glenn dúfam, že nie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.