Koľko sérií bude mať The Walking Dead?

Každý príbeh musí mať svoj koniec a seriál The Walking Dead nie je žiadnou výnimkou.  Scenárista a zároveň aj tvorca ako komiksovej, tak aj seriálovej záležitosti The Walking Dead(ďalej už iba ako TWDRobert Kirkman ju raz označil ako “zombie film, ktorý sa nikdy nekončí”, ale aj napriek svojej popularite sa obe podobizne tohto “walkerovského” fenoménu musia skončiť. V podstate číslo finálnej série nebolo doposiaľ presne stanovené, ale pokiaľ si tento seriál udrží svoju priemernú sledovanosť(ktorá sa počas horšieho týždňa drží na hranici 10 miliónov divákov), tak je vysoko pravdepodobné, že sa dostaneme minimálne do 12.série.

V rámci štatistík môžem uviesť rôzne veci, kde patrí fakt, že sa seriál momentálne nachádza na #111 výtlačku komiksovej predlohy, zatiaľ čo najnovší výtlačok nesie poradové číslo #161, teda komiksová séria má stále pekný náskok, jedna séria seriálu TWD priemerne zaberie cca 20 výtlačkov. A z toho si môžeme odvodiť, že seriálová podobizeň bude potrebovať ešte ďalšie 3 série, aby dosiahla číslo #160, pričom za ten čas bude vydaných približne ďalších 36 kúskov komiksovej série. Pokiaľ ste čitateľom komiksovej série, tak veľmi dobre viete, že každý diel zahŕňa sekciu s názvom “Letter Hacks”, kde kladú fanúšici komiksu Kirkmanovi otázky, v jednej odpovedal práve na túto tému:

Trvalo nám 6 sérií, kým sme sa dostali k číslu 100. Nezaberie nám ďalších 6 rokov, kým sa dostaneme k číslu 200, ale v 12 sérii budeme stále pred seriálom.

Kirkman dozaista nehodlá spomaľovať či už v komiksovej alebo seriálovej verzii a aj keď určité epizódy 7.série si viedli o dosť horšie ako jej úvodná, ale to nie je dôvod na obavy, pretože seriál dostal obnovenie na 3.sériu aj s priemernou sledovanosťou na hranici 4 miliónov, teda minimálne 12. sérii by malo byť zaručených. Pre komiksovú sériu vidí Kirkman záver vo výtlačku s poradovým číslom #300.

Zdroj: comicbook.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.