Komiksová séria The Walking Dead sa končí

Len málokto čakal, že sa to stane práve teraz, a tak Robert Kirkman s Charliem Adlardom majú na krku možno najväčší zvrat vôbec. Koniec série. Komiksová séria The Walking Dead začala vychádzať v októbri 2003 a odvtedy vychádzala pravidelne každý mesiac, no tento týždeň je tomu tak poslednýkrát. Tvorivé duo Kirkman a Adlard zakončujú svoj opus magnum vo vydaní s číslom #193, ktoré nesie názov The Farmhouse.

Samozrejme, spoilerom z posledných dielov sa vyhnem, akurát pre nezasvätených stručne vysvetlím, prečo tento akt tak šokoval fanúšikov mimo toho faktu, že to nebolo oznámené. Totižto pred časom Kirkman spomínal, že TWD môže pokračovať pokojne až ku číslu #300, avšak už nejakú dobu to nebolo jeho zámerom. Na záver posledného čísla dodal svoj adekvátne dlhý a emocionálny príhovor, kde sa vyjadril ku koncu a ako k nemu dospel. Vraj o tom vedel niekoľko rokov dozadu, s čím sa zveril aj Adlardovi, ktorý ho v tom podporil a dokonca pripravil obálky aj pre ďalšie 2 diely po #193, ktoré v skutočnosti nikdy nevyjdú. Slúžili čisto len na odlákanie pozornosti, čo sa im aj patrične podarilo.

Urobili to brilantne a svet ostal v nemom úžase. Jeho list sa taktiež nezaobišiel bez viacerých poďakovaní osobám, ktoré ho celú túto dobu podporovali alebo priložili ruku k dielu. Boli spomenuté aj spracované live-action adaptácie, resp. seriály, avšak padla aj nejaká tá zaujímavosť navyše. Pôvodne sa mal komiks skončiť ešte pred číslom #100, a to v momente, kedy Rick prebral velenie nad komunitou Alexandrie. Predniesol by svoju reč, priblížilo by sa na jeho tvár a napokon by sa oddialilo, aby sme zistili, že hľadíme na sochu, ktorá bola postavená na jeho pamiatku. A popred ňu by prešiel chodec, načo by sa diel okamžite skončil. Teda Rick by za sebou nechal vecnú spomienku, ale aj tá by schátrala spolu so svetom, pre ktorý tak pilne pracoval, aby mohol vôbec vzniknúť. Takto nejak malo vyzerať originálne finále série. Kirkman od toho nakoniec upustil a bol len rád.

Nečudo, veď nikdy by sme sa nestretli s Ezekielom, Neganom, Whisperermi a mnohými ďalšími. Ale dajte nám vedieť, čo si o tom myslíte vy. Schvaľovali by ste aj takéto finále?

Zdroj: ign.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Najväčší zloduch v Marvel Universe? Steve Rogers!

V komiksoch od Marvelu sa dejú veľké veci! Už minulý rok to vyzeralo všelijako v komiksovej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.