Komiksové filmy roku 2017

Rok 2016 sa niesol v duchu hrdinských tímov, hrdinovia spájali sily vo filmoch Batman v Superman, Kapitán Amerika: Občianska vojna alebo Jednotka Samovrahov. Reputáciu individuálnych filmov zachraňoval koncom roku Doktor Strange. Čo nás čaká tento rok?

Lego Batman film (The Lego Batman Movie) – 9.2.2017

Začiatok prehľadu začneme absolútne bláznivo – filmom Lego Batman. Animované Lego dobrodružstvo bude plné komiksových postáv a na ich čele bude stáť  Batman.

Zaujímavosťou je, že na propagáciu filmu firma Chevrolet vytvorila Lego Batmobile v životnej veľkosti. Auto je nepredajné, no môžete si ho poskladať. Ak máte dostatok času a Lego skladačiek.

Logan – 2.3.2017

Už deviatykrát sa Hugh Jackman objaví ako Wolverine – podľa hercových slov aj naposledy. Asi má toho aj dosť, pretože hrať jednu postavu 17 rokov je možno trochu unavujúce.  Po porážke X-menov sa Wolverine a Profesor X ukrývajú pred spoločnosťou Nathaniela Essexa. Wolverine začína strácať schopnosť regenerácie a aj Profesora X začínajú trápiť zdravotné problémy. Jedného dňa ich však nájde Laura, ktorá ušla zo zajatia a Wolverine sa jej ujme.

Strážcovia Galaxie Vol. 2 (Guardians of the Galaxy Vol.2) – 4.5.2017

Legendárna partia strážcov vesmíru sa vracia ochraňovať vesmír a popritom zisťovať niečo zo svojej minulosti. Humor, ktorý nechýbal jednotke, nechýba ani pokračovaniu. Baby Groot je asi najdiskutovanejšou postavou, niektorí totiž vidia jeho obsadenie iba ako taktický ťah na vyššie tržby. James Gunn to poprel.

Toľkej roztomilosti je ťažké odolať.

Wonder Woman – 1.6.2017

Keď bola do roly Wonder Woman obsadená Gal Gadot, tak mnoho fanúšikov si ju nevedelo predstaviť ako princeznú Dianu. Avšak, väčšina názor zmenila po BvS, prípadne po traileri k jej samostatnému filmu. Wonder Woman je prvá ženská komiksová hrdinka, ktorá má svoj sólo film. A dúfajme, že to nebude jej posledný.

Valerian and the City of a Thousand Planets – 20.7.2017

Valerian a mesto tisícok planét je filmová adaptácia francúzskeho sci-fi komiksu Valérian a Laureline. Komiks vytvoril v roku 1967 Pierre Christin a Jean-Claude Mézières, príbeh je o agentoch Valérianovi a Laureline a ich dobrodrúžstvach naprieč časom a priestorom.

Film režíruje Luc Besson, hlavné postavy stvárnia Cara Delevingne (Suicide Squad) a Dane DeHaan (Andrew Detmer).

Spider-man: Návrat domov (Spider-man: Homecoming) – 6.7.2017

Mladý Tom Holland je ďalším Petrom Parkerom. Za posledných 15 rokov je to už tretí (a najmladší) predstaviteľ Parkera. Ochutnávka Spideyho bola už v minuloročnom filme Kapitán Amerika: Občianska vojna, teraz dostaneme plnú porciu. V sólo filme sa Peter bude vyrovnávať so svojimi schopnosťami, do tajov hrdinstva ho bude zaúčať Tony Stark (Iron Man).

Kingsman: The Golden Circle – 5.10.2017

Pred dvoma rokmi prišiel do kín film s názvom Kingsman: The Secret Service, ktorý vznikol podľa predlohy špionážneho komiksu Marka Millara. Film sa svojím spracovaním stál okamžite hitom a tak po dvoch rokoch uvidíme jeho pokračovanie. Druhá časť sa volá Golden Circle a bude sa odohrávať predovšetkým v Amerike kde operujú The Statesmen.

V pokračovaní sa vráti Taron Egerton ako Eggsy, nové postavy si zahrajú Halle Berry a Channing Tatum.

Thor: Ragnarok – 2.11.2017

Uväznený Thor  je ďaleko od Asgardu (aj Mjolniru) no vie, že jeho domov je v ohrození. Asgard ohrozuje krutá Hela. Cesta z väzenia vedie cez gladiátorskú arénu, avšak ani pre takého bojovníka, ako je Thor, to nebude ľahký súboj. Musí sa postaviť bývalému spojencovi Hulkovi.

Nedávno sme Vás informovali aj o ďalšej komiksovej postave, ktorá sa vo filme objaví a výrazne zasiahne do diania.

Justice League – 16.11.2017

Je ťažké povedať, či je očakávanejší DC film tohto roku Wonder Woman alebo Justice League. Oficiálny popis filmu aj trailer (ak nepočítame ten z Comicconu)stále absentujú, zatiaľ dostupné informácie nás nechávajú v čoraz väčšom napätí (v dobrom). Batman, Aquaman, Flash, Cyborg, Wonder Woman  a Superman v jednom filme? To je stále málo a preto môžeme čakať aj Alfréda, Lexa Luthora a psychiatriu Arkham Asylum.

Režisér filmu Zack Snyder vyhlásil, že tento film bude oproti filmu Batman v Superman uvoľnenejší, avšak medzi Batmanom a Supermanom môžeme očakávať napätie.

Na ktorý z filmov sa najviac tešíte?

View Results

Loading ... Loading ...

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

Charles Burns – Génius, ktorý je možno predlohou pána Burnsa

S Charlesom Burnsom sa spája jedna zaujímavá konšpiračná teória (áno, aj my komiksoví fanúšikovia máme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.