Komiksové filmy roku 2018

Hollywoodsky filmový priemysel nevykazuje žiadne známky spomalenia v produkcii komiksových filmov, v roku 2018 ich uvidíme až desať. Filmy budú u nás uvedené aj vo formáte IMAX, takže sa máme určite na čo tešiť.

Black Panther – 15. február 2018

Superhrdinskú sezónu otvorí film Black Panther, T’Challa sa vráti domov, po filme CA: Civil War, do svojho kráľovstva Wakanda, ale jeho vláda je ohrozená nepriateľmi vo vlastnej krajine, tak isto ako aj nepriateľmi číhajúcimi za hranicami štátu. Black Panthera si zahrá Chadwick Boseman, film zrežíruje Ryan Coogler, vo vedľajších úlohách uvidíme Michaela B. Jordana, Lupitu Nyong’o, Martina Freemana a Angelu Bassett.

Oficiálny popis: V neznámych afrických končinách, ďaleko v jednej z najhlbších džunglí sveta sa nachádza malá domorodá krajinka zvaná Wakanda. Jej na prvý pohľad zaostalí obyvatelia sú v skutočnosti najvyspelejšou civilizáciou na Zemi. Väčšinu vyspelých technológií vyvinuli najmä vďaka kovu zvanému vibranium, ktorý má schopnosť pohlcovať energiu. Svoje tajomstvo starostlivo ochraňujú, pretože ak by sa vzácny kov dostal do nesprávnych rúk, dôsledky pre ľudstvo by boli hrozivé. Hlavným strážcom Wakandy a jej tajomstiev je sám náčelník T´Challa, ktorý, v súlade s tradíciou svojej domoviny, nosí prezývku Čierny Panter…

Noví mutanti (X-Men: The New Mutants) – 12. apríl 2018 – 22. február 2019

UPDATE: Po testovacích premietaniach sa štúdio Fox rozhodlo presunúť premiéru na 22. február 2019 aby urobili film “strašidelnejší”. Film si pritom v testovacích premietaniach viedol dobre ale štúdio si myslí, že dokáže z dobre urobiť “skvelé”. Noví Mutanti týmto zaberú slot Gambitovi, ktorý sa presúva na 6. jún 2019. Detailný prehľad premiér.

Film režíruje Josh Boone podľa scenára, ktorý napísal v spolupráci s Knate Leeom a v hlavných úlohách sa predstavia Anya Taylor-Joy, Maisie Williams, Charlie Heaton, Henry Zaga, Blu Hunt a Alice Braga. New Mutants je skupina mladých mutantov, ktorí sú držaní v tajnom zariadení, snažiaci sa prebojovať si cestu von.

Oficiálny popis: Päť mladých mutantov objavuje svoje schopnosti v tajnom zariadení, kde sú držaní proti svojej vôli, bojujú o svoju záchranu a zároveň sa snažia uniknúť pred svojou minulosťou.

Avengers: Infinity War – 3. máj 2018

Bez pochyby najväčší superhrdinský film roku 2018. Takmer každá postava z MCU sa vo filme objaví, bolo by jednoduchšie urobiť zoznam postáv, ktoré neuvidíme. V máji sa na jednom plátne stretnú Iron Man, Captain America, The Winter Soldier, Doctor Strange, Nick Fury, The Hulk, Hawkeye, Black Widow, Scarlett Witch, Spider-Man, Thanos, Thor, Loki, Vision, Peter Quill, Nebula, Drax, Gamora, Groot a mnoho, mnoho ďalších hrdinov.

Infinity War bude nadväzovať na udalosti po Civil War, hrdinovia budú stále rozdelení a budú sa musieť znovu zjednotiť, aby zabránili Thanosovi zozbierať Kamene nekonečna.

Deadpool 231. máj 2018 – 18. máj 2018

UPDATE: Premiéra Deadpoola 2 sa, po rošáde Gambita a Mutantov, uskutoční o dva týždne skôr, otázkou je teraz či aj na Slovensku (zistíme, dáme vedieť :)). Deadpoola teda uvidíme dva týždne po Avengers: Infinity War a týždeň pred Solo: A Star Wars Story.

V druhom pokračovaní Deadpoola sa na režisérsku stoličku posadí David Leitch, o scenár sa postarali Rhett Reese a Paul Wernick, Ryan Reynolds sa samozrejme vracia ako Deadpool a po boku mu bude stáť Morena Baccarin a T.J. Miller, cestu mu skríži Josh Brolin.

Oficiálny popis: Po nešťastnej nehode, pri ktorej si znetvorený poradca (Wade Wilson) poranil koleno, sa snaží splniť si svoj sen a stať sa najslávnejším šľachtiteľom francúzskeho plemena buldoga Poughkeepsie a zároveň sa snaží vyrovnať sa s otvoreným vzťahom. Hľadajúci novú vášeň pre život, a tak isto aj nového vypchatého jednorožca, v boji proti ninjom, kovovému mužovi v tesných nohaviciach v sprievode stereotypných vedľajších postáv cestuje po celom svete, aby zistil, aká je dôležitá rodina, priateľstvo a nápaditý sexuálny život. S batohom Hello Kitty a šálkou s nápisom “World’s Best 4th Wall Breaking Superhero” znovu nachádza chuť konať dobro.

Film si budeme môcť pozrieť aj vo formáte IMAX.

Ant-Man a Wasp (Ant-Man and the Wasp) – 5. júl 2018

Ant-Man a Wasp bude prvým filmom od Marvelu, ktorý bude nasledovať po Infinity War, čo je dosť veľký tlak na tak malý hmyz.

Oficiálny popis: Keď sa Scott Lang snaží nájsť rovnováhu medzi superhrdinským životom a tým rodinným, je kontaktovaný Hope van Dyne a doktorom Hankom Pymom, ktorí majú pre Ant-Mana novú misiu. Scott si musí znovu obliecť kostým Ant-Mana a spolupracovať s Wasp na odkrývaní tajomstiev z ich minulosti.

Alita: Bojový anjel (Alita: Battle Angel) – 19. júl 2018 14. februáar 2019

Režisérom filmu je Robert Rodriguez, spolu s ním sa na tvorbe filmu podieľal aj legendárny James Cameron, ktorého film Avatar poznáme azda všetci. Alitu stvárnila herečka Rosa Salazar (Maze Runner) a doktora Dysona Ida si zahral Christoph Waltz (Divoký Django, Spectre).

Oficiálny popis: V ďalekej budúcnosti 26. storočia je ľudská spoločnosť na vrchole technologických možností, ktoré si dnes ani nevieme predstaviť. 300 rokov po spoločenskom kolapse a veľkej vojne nie je nijako neobvyklé byť kyborg. Ľudia sú modifikovaní, vylepšovaní podľa potreby. V tejto dobe chirurg kyborgov Dr. Ido nájde na robotickom vrakovisku neznámeho kyborga, ktorý vyzerá ako štrnásťročná dievčina. Nemôže si spomenúť kto je alebo odkiaľ pochádza. Nepozná svoj údel. Avšak čoskoro zistí, že jej údelom je bojovať a zabíjať. Je to anjel smrti, ktorý jediný dokáže bojovať proti nepriateľskému mestu Tiphares. Podľa komiksu manga Battle Angel Alita, známom tiež ako Gunn (Gun dream) vytvoreného Yukito Kishiro.

Venom – 4. október 2018

O filme zatiaľ vieme len to, že ho režíruje Ruben Fleischer a hlavnú postavu si zahrá Tom Hardy, ktorý bude čeliť zaporakovi Carnageovi. Sony dalo jasne najavo, že Venom nie je súčasťou MCU a týmto filmom si chcú vybudovať vlastný filmový vesmír.

X-Men: Dark Phoenix1. november 2018 6. jún 2019

X-Men: Dark Phoenix je priame pokračovanie filmu X-Men: Apocalypse, kde mladá mutantka Jean Grey spozná silu svojich schopností a stáva sa nebezpečnou nie len pre svet, ale aj pre X-Menov. Režisérom filmu sa stal Simon Kinberg, ktorý pracoval na filmoch zo série ako X-Men: Days of Future Past alebo Deadpool. Jean Grey, teda Dark Phoenix, stvárni Sophie Turner, ktorú môžme poznať zo seriálu Game of Thrones.

Oficiálny popis: V Jean Grey sa začnú vyvíjať neuveriteľné schopnosti, ktoré ju ničia a menia na Dark Phoenix. X-Meni sa musia rozhodnúť, či záchrana jedného člena tímu stojí za ohrozenie celej populácie Zeme.

Spider-Man: Paralelné svety (Spider-Man: Into the Spider-Verse) – 13. december 2018

Hlavnou postavou príbehu je mladý Miles Morales, ktorý spoznáva svoje schopnosti a dozvedá sa, že nie je jediným, ktorý nosí masku Spider-Mana. Vizuálne je film inovatívny, pretože uvidíme kombináciu komiksových prvkov s animovaným filmom.

Oficiálny popis: Kreatívne duo Phil Lord a Chris Miller (LEGO Movie, 21 Jump Street) sa rozhodne Spider-Mana ukázať v novom svetle, s použitím jedinečnej technológie animácie. Spider-Man: Paralelné svety predstavuje Spider-Mana ako brooklynskeho tínedžera Milesa Moralesa, ktorý žije v multiverze. Pod modro-červenou maskou sa však neukrýva len on sám…

Aquaman – 20. december 2018

V roku 2018 uvidíme iba jeden film od DC. Jason Momoa sa opäť vráti do roly Aquamana a spolu s Amber Heard ako Mera, Nicole Kidman ako Queen Atlanna, Patrick Wilson ako Orm a Dolph Lundgren ako King Nereus, sa pobijú s Black Mantaom o to, kto bude vládnuť oceánu.

Oficiálny popis: Arthur Curry sa dozvie, že je dedičom podvodného kráľovstva Atlantída, musí teda vykročiť a viesť svoj ľud.

Celkový zoznam premiér superhrdinských filmov nájdete tu.

Na ktorý z filmov sa najviac tešíte? Dajte nám vedieť v komentároch…

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Charles Burns – Génius, ktorý je možno predlohou pána Burnsa

S Charlesom Burnsom sa spája jedna zaujímavá konšpiračná teória (áno, aj my komiksoví fanúšikovia máme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.