Komiksové filmy v roku 2016

Na rok 2015 sa fanúšik komiksových filmov nemôže sťažovať aj keď Fantastická štvorka patrí medzi najhoršie filmy tohto žánru. Príjemne prekvapil Kingsman a od Marvelu sme dostali ďalšie 2 dôstojné prírastky do MCU. Marvel konkurenciu zatiaľ jednoznačne valcoval, ale to sa môže tento rok zmeniť. Warner Bros. vyťahuje zo sveta DC Comics veľké zbrane a ani Foxovia nezaháľajú so svojimi X-Menmi.

Deadpool  (11.2.2016)

Deadpool patrí medzi najobľúbenejšie postavy dnešného komiksu. Nesmrteľnosť a meče vás v živote dostanú ďaleko. Ale Deadpool k tomu pridáva šialený humor, romantickú linku so Smrťou (teda jej komiksovým stelesnením) a neustále žmurkanie na čitateľa. A preto ho internet miluje. A vďaka tomu vzniká aj film.

Fox sa správa naozaj odvážne. Túto šialenú postavu zasadili do sveta k ostatným X-Menom, ale hlavne dali filmu R-kový rating. Takže krvou a nadávkami sa šetriť nebude. Teší nás aj herec Ryan Reynolds. Vyzerá to tak, že rolu Deadpoola si neuveriteľne užíva a medzitým robí filmu výborný marketing.

Trailery vyzerajú nádejne. Ale trochu to vyzerá, že celý film sa odohráva na jednom moste. Režisér Tim Miller však zatiaľ pracoval len na niekoľkých kraťasoch. Uvidíme, či sa mu to podarí ukočírovať.

Batman v Superman: Dawn of Justice (24.3.2016)

Konečne sa na filmovom plátne stretnú dve najväčšie legendy komiksu. A dokonca sa aj pobijú. Potom sa samozrejme pomeria a založia Ligu spravodlivosti. Ben Affleck vyzerá ako Batman drsne a ani Henry Cavill nie je na zahodenie. Prekvapením je veľmi originálne spracovanie Lexa Luthora, ktorého hrá Jesse Eisenberg.

Už trailery dávajú človeku zimomriavky. A našťastie je tu vidno aj náznaky humoru. Najväčší problém Muža z ocele bola jeho prehnaná vážnosť. Dúfame, že sa z toho režisér Zack Snyder poučí, lebo talent rozhodne má.

Captain America: Civil War (5.5.2016)

Roztržku medzi obľúbenými superhrdinami si pripravil aj Marvel. Civil War proti sebe poštve jednotlivých Avengerov. Z trailerov to vyzerá tak, že Iron Man a Cap sa poškriepia kvôli Buckymu (Winter Soldier). Aj keď vo filme uvidíme takmer všetkých Avengerov (okrem Hulka a Thora), Captain tu stále bude hrať hlavnú úlohu. Do tímu sa pridá aj Black Panther. Najviac sme však zvedaví na Toma Holllanda, úplne nového a iného Spider-Mana (nemýliť si stými 2 Spider-Manmi).

Winter Soldier patrí medzi najlepšie komiksové filmy poslednej doby a z veľkej časti za to môžu bratia Russoovci. Títo režiséri sa vracajú aj na Civil War. Marvel zatiaľ výrazne nezakopol a u tohto filmu sa to rozhodne nestane.

X-Men: Apocalypse (Máj 2016)

Fox má tento rok so svojimi mutantmi veľké plány. Po šialenej jazde s Deadpoolom sa dočkáme aj tradičnejšieho akčného veľkofilmu. Apocalypse je najstarší a najmocnejší mutant na svete a je známy po tisícročia. A zahrá si ho Oscar Isaac, tiež známy ako ten pilot zo Star Wars: The Force Awakens. Apocalypse si vo filme vyberie svojich štyroch jazdcov (ako v Biblii) a tí potom budú páchať zlobu.

Zastaviť sa ich budú snažiť X-Meni. Niektorí si zopakujú svoje roly z Days of Future Past (Beast, Quicksilver, Professor X), iní budú znovu predstavený s inými hercami (Alexandra Shipp ako Storm) a iných v rámci filmov uvidíme po prvý raz (Jubilee). Okrem hercov sa vracia aj režisér Bryan Singer, ktorý režíroval väčšinu z tých lepších X-Menov.

Suicide Squad (August 2016)

Justice League je tímom kladných hrdinov zo sveta DC. Suicide Squad je ich pravým opakom. Je to partička zločincov, ktorí sa dostali do väzenia. Tajná vládna organizácia dala týchto ľudí dokopy a posiela ich na samovražedné misie.

Skupina je to rôznorodá a dosť vyšinutá. Dôležitú úlohu bude mať krásna Margot Robbie ako Harley Quinn (Jokerova fanúšička č. 1), ale aj Will Smith v úlohe žoldniera Deathshota. Najviac pozornosti na seba ale strhne Jared Leta ako nová verzia Jokera. Aj keď je málo pravdepodobné, že bude členom tímu. A aj tu by sa mal ukázať Batman.

Film by mohol u publika prepadnúť, pretože niektoré z postáv sú naozaj neznáme (pozerám sa na teba, Slipknot). Ale režisér David Ayer je po svojom akčnom hite Fury vo forme. Očakávame šialenú a tvrdú akciu a komiksový film, ktorý sa líši od ostatných v žánri.

Gambit (Október 2016)

A od X-Menov sa tento rok dočkáme aj tretieho filmu. Fox sa snaží napodobniť úspech MCU a okrem epických tímoviek bude chrliť aj filmy zamerané na silné osobnosti. Je otázne, či sa im to podarí s Gambitom. Ten bol populárny hlavne v 90. rokoch vďaka animovanému seriálu. A hádzanie kariet nepatrí medzi najzaujímavejšie schopnosti.

Samozrejme Gambit má aj svoje čaro. Je to bývalý zlodejíček, ktorý sa pridal na stranu dobra. Channing Tatum v hlavnej úlohe je schopný priviesť do kín veľa fanúšičiek. A nádej do projektu prináša aj režisér Doug Liman, ktorý režíroval Na hrane zajtrajška, jeden z najlepších filmov minulého roka.

Doctor Strange (November 2016)

Stephen Strange je úspešným a bohatým doktorom, ktorý je poriadne arogantný. Keď sa skončí jeho kariéra v medicíne, vydá sa na inú kariérnu cestu. Po spirituálnej ceste sa zo Strangea stane mág. Nie kúzelník, ale mág s nadprirodzenými schopnosťami.

Komiksový Strange kombinuje východný mysticizmus, mágiu a psychadelickú kresbu. Túto stánku Marvelu sme ešte vo filmoch nevideli. Predstaví nám ju režisér Scott Derrickson, ktorý sa špecializuje na horory (Sinister). To je od Marvelu odvážna voľba.

Pri hercoch sa už hralo v podstate na istotu. Uvidíme Madsa Mikkelsena (Hannibal) a vhlavnej úlohe Benedicta Cumberbetcha (Sherlock). Strangeov duchovný učiteľ, Prastarý, je originálne muž. Vo filme bude mať túto úlohu žena, Tilda Swinton.

Nestačí vám to? V decembri sa znovu ponoríme do sveta Star Wars. Tentoraz to bude spin-off Rogue One. A budú aj nové komiksové seriály. V januári sa dočká druhej série Agent Carter. V marci bude druhý Daredevil súperiť s Batman v Superman. Neskôr v priebehu roka dostane na Netflixe sériu aj Luke Cage. V televízii Marvel plánuje 2 spin-offy pre Agents of S.H.I.E.L.D. Či sa dostanú na obrazovky však nevieme.

Flash, Arrow a ďalší hrdinovia sa v januári stretnú v tímovke Legends of Tommorow. Koncom januára tu bude Lucifer, o pánovi pekla, ktorý sa dá na vyšetrovanie zločinu (a s komiksom nemá veľa spoločné). V priebehu roka by mal vyjsť aj Preacher z drsného westernového prostredia. Vo vývoji je aj Krypton, akýsi prequel k Supermanovým dobrodružstvám, ktorý sa odohráva na jeho rodnej planéte.

Ondro

Ondro

Určite si prečítaj

Charles Burns – Génius, ktorý je možno predlohou pána Burnsa

S Charlesom Burnsom sa spája jedna zaujímavá konšpiračná teória (áno, aj my komiksoví fanúšikovia máme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.