Komiksovka od DC, Kráľovné zločinu, v našich kinách

Tri z najúspešnejších herečiek súčasnosti – Melissa McCarthy, Tiffany Haddish a Elisabeth Moss – stvárňujú manželky newyorských gangstrov, ktoré musia prevziať do rúk špinavé kšefty, keď ich manželia skončia za mrežami.

„Gangsterské filmy mám najradšej,“ priznáva režisérka Andrea Berloff, pre ktorú je snímka režisérskym debutom. „Šanca porozprávať príbeh o týchto troch nepravdepodobných kriminálnych vládkyniach, ktoré začínajú od nuly a naučia sa nielen prežívať, ale aj prosperovať vo svete, ktorý im nepatrí a ktorý ich nevíta, pôsobila originálne a vzrušujúco.“

Príbeh sa odohráva v roku 1978 v newyorskej štvrti Hell’s Kitchen, ktorej šéfuje írska mafia. Hrdinky sa musia prispôsobiť a prijať pravidlá hry, alebo si nastaviť vlastné. Ich pôsobenie im však do životov prináša nové osoby z oboch strán zákona – miestnych mafiánov, ale aj rázneho agenta FBI v podaní známeho rapera Commona. Príbeh filmu vychádza z úspešného komiksového príbehu, The Kitchen, vydavateľstva DC Comics, konkrétne jeho odnože DC Vertigo, ktorá sa sústreďuje práve na drsné príbehy pre dospelejšie publikum.

Melissa McCarthy a Tiffany Haddish sú síce známe komédialne herečky ale film sa nenesie v odľahčenej nálade, práve naopak ide o 100% gangsterský film. Spoločne s Elisabeth Moss, známou zo seriálu Príbeh služobníčky (The Handmaid’s Tale) si ako nové Kráľovné zločinu neberú servítky pred ústa a v snahe zabezpečiť svoje rodiny budú okolnosťami prinútené zašpiniť si ruky.

Kráľovné zločinu do našich prináša spoločnosti Continental film od 8. augusta 2019.

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.