Komiksový svet smúti! Zomrel umelec Murphy Anderson

Komiksový svet prišiel o ďalšiu významnú postavu. Vo veku 89 rokov zomrel umelec Murphy Anderson. Túto veľmi smutnú správu potvrdili viaceré zdroje, vrátane samotnej spoločnosti DC Comics, s ktorou Murphy spolupracoval.

Murphy Anderson sa preslávil svojou spoluprácou s už spomínanou DC Comics najmä v 50-tých, 60-tých a 70-tých rokoch. Práve v 50-tých rokoch začal pravidelne prispievať do sci-fi série s názvom Strange Adventures. Počas svojho pôsobenia ilustroval mnohé významné postavy zo sveta DC Comics ako napríklad Adam Strange (navrhol kostým tejto postavy), Hawkman a Spectre (pomáhal vytvoriť podobu postáv). Medzi jeho najväčšie úspechy však patrí vytvorenie postavy Zatany (vytvoril ju spolu s Gardnerom Foxom) a postavy Atomic Knight (spoluautor s Johnom Broomeom).

Česť jeho pamiatke.

con2008anderson

sig_murphy_anderson

Magnarok

Magnarok
Komiksy, hry a seriály to je moje. Komiksy som začal zbierať niekedy v roku 2012, kedy vyšlo prvé číslo UKK pre Slovensko. Neskôr som sa začal venovať investovaniu a hodnoteniu komiksov. Napriek týmto záľubám, vďaka ktorým ma moje okolie označuje za Geeka sa venujem aj bežným veciam, ktorým by sa mal mladý školou povinný človek zaoberať.

Určite si prečítaj

Secret Empire – čo zapríčinilo, aby sa Steve Rogers stal Hydrou?

Secret Empire ja najnovší ohlásený event v komiksovom svete Marvel. Hydra získala silného spojenca a potajme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.