Komiksy na úvod a jedna hra na záver

No, je to vlastne naopak. PoP-Cult v najnovšej epizóde (v poradí už piatej) najskôr vysvetlil, zahral a ohodnotil minuloročný hit spomedzi kartových spoločenských hier s názvom Star Realms od White Wizard Games a až potom predstavil desať komiksov, ktoré sú vhodné aj pre začiatočníkov.

V zozname komiksov nesmie chýbať Saga od B. Vaughana a F. Staples (Foto: PoP-Cult Magazín)
V zozname komiksov nesmie chýbať Saga od B. Vaughana a F. Staples (Foto: PoP-Cult Magazín)

Medzi desiatimi komiksami, ktoré magazín PoP-Cult odporúča nájdete ozajstný výber zaujímavých titulov. Len jeden superhrdinský komiks, a to The Killing Joke od Alana Moorea, no veľmi veľa príbehov od indie vydavateľstva Image Comics. Napríklad najúspešnejší hit tohto vydavateľstva Saga, ktorá kombinuje Star Wars a Hru o tróny a ponúka tak dychberúci príbeh o mladej rodine, hľadajúcej si miesto v galaxii sužovanej vojnou. K ďalším komiksom patrí vtipná fantasy Rat Queens, už tradičná “pecka” od A. Moorea o Watchmenoch (v češtine ako Strážci), ale aj nová línia komiksov od vydavateľstva Marvel zo Star Wars univerza. Z desiatky ľahko dostupných, zábavných, prepracovaných, krátkych a výborne napísaných komiksov je ľahké vytvoriť nákupný zoznam a stratiť sa v príbehu.

Vzývame viac práce od scenáristu Jason Aarona (Foto: PoP-Cult Magazín)
Vzývame viac práce od scenáristu Jason Aarona (Foto: PoP-Cult Magazín)

Prehliadka komiksov uzatvára piatu epizódu PoP-Cultu. Pred komiksovým zoznamom nájdete ešte ukážku z hrania spoločenskej hry Star Realms a hodnotenie magazínu. Kartová spoločenská hra vyšla aj v českom preklade a za nízku cenu pod desať eur dostanete ohromné množstvo zábavy. Pravidlá sú jednoduché a hra je vďaka vysokej interaktivite medzi hráčmi obľúbenou zábavou. Opäť vhodná aj pre začiatočníkov.

Dobre vyzerá, netrvá to s ňou dlho a baví aj po čase (Foto: PoP-Cult Magazín)
Dobre vyzerá, netrvá to s ňou dlho a baví aj po čase (Foto: PoP-Cult Magazín)

PoP-Cult

PoP-Cult
Webový magazín o komiksoch, filmoch, seriáloch, spoločenských hrách a mnohom ďalšom. Točíme o popkultúre.

Určite si prečítaj

Charles Burns – Génius, ktorý je možno predlohou pána Burnsa

S Charlesom Burnsom sa spája jedna zaujímavá konšpiračná teória (áno, aj my komiksoví fanúšikovia máme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.