Konečné zúčtovanie: Deadpool a Batman v Superman

Minulý týždeň sa po dlhej dobe obidve superhrdinské filmy úplne prestali premietať v amerických kinách. Prišla teda vhodná doba na to, aby sme ich porovnali. Nebudeme sa ale hádať nad kvalitou, ale nad tým, o čo vo svete ide. Koľko tieto filmy zarobili a čo to znamená do budúcnosti?

Deadpool prišiel do kín už vo februári a spôsobil veľký rachot. S veľmi skromným rozpočtom, iba $58 mil., zarobil $780 mil. Snáď za to Ryan Reynolds a marketingový tím spoločnosti Fox dostali poriadne zaplatené, rozhodne si to zaslúžia. Veď Deadpool prekonal množstvo rekordov. Po Umučení Krista je to druhý najlepšie zarábajúci film s ratingom R (teda mládeži neprístupný).

V rámci série X-Men filmov sme mohli vidieť mnoho oveľa ambicióznejších a drahších filmov. Ale Deadpool ich všetkých predbehol. A keďže Apoaclypse si v kinách zatiaľ veľmi dobre nevedie, očakávam, že Fox sa začne ťahať k Deadpoolovi.  Pokračovanie je už isté, ďalší film s Wolwerineom bude krvavejší a násilnejší a Ryan Reynolds sa asi stane novým maskotom mutantích filmov a snáď ho uvidíme aj v hlavnej sérii. Tá totiž potrebuje oživenie.

deadpool-vs-batman-v-superman-1

Keď porovnáme Deadpoola BvS, vyzerá film Zacka Snydera ako víťaz. Aspoň na prvý pohľad. Celosvetovo zarobil $872 mil. To je obrovská suma. Treba si však uvedomiť, že samotný rozpočet bol $250 mil. a po odrátaní percent pre kiná, distribútorov a marketing sa Warner Bros. v peniazoch neváľa. Okrem lepšieho pomeru cena/kvalita si Deadpool pripísal aj ďalšie víťazstvo tým, že BvS predbehol v rámci USA ($363 mil vs. $330 mil.). Americký trh je pre štúdiá dôležitejší, lebo o zisk sa nemusia deliť s distribútormi.

Čo stojí za neveľkým úspechom BvS? Prvý víkend bol solídne rozbehnutý ($166 mil. len v USA), ale potom prišli hrozné recenzie a rozporuplné reakcie divákov. Prepad v návštevnosti bol výnimočne strmý. To je pre Warner Bros. veľký problém, keďže BvS mal ľudí nalákať na ostatné veľkofilmy z dielne DC. Zlyhanie BvS teraz môže negatívne ovplyvniť Suicide Squadu, ale hlavne, prvý Justice League.

Som prekvapený, že režisér Zack Snyder zatiaľ nepocítil dôsledky. Sú tu však náznaky, že Warneri sa snažia aspoň trochu upraviť jeho smerovanie. Ben Affleck sa stal režisérom ďalšieho Batmana a Goeff Johns (kreatívny šéf DC Comics, píše výborné komiksy aj seriály) odteraz vo filmovom DC plní podobnú úlohu ako Kevin Feige v MCU. Snáď sa Warnerom podarí konečne spraviť jeden solídny, nekontroverzný film. Inak im ich ambiciózne plány o filmovom univerze nevyjdú.

Zdroj informácií: www.boxofficemojo.com

Ondro

Ondro

Určite si prečítaj

Blíži sa Flashpoint?

Zatiaľ sme sa sólo filmu Flasha nedočkali. Už sme počuli viacero dátumov, kedy mal byť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.