Krátke zhrnutie finálovej epizódy druhej série Flasha

Máme za sebou druhú sériu seriálu Flash. Celá séria bola v zahraničí vysoko hodnotená, finálová časť získala podľa IMDB 9.3/10.

Finále druhej série Flasha s názvom „The Race of His Life“ (v prekl. Beh jeho života) nám prinieslo mnoho prekvapení a zvratov. Na úvod článku Vás musím upozorniť, že ak ste finále nevideli a chcete byť prekvapení, článok ďalej nečítajte.

Článok obsahuje spoilery!!!

the-flash_the-race-of-his-life_use

Vo finálovej časti druhej série sme sa dozvedeli kto je speedster s kovovou maskou, ale aj šokujúci a pravdepodobne prelomový zvrat pre celý seriál – Barry zachránil svoju matku. Ale pekne po poriadku.

Začiatok epizódy je veľmi emotívny – Barry pochováva otca, je rozhodnutý, že jeho smrť neostane nepotrestaná. Zoom vyzýva Barryho, nech sa s ním preteká o titul „najrýchlejšieho muža na svete“. Až vyhrá Flash, tak Zoom nechá všetkých na pokoji. Ak však vyhrá Zoom, zničí všetky alternatívne reality, okrem tej, kde aktuálne prebýva. Barrymu sa najskôr veľmi nechce, no Zoomov “motivačný plán” – uniesť Joea – splní očakávania a Barry, ako správny hrdina, nenechá kamaráta trpieť za neho, preto sa rozhodne pretekať. Tím Flash sa obáva, ako to celé dopadne, aj kvôli Ciscovim víziám o apokalypse planéty, ktoré silnejú. Ale nie je dôvod báť sa. V súboji Barry preľstí Zooma tým, že privádza ďalšieho Flasha, čo naláka prízraky. Barry Zooma poráža, zachraňuje všetky alternatívne reality a prízraky odnášajú Zooma.

5-reasons-why-jay-garrick-is-zoom-in-the-flash-season-2-795277

Tím Flash oslobodí záhadného speedstera zo železnej masky. Volá sa Jay Garrick – pravý Jay Garrick. Okrem toho, že je Jay dvojník Barryho otca z alternatívneho vesmíru, je z planéty Earth-3. Jay Garrick sa po vyslobodení zo železnej masky rozhodne odísť do svojho sveta, na Earth-3.

flash-jay-garrick-pic

Existencia Earth-3 nám do seriálu prináša ďalšie možné dejové zvraty. A samozrejme otázku: Koľko alternatívnych vesmírov nám Flash predstaví?

Avšak, čo je ešte šokujúcejšie, bol samotný záver epizódy. Keď už to vyzerá, že veci sa ustália a konečne bude aspoň kus pokoj, Barry Allen sa rozhodne bežať “beh jeho života” a zmeniť minulosť – zachraňuje svoju matku Noru. Tento čin mení celú dejovú líniu.

Barry zmenil ten moment v svojom živote, ktorý bol pravdepodobne kľúčový pre zrod Flasha. Vyzerá to na začiatok Flashpoint paradoxu.

Zdroj: ibtimes.co.uk

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.