Kritici majú zmiešané reakcie na X-Men: Apokalypsa

Pomaly sa začína letná filmová sezóna. Je to obdobie plné veľkofilmov. Veď len nedávno prišiel do kín Captain America: Občianska vojna a už budúci týždeň u nás budeme môcť vidieť ďalšieho zástupcu od mutantov, X-Men: Apokalypsa. Svetoví kritici ho už videli v predstihu a ich reakcie sú takmer dokonale vlažné.

Na agregátore recenzií, rottentomatoes, je momentálne 43 recenzií. Pozitívnych recenzií je 22, negatívnych je o jednu menej. Priemerné hodnototenie je pritom 5,5 z 10. Nemusíme teda očakávať katastrofu akou bola najnovšia Fantastická Štvorka.

Podľa väčšiny recenzentov je Apokalypsa veľmi stereotypným zástupcom svojho žánru a do X-Menovskej série vlastne neprináša nič nové. Aj keď sa do série dostalo niekoľko nových postáv, nemajú vraj veľa času vyniknúť. Najväčším sklamaním bol zaporák Apocalypse, ktorý je len štandardným zlým chlapíkom, čo chce zničiť svet. A to napriek tomu, že ho hrá Oscar Isaac (Poe Dameron zo Star Wars).

Aj ostatní herci sú vraj vo filme dobrí, ale ten sa skôr sústredí na deštrukciu a efektné triky. Pre mnohých recenzentov bola najsvetlejším momentom scéna, kde sa pri spomalenom pohybe okolia predvedie Quicksilver, ktorá je reprízou podobnej scény z X-Men: Budúca minulosť. Veľkú pochvalu dostala aj hudba od Johna Ottmana.

Nič samozrejme nie je stratené a aj najlepšie recenzie sa môžu mýliť. Ak si chcete utvoriť vlastný názor, tak X-Men: Apokalypsa bude v kinách už 19. 5. 2016.

Ondro

Ondro

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.