Kríza v Arrowverse

Nie, nejde o názov ďalšieho crossoveru, ale o aktuálnu situáciu. Na Facebooku sme vás informovali o tom, že natáčanie seriálov Batwoman, Supergirl a The Flash bolo pozastavené kvôli COVID-19. Vieme ďalšie detaily.
COVID-19 už stihol ovplyvniť veľkú časť ľudských životov. Nepriamo sa dotýka aj našich seriálov, ktorých produkcia je z preventívnych dôvodov pozastavená a ich budúcnosť visí vo vzduchu.

“Flash zmizol počas krízy” naberá v súčasnosti nový rozmer

Aktuálny stav natáčania je nasledovný:

Supergirl: natočených 21 epizód z 22
The Flash: natočených 20 epizód z 22
Batwoman: natočených 19 epizód z 22

Keďže Arrowverse seriály stanice CW bežne končia prebiehajúcu sériu v máji (a ten sa nezadržateľne blíži), musela televízia pristúpiť k prvým opatreniam. 16-ta epizóda Flasha bude odvysielaná 8.apríla. Televízia bude dovtedy vysielať staršie epizódy aktuálnej série. Podobný osud zrejme čaká aj Batwoman a Supergirl (v čase písania článku nie sú ohlásené zmeny).

Zatiaľ nie sú žiadne oficiálne informácie o tom, čo sa bude diať, keď sa bude môcť opäť natáčať. Už sa spomína aj možnosť, že sa tento rok dočkáme kratších sérii – t.j. 20 epizód. Opakujem, iba sa o tom hovorí. Stanica CW sa zatiaľ oficiálne nevyjadrila, že by sa pristúpilo k prepisovaniu scenárov. Ale táto možnosť je pravdepodobná, hlavne čo sa týka seriálu Batwoman. Je veľký rozdiel donatáčať jednu epizódu a donatáčať až tri epizódy.

Druhou, menej očakávanou možnosťou je, že by aktuálne série skončili tak, ako sú. V prípade Supergirl, ktorá má natočených 21 epizód, by sme mohli uvažovať o cliffhangeri. Seriály Arrowverse sú tým (bohužiaľ) typické. V prípade ostatných dvoch seriálov by však bolo takéto “neukončenie” zreteľnejšie. Ukončiť aktuálnu dejovú líniu v budúcnosti by nebol problém, keďže stanica CW ráta so všetkými svojimi seriálmi (Batwoman, Black Lightning, Legends of Tomorrow, Supergirl aj The Flash) aj v nasledujúcej seriálovej sezóne.

Ostatné seriály Arrowverse – Arrow, Black Lightning a Legends of Tomorrow majú/mali nerušený priebeh. Len pre pripomenutie – Arrow mal 10 epizód, všetky už boli odvysielané a keďže išlo o poslednú sériu, v natáčaní sa nepokračuje. Black Lightning mal plnú sériu, ktorá už bola odvysielaná, natáčanie novej sa ešte nezačalo. Legends of Tomorrow je seriál, ktorý má dlhodobo menej epizód – tento rok 16 – no všetky sú už hotové.

zdroj: screenrant.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.