Kto by okrem Thanosa dokázal ovládnuť všetky kamene nekonečna?

Kamene nekonečna sú neoddeliteľnou súčasťou Thanosovho plánu ovládnuť galaxiu a už od prvých Avengerov nám bolo jasné, že práve on dokáže skrotiť silu všetkých šiestich kameňov pomocou magického predmetu Infinity Gauntlet (rukavica nekonečna). Tento predmet s úplnou kombináciou kameňov nekonečna umožňuje majiteľovi dokázať všetko, čo chce, či už je to nadprirodzená sila, teleportácia alebo návrat v čase. Avšak Marvel nám ponúka hneď niekoľko hrdinov, ktorí by magickú rukavicu s kameňmi dokázali ovládnuť.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt infinity gauntlet

Prvým hrdinom z momentálnych členov Avengers, ktorý by zvládol ovládnuť túto mocnú silu, je Iron-Man. Vlastní technológiu, s ktorou dokáže zápasiť proti Thanosovi, aj proti sile kameňov nekonečna. Film Avengers: Infinity War a jeho koniec by bol dokonalým zvratom v celom filmovom vesmíre, ak by odhalil, že Tony Stark si rukavicu aj kamene ponechal a spolu s Black Pantherom, Doctorom Strangeom a Bruceom Bannerom by vytvorili skupinu Illuminati, čo by mohlo spôsobiť ďalšiu Civil War.

Súvisiaci obrázok

Symbol spravodlivosti Captain America je ďalším, ktorý by dokázal odolať sile kameňov nekonečna. Je to menej pravdepodobná možnosť, no vďaka jeho morálnej a fyzickej sile ovládol silu rukavice a kameňov už v komiksoch, kde pomocou týchto mocných predmetov odvrátil hroziacu katastrofu, no kamene aj rukavica boli zničené. Ak by však Iron-Man založil skupinu Illuminati a dozvedeli by sme sa, že Captain America vlastni kamene, tak je tu šanca, že pokračovanie Avengerov adaptuje Secret Wars a pripraví Marvel do fázy 4.

Súvisiaci obrázok

Nie je vôbec ťažké si predstaviť, že Black Panther dokáže ovládnuť silu kameňov nekonečna a úspešne ju naďalej používať. Vlastní najvyspelejšiu technológiu na svete, a preto môže vo filme nastať situácia, že práve on zabezpečí rukavicu aj kamene a ochráni ju tak pred ďalším zneužitím. Navyše je tu možnosť, že už jeden z kameňov sa nachádza vo Wakande. V komiksoch Black Panther pomocou kameňov cestoval v čase, aby tak zachránil vesmír, čo môžeme nakoniec uvidieť aj vo filme.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt black panther

Asi tá najmenej pravdepodobná situácia, ktorá by mohla nastať sa spája s najmladším členov Avengerov, a to so Spider-Manom. V traileri sme mohli vidieť, ako Spider-Man spolu s Iron-Manom a ďalšími bojujú proti Thanosovi na jeho rodnej planéte Titan. Mohlo by sa teda stať, že Spider-Man prevezme na chvíľu kontrolu nad kameňmi, k čomu mu dopomôže aj jeho nový odolnejší oblek od Iron-Mana. V komiksoch Spider-Man pomocou kameňov zachránil deň. Bol to však komiks mierený predovšetkým na deti, takže žiadnu spojitosť to s filmom pravdepodobne nemá.

Súvisiaci obrázok

Medzi charaktery, ktoré by mohli dosiahnúť úplnú kontrolu nad kameňmi, patrí aj Hulk, NebulaStar Lord alebo ešte oficiálne nepredstavený Adam Warlock, ktorého len tak najbližšiu dobu ani neuvidíme, pretože nebol potvrdený do už tretieho pokračovania Strážcov galaxie, ani do ďalšieho filmu od Marvelu. Nie je tiež isté, či práve v apríli uvidíme porážku Thanosa, a tak si budeme musieť počkať až do mája budúceho roka. Avengers: Infinity War uvidíme v našich kinách 26. apríla.

zdroj: screenrant.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.