Kto je Captain Marvel?

Marvel má vo svojej zostave túto postavu od roku 1967, vtedy Stan Lee a Gene Colan predstavili mimozemského vojaka nazývaného Mar-Vell na stránkach Marvel Super-Heroes No.12. To síce nie je tá istá postava ktorá sa na plátnách kín objaví už o pár rokov, avšak, táto Captain Marvel je Carol Danversová, ktorá mala tu česť byť prvou ženskou hrdinkou v tom desaťročí.

Zmätený? A to ešte neviete ani polovicu. Marvel mal za posledné desaťročia až osem rôznych typov Captain Marvel, a dokonca ani nie sú prvá spoločnosť ktorá predstavila postavu s týmto menom. Prvenstvo patrí spoločnosti Fawcett Comics, postavu vytvoril C. C. Beck, ktorú v dnešných dňoch vlastní spoločnosť DC Entertainment dokonca DC plánuje natočiť film s touto postavou.

Carol Danvers, súčasná kapitánka, začala svoj život ako vedľajšia postava popri prvom Kapitánovi Marvel. Predstaveného v Marvel Super-Heroes No. 13, bola pilotkou v leteckých silách USA(U. S. Air Force) zaľúbila sa do Mar-Vella, ale skôr ako sa stihli dať do kopy Mar-Vell zahynul pri jednej zo svojich misii. O pár rokov od jeho smrti Carol zistila, že nehoda ovplyvnila jej DNA. U Carol sa začali prejavovať super-schopnosti, vývoj udalosti ju prinútil vytvoriť si vlastnú superhrdinskú identitu – Ms. Marvel.

Ms Marvel-Captain Marvel

Danversová bola známa ako Ms. Marvel tri desaťročia (istý čas bola známa ako “Warbird“ a “Binary“) až do roku 2012 kedy sa na výslnie dostala vďaka komiksu Captain Marvel No. 1, v ktorom si zmenila meno na Captain Marvel.

Zvláštna vec sa udiala keď Carol Danvers prevzala pseudonym Captain Marvel: Vtedy sa postava, po prvýkrát v jej histórií, stala populárnou. Následkom premiéry série v roku 2012 – s kompletne novým kostýmom navrhnutým umelcom Jamie McKelvienom – sa stala centrom pozornosti ženského fanúšikovského hnutia Carol Corps Táto voľne organizovaná, prevažne ženská fanzákladňa, hlasno podporovala pokračovania komiksu a spisovateľku, Kelly Sue DeConnick. Hnutie tlačí na vydavateľstvá aby zabezpečilo ženským postavám právoplatné miesto v komiksoch. Nebolo by vôbec prekvapením keby práve tlak Carol Corps prinútil štúdio Marvel pracovať na filme Captain Marvel.

Zdroj: hollywoodreporter.com

( Bavilo by ťa písať podobné články pre čitateľov ComicBoxu? Ak áno ozvi sa nám.)

EricThorwaldson

Určite si prečítaj

Brie Larson je zvažovaná do role Captain Marvel!

Obsadzovanie do rôl podstatných postáv naberá na obrátkach a Captain Marvel pravdepodobne nachádza svoju predstaviteľku. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *