Captain Marvel (Carol Danvers)

Marvel má vo svojej zostave túto postavu od roku 1967, vtedy Stan Lee a Gene Colan predstavili mimozemského vojaka nazývaného Mar-Vell na stránkach Marvel Super-Heroes No.12. To síce nie je tá istá postava, ktorú uvidíme na na plátnách kín, táto Captain Marvel je Carol Danversová, ktorá mala tú česť byť prvou ženskou hrdinkou v tom desaťročí.

Marvel mal za posledné desaťročia až osem rôznych verzii Captain Marvel, a dokonca ani nie sú prvá spoločnosť ktorá predstavila postavu s týmto menom. Prvenstvo patrí spoločnosti Fawcett Comics, postavu vytvoril C. C. Beck, ktorú v dnešných dňoch vlastní spoločnosť DC Entertainment a navyše DC ho tento rok, 4. apríla 2019, predstaví vo filme Shazam!.

Carol Danvers, súčasná kapitánka, začala svoj život ako vedľajšia postava popri prvom Kapitánovi Marvel. Predstaveného v Marvel Super-Heroes No. 13, bola pilotkou v leteckých silách USA (U. S. Air Force) zaľúbila sa do Mar-Vella, ale skôr ako sa stihli dať dokopy, Mar-Vell zahynul pri jednej zo svojich misii. O pár rokov od jeho smrti Carol zistila, že nehoda ovplyvnila jej DNA. U Carol sa začali prejavovať superschopnosti, vývoj udalosti ju prinútil vytvoriť si vlastnú superhrdinskú identitu – Ms. Marvel.

Ms Marvel-Captain Marvel

Danversová bola známa ako Ms. Marvel tri desaťročia (istý čas bola známa ako “Warbird“ a “Binary“) až do roku 2014, kedy sa na výslnie dostala vďaka komiksu Captain Marvel No. 1, v ktorom si zmenila meno na Captain Marvel.

Zvláštna vec sa udiala, keď Carol Danversová prevzala pseudonym Captain Marvel: vtedy sa postava, po prvýkrát v jej histórií, stala populárnou. Následkom premiéry komiksovej série v roku 2012 – s kompletne novým kostýmom navrhnutým umelcom Jamiem McKelvienom – sa stala centrom pozornosti ženského fanúšikovského hnutia Carol Corps. Táto voľne organizovaná, prevažne ženská fanzákladňa, hlasno podporovala pokračovania komiksu a spisovateľku Kelly Sue DeConnickovú. Hnutie tlačí na vydavateľstvá aby zabezpečilo ženským postavám právoplatné miesto v komiksoch. Nebolo by vôbec prekvapením keby práve tlak Carol Corps prinútil štúdio Marvel pracovať na filme Captain Marvel.

Film o Captain Marvel zavíta do našich kín 7. marca 2019 a uvidíme ho aj v IMAX verzii.

Zdroj: hollywoodreporter.com

EricThorwaldson

Avatar

Určite si prečítaj

Recenzia: Captain Marvel

Konečne nastal ten čas, kedy aj do našich kín priletel prvý film z MCU s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.