Kto je Captain Marvel?

Marvel má vo svojej zostave túto postavu od roku 1967, vtedy Stan Lee a Gene Colan predstavili mimozemského vojaka nazývaného Mar-Vell na stránkach Marvel Super-Heroes No.12. To síce nie je tá istá postava ktorá sa na plátnách kín objaví už o pár rokov, avšak, táto Captain Marvel je Carol Danversová, ktorá mala tu česť byť prvou ženskou hrdinkou v tom desaťročí.

Zmätený? A to ešte neviete ani polovicu. Marvel mal za posledné desaťročia až osem rôznych typov Captain Marvel, a dokonca ani nie sú prvá spoločnosť ktorá predstavila postavu s týmto menom. Prvenstvo patrí spoločnosti Fawcett Comics, postavu vytvoril C. C. Beck, ktorú v dnešných dňoch vlastní spoločnosť DC Entertainment dokonca DC plánuje natočiť film s touto postavou.

Viac:  Captain Marvel ničí svojich nepriateľov v novom traileri

Carol Danvers, súčasná kapitánka, začala svoj život ako vedľajšia postava popri prvom Kapitánovi Marvel. Predstaveného v Marvel Super-Heroes No. 13, bola pilotkou v leteckých silách USA(U. S. Air Force) zaľúbila sa do Mar-Vella, ale skôr ako sa stihli dať do kopy Mar-Vell zahynul pri jednej zo svojich misii. O pár rokov od jeho smrti Carol zistila, že nehoda ovplyvnila jej DNA. U Carol sa začali prejavovať super-schopnosti, vývoj udalosti ju prinútil vytvoriť si vlastnú superhrdinskú identitu – Ms. Marvel.

Ms Marvel-Captain Marvel

Danversová bola známa ako Ms. Marvel tri desaťročia (istý čas bola známa ako “Warbird“ a “Binary“) až do roku 2012 kedy sa na výslnie dostala vďaka komiksu Captain Marvel No. 1, v ktorom si zmenila meno na Captain Marvel.

Viac:  Captain Marvel ničí svojich nepriateľov v novom traileri

Zvláštna vec sa udiala keď Carol Danvers prevzala pseudonym Captain Marvel: Vtedy sa postava, po prvýkrát v jej histórií, stala populárnou. Následkom premiéry série v roku 2012 – s kompletne novým kostýmom navrhnutým umelcom Jamie McKelvienom – sa stala centrom pozornosti ženského fanúšikovského hnutia Carol Corps Táto voľne organizovaná, prevažne ženská fanzákladňa, hlasno podporovala pokračovania komiksu a spisovateľku, Kelly Sue DeConnick. Hnutie tlačí na vydavateľstvá aby zabezpečilo ženským postavám právoplatné miesto v komiksoch. Nebolo by vôbec prekvapením keby práve tlak Carol Corps prinútil štúdio Marvel pracovať na filme Captain Marvel.

Zdroj: hollywoodreporter.com

EricThorwaldson

Určite si prečítaj

Kto z Avengerov by mohol byť Skrull?

Film Captain Marvel nám v marci predstaví novú mimozemskú rasu, ktorá bude pravdepodobne predstavovať väčšie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.