Kto je slovenským Spider-Manom? Tieto herecké hviezdy dabovali novú komiksovku

Okrem známych slovenských hercov sa v dabovanej verzii filmu Spider-Man: Paralelné svety predstavia napríklad aj raperi Strapo a Moloch či online hviezdy Moma a PPPíter.Už o pár dní prevalcuje slovenské kiná nová komiksovka Spider-Man: Paralelné svety. Jedinečný animák, ktorý predstaví nie jedného, ale hneď niekoľko nových Spider-Manov, sa na našich plátnach objaví vo verzii so slovenskými titulkami aj so slovenským dabingom. A jeho slovenské obsadenie je plné hereckých hviezd! Spoznáte v novom traileri hlasy Mareka Majeského, Moniky Potokárovej, Dušana Cinkotu či Richarda Stankeho?

Po tom, čo tínedžera Milesa Moralesa uhryzne rádioaktívny pavúk, musí sa naučiť, ako sa stať Spider-Manom. Pomôže mu v tom Peter Parker a ďalší pavúčí hrdinovia, ktorých diabolský Kingpin preniesol z iných dimenzií. Podarí sa im Kingpina zastaviť skôr, než Brooklyn zhltne čierna diera?

Koho teda budete môcť počuť v slovenskej verzii filmu Spider-Man: Paralelné svety? Ako hlavný hrdina filmu, tínedžer Miles Morales, sa predstaví Jakub Króner, tvorca slovenského animovaného seriálu Lokal TV či úspešných filmov Lokalfilmis, Lóve a Bratislavafilm. Króner bol zároveň režisérom slovenského dabingu. Hoci sa réžií dabingu bežne nevenuje, ako obrovský fanúšik Spider-Mana ponuku prijal. Milesovým mentorom vo filme je životom ubitý Peter Parker, ktorému hlas prepožičal Dušan Cinkota.

Vo filme sa však predstavia ďalší štyria pavúčí hrdinovia: charizmatická Spider-Gwen, groteskné Spider-Prasa, čiernobiely detektív Spider-Noir či Peni Parker ako vystrihnutá z japonského anime. Tých v slovenčine nadabovali Monika Potokárová, Richard Stanke, Marek Majeský a Vanda Ružičková. Hrozivým hlasom hlavného záporáka Kingpina zas bude herec Pavol Topoľský. Okrem nich budete môcť vo filme počuť napríklad aj Mariána Miezgu, Elenu Podzámsku, Kristínu Turjanovú či Alenu Pajtinkovú. Malé úlohy si v novinke, ktorá má na prestížnom portáli Rotten Tomatoes zatiaľ hodnotenie rovných 100%, strihli aj známi neherci – raperi Strapo a Moloch, či hviezdy slovenského Youtube Moma a PPPíter.

Jedinečná komiksovka Spider-Man: Paralelné svety sa v našich kinách objaví 13. decembra 2018. Na vaše plátna ju prinesie spoločnosť Itafilm.

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.