Kto sa objavil v Avengers: Endgame zo seriálového odvetvia Marvelu?

Na internete sa diskutovalo jedna radosť o tom, či sa v Endgame objaví niekto zo seriálového odvetvia MCU, a aj sa tak stalo. Len možno nie takým spôsobom, ako by si to mnohí fanúšikovia predstavovali. Totižto veľa ľudí si ani neuvedomilo, že sa stretlo s postavou z tohto odvetvia, lebo pochádza ešte z obdobia, kedy sa seriály v MCU len rozbiehali, a navyše, daný titul bol zakopaný pomerne skoro. Reč je o Agent Carter, ktorá sa začala vysielať v roku 2015 a jej cesta skončila o rok nato po tom, čo si odbila 2 série a dokopy 18 epizód.

Samotný seriál nedostal až toľko publicity ako dostávajú aktuálne tituly s nálepkou Marvel, a tak ani niet divu, že si to viacero divákov všimlo, až keď ich na to upozornil nejaký článok alebo ďalší fanúšik, pretože mať za sebou prechod Agentkou Carterovou nie je až tak zaužívané, ako napríklad takí Agenti Shieldu. Ďalším výrazným aspektom, ktorý zatienil prítomnosť danej postavy zo seriálu je jej meno. Samozrejme, ide o Jarvisa, pri ktorom sa vám môže vybaviť veľa spomienok aj bez toho, aby ste videli spomínaný seriál, a tak sa diváci zvykli uspokojiť s touto skutočnosťou, no pritom ide najmä o veľmi pekný odkaz na sólový seriál Peggy Carterovej.

Postavu Edwina Jarvisa si v Endgame zahral opäť James D’Arcy, a tak ide v podstate o prvé ozajstné uznanie seriálového odvetvia MCU v oficiálnej dejovej línii filmov. Nedočkali sme sa síce Daredevila alebo Jessicy Jones, ale na druhej strane je to o to krajší moment, keď si to všimnete. A len tak pre osvieženie pamäti, stretli sme sa s ním počas cestovania v čase, kedy sa Steve s Tonym vrátili do roku 1970, aby zabezpečili Tesseract a Pymove častice. Tony narazil na svojho otca a tam sa objavil aj jeho osobný komorník, Edwin Jarvis. Všimli ste si ho pri prvom pozeraní Endgame? Dajte nám vedieť v komentároch na Facebooku.

Film Avengers: Endgame je momentálne v našich kinách.

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.