Kto sú Black Order?

O tomto čase snáď už všetci vieme, kto je Thanos a aké sú jeho úmysly, no vieme, kto sú Black Order? Kompletný tím sa po prvýkrát objavil v komiksovej sérii Infinity od Jonathana Hickmana. Boli to generáli Thanosovej armády, ktorí mali za úlohu nájsť kamene nekonečna a zároveň aj jeho nelegitímneho syna. No okrem toho mali, samozrejme, zdecimovať akékoľvek prostriedky obrany, ktorou Zem oplývala, vrátane našich obľúbených hrdinov.

V komiksoch boli taktiež prezývaní Cull Obsidian, avšak v prípade MCU je to len ten najväčší týpek, pôvodne nazývaný Black Dwarf. V Infinity War sú označovaní ako Thanosove deti, a ako všetci veľmi dobre vieme, Thanos už zopár detí má. Reč je o Gamore a Nebule. To všetko vytvára v porovnaní s komiksovou predlohou zaujímavé prehodenie, pretože okrem vyhľadania Thanosovho syna (menom Thane) ho mali aj zavraždiť, no v tomto filme sa žiaden hon na Thana konať nebude.

Corvus Glaive

Glaive je vodcom skupiny Black Order a zároveň generálom, ktorému Thanos najviac dôveruje. Je to krutý a brutálny bojovník s vylepšenou silou, rýchlosťou, pohyblivosťou a výdržou. Glaive je v podstate nezničiteľný, dokým sa nezlomí jeho symbolická kopija. V predlohe bol ženatý s Proximou Midnight a bol bratom Black Dwarfa. Viedol nájazd na Zem a v rámci svojich komiksových pútí už stihol zahynúť, ale aj znovuzrodiť sa, čo nie je pre komiksové postavy nič výnimočné.

Proxima Midnight

Proxima Midnight je zabijak, ktorý bol taktiež vytvorený pre sériu Infinity a už po prvej strane svojej existencie ju môžeme vidieť, ako dobýva Atlantis. Oplýva všetkými schopnosťami, ktoré má jej manžel, Corvus Glaive, no k tomu má kopiju, ktorá sa dokáže vznietiť a takmer nikdy s ňou neminie. Narozdiel od väčšiny členov Black Orderu ide o jedinú postavu, pri ktorej sme si istí, kto jej prepožičal hlas. Učinila tak herečka Carrie Coon, ktorú si môžete pamätať z 3.série Farga ako policajtku či ďalšieho seriálového hitu The Leftovers.

Black Dwarf aka Cull Obsidian

Black Dwarf je tiež teoreticky nezničiteľný. Je tuhý (v rámci kože a tela) a má nezničiteľnú kožu, no aj napriek tomu zlyhal pri svojom pokuse o dobytie Wakandy, preto bol aj vylúčený z Black Orderu a nasledovala séria ďalších zlyhaní, až dokým mu Ronan The Accuser (v MCU ho hrá Lee Pace a mohli sme ho vidieť v Strážcoch Galaxie) nezoťal hlavu. Ako si môžete všimnúť na obrázku, tak Black Dwarf si prešiel výraznými zmenami v oblasti výzoru, no to neznamená, že tie zmeny ostanú len pri výzore a oproti predlohe možno bude v skupine Black Order predstavovať oveľa silnejší článok tímu.

Ebony Maw

Ebony Maw je, jednoducho povedané, slizký hajzel, čo ste zrejme stihli usúdiť aj z trailerov na Infinity War. Jeho schopnosťou podľa tvorcov, Hickmana a Openu, je klamanie. Nenadobudol žiadne fyzické schopnosti, avšak namiesto nich sa mu vyvinuli schopnosti na manipuláciu iných, aby vykonali čokoľvek, čo im nakáže. Jednou z jeho najznámejších obetí je ako v komiksoch, tak aj vo filme (zrejme) Doctor Strange. Sme zvedaví, či sa na strieborné plátno prenesú aj nejaké konkrétne pasáže z tohto aktu. Okrem toho bol členom oddielu, ktorý v komiksoch našiel Thanosovho syna, Thana. Z celého Black Orderu by sa dal považovať za najprefíkanejšieho, a tak nebude ničím prekvapivým, ak nás vo filme ohúri aj niečím iným, ako svojimi psychickými super schopnosťami.

Supergiant

V komiksoch je súčasťou Black Orderu aj postava menom Supergiant, ktorá sa avšak vo filme neobjaví, no pokiaľ by vás zaujímalo, akými schopnosťami táto postava oplýva, tak môžem vám prezradiť, že jej charakter je založený na psionických silách, resp. ide opäť o typ záporáka s psychickými super schopnosťami. Dalo by sa povedať, že na celkové dianie v predlohe Infinity mala najmenší dopad, a tak rozhodnutie tvorcov vynechať ju pri takomto množstve postáv je viac ako pochopiteľné.

Možno by vás zaujímalo, ako je možné, že poznáme len jedného dabéra postáv, keď sa s postavami Ebony Maw a Cull Obsidian spájajú mená Tom Vaughan-Lawlor (Peaky Blinders) a Terry Notary (ktorý hrá aj Teen Groota). Totižto ide o Mo-cap hercov a Kevin Feige potvrdil, že hlas prepožičajú týmto postavám iní herci.

Black Order v celej svojej kráse (a Loki)

Zdroje: marvel.wikia.com, nerdist.com, ign.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.