Kto sú Skrullovia?

S každou novou Marvelovkou sa zvyčajne viaže aj nový druh nepriateľa a v prípade Captain Marvel si strihne premiéru rasa Skrullov. Čo sú zač?Rovno na úvod možno treba podotknúť, že ide o mimozemskú rasu vedenú neohrozeným Talosom, ktorého si zahrá Ben Mendelsohn. Ten sa v poslednej dobe teší náramnej obľúbenosti v prevedení záporných postáv, keďže len nedávno si zahral významných záporákoch v hneď niekoľkých zvučných filmoch, ako Ready Player One, Rogue One: A Star Wars Story či v nepodarenom remaku Robin Hood.

Ale dosť bolo rozjímania nad tým, kde všade robil Mendelsohn hlavným postavám zo života peklo. Keď ho toľko obsadzujú v tomto štýle úloh, zrejme v tom bude pomerne dobrý. No teraz už naozaj sa zamerajme na samotnú rasu Skrullov vedenú Talosom. Skrullovia sa radia medzi najmocnejšie a najrozšírenejšie impéria vo svete Marvelu a vzhľadom na ich bojovnú povahu a tendenciu zachovania rasovej čistoty, sústavne sa nachádzajú vo vojnových potýčkach s inými rasami a národmi. Na vrchole svojej moci zahŕňalo impérium Skrullov nespočetné množstvo svetov a miliardy prívržencov tejto rasy. V poslednej dobe ich moc upadla, ale to nemení nič na fakte, že je neradno sa s nimi zahrávať.

VIAC:  Mysterio (Quentin Beck)

Skrullovia sú známi svojím nikdy nekončiacim konfliktov s rasou Kree (v ktorej sa ocitne aj Carol Denvers/Captain Marvel ako člen tímu Starforce), ktorý sa tiahne už od raných začiatkov oboch rás. Taktiež majú patričný záujem o planétu Zem, čo ich hádže do stretu záujmov s Captain Marvel, a teda aj Avengermi. Predpokladám, že vás zaujíma aj to, čoho sú tieto stvorenia schopné. Mimo ich štandardný výzor, ktorý pripomína prerastených plazov zelenej pleti o veľkosti bežných ľudí, Skrullovia dokážu meniť svoju podobu, a teda nadobudnúť vzhľad akejkoľvek osoby (vrátane rozličných mimozemských rás), zvieraťa, či dokonca predmetu. Avšak nemyslite si, že ide až o tak bezchybné stvorenia, lebo aj ich schopnosti majú limity, ako veľmi sa môžu zväčšiť alebo naopak, zmenšiť. A potom tu sú jednotlivci, ktorí sa dokážu meniť na nepoznanie od reálnej predlohy, s ktorými majú problém aj adekvátne silní oponenti.

A aby toho nebolo málo, existujú aj špeciálne zloženia Skrullov, ktoré vystupujú pod pseudonymami, ako “Super-Skrulls” či “War Skrulls”, a tí, okrem základného balíčka schopností, majú ešte niekoľkonásobne vylepšené vlastnosti, nevraviac o vybraných členoch, z ktorých niektorý dokázal dokonalo napodobniť atribúty Fantastickej 4 (ukazujem na teba Kl’rt). O tomto čase by sme mohli asi všetci pritakať, že táto rasa je viac ako dôstojným protivníkom aj doposiaľ najsilnejšiemu Avengerovi, ktorým sa Captain Marvel javí byť.

VIAC:  Mysterio (Quentin Beck)

Pôvod Skrullov? Hneď som tam. Rasa Skrullov je, v skutočnosti, jedným z prvých úhlavných záporákov, ktorú vytvorili Stan Lee s Jackom Kirbym pre Fantastickú 4. Písal sa rok 1962, kedy vyšlo druhé vydanie Fantastic Four a s ním aj debut týchto stvorení. Medzičasom si ich rasa prešla niekoľkými rozdeleniami a nasledovnými vyhladeniami ich odvetví, až sme sa napokon dostali k jednej z ich najkľúčovejších udalostí v posledných rokoch, za ktorú považujeme Tajnú inváziu z roku 2008, počas ktorej sa im podarilo infiltrovať spoločnosť ľudí v mnohých relevantných okruhoch, vrátane spoločnosti superhrdinov, kde sa zo Spider-Woman cez Elektru až po Hanka Pymu vykľuli Skrulli. Nie práve najlepšia kratochvíľa. Avengerom sa síce podarilo zachrániť planétu Zem pred inváziou Skrullov, ale pošramotené vzťahy a nedôvera ostala medzi nimi ešte pekne dlho po tejto udalosti.

Zdroj: screenrant.com, ign.com, comicbook.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Recenzia: Captain Marvel

Konečne nastal ten čas, kedy aj do našich kín priletel prvý film z MCU s …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.