Kto z Avengerov by mohol byť Skrull?

Film Captain Marvel nám v marci predstaví novú mimozemskú rasu, ktorá bude pravdepodobne predstavovať väčšie nebezpečenstvo, ako samotný Thanos. Marvel sa už dlho snaží pripraviť svoj filmový vesmír na Secret Invasion, ktorá spôsobí doposiaľ najväčšie problémy vo svete hrdinov. Rasa Skrull sa v najbližšej dobe pokúsi o dobytie nášho sveta, avšak čo ak invázia prebieha už dlhé roky a my sme si to vo filmoch iba nevšimli?

Komiks Secret Invasion z roku 2007 zobrazil Skrullov ako dokonalú rasu na dobývanie vesmíru. Táto rasa strávi dokonca niekedy až desiatky rokov skúmaním života na danej planéte. Avengeri sa o invázii dozvedeli počas jednej bitky, v ktorej bola zabitá Elektra a jej telo sa vrátilo do podoby Skrulla. Takto si vytvorili viacero duplicitných postáv a Avengerom nezostávalo nič iné, než dôverovať tým správnym hrdinom a ľuďom.

Pridanie Skrullov do Marvel Universa preto iba podporuje myšlienku, že Secret Invasion naozaj uvidíme. Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch minulého storočia, čo znamená, že Skrulli mali dostatočný čas na infiltrovanie ľudskej rasy. Skrullom môže byť hocikto a môže to byť dokonca aj niekto z Avengerov. Správanie niektorých hrdinov vo filmoch tomu aj naznačovalo a fanúšikovia vytvorili množstvo teórii.

Film Captain America: Civil War podporil túto myšlienku azda najviac. Zobrazoval Iron-Mana v situáciach, ktoré sa fanúšikom až tak nepozdávali. Tony Stark dokonca zašiel až tak ďaleko, že vybudoval väzenie ďaleko od civilizácie, do ktorého následne umiestnil svojich priateľov. Preto začali fanúšikovia Iron-Mana podozrievať, že práve on je jedným zo Skrullov a odstránenie niektorých hrdinov bola iba dobrá stratégia pre získanie moci.

Avšak keby Marvel skutočne odhalil, že Iron-Man alebo Captain America je Skrull, filmy ako Civil War a Infinity War by stratili svoj emocionálny aj celkový význam, pretože všetko, čo hrdinovia vo filmoch spravili, by bolo iba súčasťou mimozemskej invázie. Ani hrdinovia ako Thor alebo Hulk by nemohli byť Skrullom. Marvel totiž s Hulkom plánuje až tri filmy. Najdôležitejší hrdinovia Universa jednoducho nemôžu byť Skrullom.

Hawkeye taktiež pravdepodobne nie je Skrullom, pretože plánuje odchod na dôchodok a Skrullom by bol takýto hrdina k ničomu. Black Widow je však presným opakom. Má blízky vzťah s Captainom Americom a romantickú históriu s Hulkom. Pre Skrullov by bola ideálnym prínosom. Marvel taktiež pripravuje jej sólový film, v ktorom by mohol zobraziť návrat skutočnej Black Widow na Zem a odhaliť možno ďalších Skrullov.

Winter Soldier je hľadaný po celom svete, a preto je ďalším “zbytočným“ hrdinom pre Skrullov. Falcon je však ďalším možným kandidátom. Nemá svoj vlastný príbeh a bol do Marvel Universa iba pripojený ku Captainovi Americovi, takže má s ním dostatočne blízky vzťah. Viac sa dozvieme až na premiére filmu Captain Marvel v marci 2019.

zdroj: screenrant.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.