Ktoré cameo má Stan Lee najradšej?

Dnes si už ani nevieme predstaviť film s Marvel superhrdinami bez Stana Leeho a jeho pár sekundových cameo úloh.  Vďaka týmto krátkym záberom tvorcovia vzdávajú úctu jednému zo zakladateľov legendárnych komiksov a stali sa aj príjemným nostalgickým zážitkom pre všetkých divákov. Stan Lee si nezahral len vo filmoch, ktoré vyšli pod MCU, ale jeho tvár sme mohli vidieť aj v televíznych seriáloch, ako napr. Daredevil, Agent Carter alebo Agents of S.H.I.E.L.D vo forme plagátov a pod.

Kedy vlastne začal Stan Lee vystupovať v Marvel filmoch? Aby sme našli odpoveď na túto otázku, musíme sa pozrieť do veľmi ďalekej minulosti, pretože táto premyslená hra začala ešte v roku 1989 v televíznom filme The Trial of the Incredible Hulk. O niekoľko rokov mladší zakladateľ si tam zahral jedného z porotcov.

Ďalších pár sekúnd slávy sa Stan Lee dočkal až v roku 2000, kedy sme ho na malý moment mohli zahliadnuť vo filme X-Men, ktorý akoby odštartoval novodobú renesanciu filmov o superhrdinoch.

Keby sme mali zrátať každé cameo Stana Leeho, vyšplhali by sme sa na číslo vyššie ako 30, preto v nedávnom rozhovore s Marvel HQ dostal veľmi ťažkú otázku – ktoré cameo v MCU má Stan Lee najradšej? (Treba poukázať na fakt, že mal vyberať iba z filmov, ktoré sa natočili po Iron Manovi v roku 2008, preto filmy ako Fantastická štvorka alebo Hulk z roku 2003 nepripadali do úvahy.) Deväťdesiatpäť ročný Stan Lee dlho neváhal a vybral svoju scénu v Avengers: Age of Ultron (2015).

„Popravde, myslím si, že moje najobľúbenejšie cameo je to, ktoré som natočil s Thorom. Ja som sedel za barom a on práve popíjal nápoj, ktorý pochádza z Asgardu, a ktorý je príliš silný na to, aby ho vypili obyčajní ľudia. Keď som sa spýtal, či sa môžem napiť odpovedal ‚Nie, to by vás zabilo.‘, ale ja som na tom aj tak trval. V ďalšej scéne ma už záchranári odnášali von. Prečo je teda toto cameo moje najobľúbenejšie? Existuje na to jednoduchá odpoveď– je to jediné cameo s viac ako jednou scénou. Dúfam, že sa to ľuďom páčilo, a že nabudúce mi preto dajú až tri scény. Nikdy neviete, ako sa to všetko vyvinie.“

Dúfame, že sa slová samotného zakladateľa Stana Leeho naplnia, a že si zahrá v niekoľkých desiatkach ďalších Marvel filmov. Ak máte záujem vidieť všetky jeho cameo roly až do roku 2018, v tomto krátkom videu ich všetky nájdete.

lenkqudx

lenkqudx

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.