Ktoré diely Supergirl musíte vidieť?

Za mesiac nás čaká druhá séria Supergirl. Ak chcete aj Vy naskočiť na vlak menom Supergirl a nechce sa Vám pozerať celú prvú sériu, máme pre Vás zoznam zaujímavých epizód, ktoré Vás dostanú do diania v druhej sérii.

Vybrala som epizódy, v ktorých môžete vidieť rôzne odhalenia – kto je v skutočnosti Hank Henshaw, čo sa stalo Jeremiahovi Danversovi (toto by mala byť jedna z hlavných zápletiek druhej série), život a smrť tety Astry, spoluprácu s Flashom… Ak Vás až tak neláka dejová línia a chcete iba vidieť, ako sa podarilo priblížiť komiksové prostredie, mám pre Vás nachystané epizódy s kvalitnejšími zloduchmi a jednu z Kryptonu.

Epizóda 1 – Pilot

Na pilotnom dieli si dá každý záležať. Práve od pilotu závisí, či televízia kúpi celú sériu alebo nie. Pilotný diel Supergirlv krátkosti predstavuje príchod Supergirl na Zem, jej život na planéte Zem, hlavné postavy, prvú záchrannú misiu, výber správneho superobleku… Cítiť v pozadí aj závan mimozemských Big Bad (teta Astra a jej manžel Non). Nájde sa tam aj pár vtipných hlášok, no zatiaľ s nimi šetrili.

supergirl27

Beta verzia obleku Supergirl

Epizóda 5 – Livewire

Preskočili sme začínajúcu lovestory Kary a Jimmiho, divnú chvíľku Hanka Henshawa (svietia mu oči na červeno, buď má rádioaktívny zápal očí alebo nie je človek) a tanec Maxwella Lorda s Cat Granta. Dostávame sa k epizóde s číslom 5. Tu sa stretávame s celkom drsnou protivníčkou Livewire, ktorá má iskru. Doslova. Je to žijúca elektrika a snaží sa zabiť Cat. Samozrejme, nepodarí sa jej to a je uväznená v DEO cele. Eliza Danvers, matka Alex, objasňuje  okolnosti, za akých zmizol Jeremiah Danvers.

screen-shot-2015-11-17-at-1-47-39-pm-1070x599

Epizóda 7 – Human for a Day

Jeden z klasických dielov – superhrdina stratí schopnosti a život je zrazu iný. Kara to znáša ťažko, pretože mesto sužuje zemetrasenie. Iný problém má jej sestra Alex – z DEO cely ušiel nebezpečný mimozemšťan s telepatickými schopnosťami a je potrebné ho chytiť. Pre Alex je ťažké spolupracovať s Hankom, keď vie, že bol posledný, kto videl jej otca živého.

Na záver epizódy Hank odhalí Alex svoju pravú identitu – je mimozemšťan a objasňuje Alex aj okolnosti, za akých zmizol Jeremiah.

jonnz

Marťania nie sú malí zelení mužíčkovia

Preskočíme teraz 10 epizód a dostávame sa na epizódu 17. V 17 epizóde už začína ísť do tuhého a zvyšné epizódy by ste si mali pozrieť všetky.

Epizóda 17 – Manhunter

Hank/J’onn sa pred ľuďmi odhalil ako mimozemšťan a preto je stíhaný armádou. Ako spoluvinníčku určia Alex a obaja majú byť prevezený na pracovisko menom Projekt Cadmus. Kara a Lucy pomôžu Hankovi a Alex ujsť z prepravného vozidla. Na konci dielu Hank svojimi telepatickými schopnosťami zisťuje, že Jeremiah Danvers je stále nažive a držia ho v Cadmuse.

2016-03-22-sg-header

Epizóda 18 –  World Finest

Táto epizóda je známa aj ako crossover s Flashom. Návšteva z alternatívnej reality (a inej televízie) zvýšila sledovanosť Supergirl.

Spolupráca Flasha a Supergirl je dynamická a vtipná. Zjednotenie ex-poskokov, ako to pomenuje Cat Grant(Silver Banshee a Livewire),navyše spôsobí, že Barry si vyskúša svoje schopnosti aj v National City. Celá epizóda nie je veľmi akčná, ide skôr o diel založený na vtipoch a objavovaní a porovnávaní dvoch svetov (jasná príprava pre nasledujúci crossover).

the-flash-supergirl-crossover-worlds-finest-image-9-440x600

Kara a Barry používajú na chytenie zloduchov rozličné stratégie, no paradoxne v tomto dieli ex-poskokov zastavia hasiči.

Epizódy 19 a 20

Záverečné dve epizódy sa týkajú Nona a Myriadu. Aj na Kryptone poznajú pravidlo – Každý dobrý zloduch musí mať jeden diabolský plán na zničenie sveta (a jeden záložný keď ten prvý nefunguje). Non a bývalá peroxidová pomstiteľka (ak sa chcete bližšie zoznámiť, epizóda 15) sa snažia zničiť svet a neobvyklá trojica –Supergirl, Cat Grant a Maxwell Lord spoja sily, aby zachránili svet…

Finále jemne naznačuje smerovanie druhej série –čo sa týka vzťahov, ale aj zápletky s Cadmusom.

SG6-1

Najlepšou časťou finále bol pre mňa cliffhanger, ktorý  je zároveň povzbudením na pozeranie druhej série – na Zemi pristáva nový pod, rovnaký v akom priletela Supergirl. Otázka „Kto je vo vnútri?“ nespôsobuje spánkové problémy a ohrýzanie nechtov, kým sa dočkáme rozuzlenia. Aspoň mne nie.

Ktoré epizódy obsahujú zaujímavé komiksové momenty?

Epizóda 5 – Livewire – diabolská bývalá rádio žurnalistka Livewire.

Epizóda 6 – Red Faced – zloduchom je robot Red Tornado.

Epizóda 7 – Jemm – s Jemmom nebojuje Kara, ale jej sestra Alex. Kara v tomto diely nemá schopnosti.

Epizóda 12 – Bizarro – ako už názov naznačuje, zloduchom je Bizarro v ženskej verzii.

Epizóda 13 – For the Girl Who Has Everything- strýko Non daruje Kare Black Mercy (symbiotický organizmus), ktorý Kare spôsobí halucinácie a myslí si, že je späť na Kryptone.

Epizóda 15 – Indigo – Indigo, známa z komiksov aj ako Brainac 8, pripraví Supergirl ťažké chvíle.

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.