Ktoré epizódy seriálu Agenti S.H.I.E.L.D.u jednoducho musíte vidieť?

Už ste pravdepodobne počuli, že seriál Agenti S.H.I.E.L.D.u sa postupne zlepšuje, však? V skratke, film Captain America: Winter Soldier tomuto seriálu dosť pomohol. Teraz po jeden a pol sérii sa vám určite nechce pozerať všetko, hlavne nie tie nudné časti. My sme vám pripravili zoznam epizód, ktoré si určite musíte pozrieť.

Nedávno som sa rozprával s kamarátmi, ktorí by radi naskočili na S.H.I.E.L.D. Bus, ale nechce sa im pozerať všetky časti. Takže som pre nich spísal zoznam epizód, ktoré sú fakt super a zároveň zapadajú do marvelovského filmového vesmíru.

SPOILER ALERT!

ogs3qi0fs3fs4bqqknjc
Epizóda 1 “ Pilot“
Režírovaná a napísaná Jossom Whedonom. Predstavenie hlavných postáv vrátane Mikea Petersona (J. A. Richards). Znovu sa stretávame s agentom Coulsonom, sledujeme ako pre svoj tím verbuje ľudí. Nie je to práve najlepší pilotný diel. Ale obsahuje pár vtipných scén a gagov.

Epizóda 6 “ F.Z.Z.T.“
Preskočili sme pár epizód kde sme sa mohli zoznámiť s projektom Centipede (Stonožka), projekt sa snaží premeniť obyčajných ľudí na super vojakov, je to vlastne vylepšený Extremis z Iron Mana 3. Vylepšení vojaci majú v očiach kamery a mikro bomby, ktoré vybuchnú v prípade, že vojak prestane počúvať rozkazy.
V tejto časti, spoznáme bližšie postavy Fitza a Simmonsovú.

lnrxi21rzndpdgzb7frn

Epizóda 10 “ The Bridge“
V tejto epizóde sa vráti Mike Peterson, ktorý pomáha Coulsonovi a jeho tímu bojovať so super vojakmi. V epizóde sa dozvieme, že projekt Stonožka stojí aj za kamerami v očiach. Skye sa podarí zistiť spojitosť medzi ňou a S.H.I.E.L.D.om.

milsy4qxahpoceqhjztq
Epizóda 11 “The Magical Place“
Ľudia riadiaci projekt Stonožka sa chcú dozvedieť viac o tom ako Coulson vstal z mŕtvych. V epizóde uvidíme agentku Skye v akcii. A samozrejme dozvieme sa aj niečo o Coulsonovom tajomstve.

Epizóda 13  “T.R.A.C.K.S.“
Preskakujeme epizódu 12, kde je hlavným odhalením to, že Skye bola označená S.H.I.E.L.D.om ako “objekt neznámeho pôvodu“ ešte ako malé dieťa. A ešte to, že celá jej dedina umrela preto aby uchovali jej tajomstvo.
V dvanástke sa ešte dozvieme aj to, že Melinda a Ward spolu spávajú.

V 13tej epizóde, Coulson a jeho tím sú na stope tzv. Clairvoyant, Jasnovidcovi, ktorý je za projektom Stonožka a Coulsonovým únosom. Táto epizóda využíva Rashomon efekt(zobrazenie rovnakej udalosti z pohľadu viacerých postáv), čiže je to vlastne taká dočasná slučka, kde prežívame tu istú polhodinu znova a znova. V tejto epizóde uvidíme znovu Mikea Petersona, z ktorého sa stáva Deathlok.

wfm2phzrwjtgti3obgk0
Epizóda 14  “T.A.H.I.T.I.“
V Tahiti sa nám predstaví John Garrett (Bil Paxton), veľmi dôležitá postava po zvyšok série. A konečne dostávame jasnejšie odpovede na to ako sa Coulson vrátil medzi živých. Táto epizóda tiež predstaví agenta Antonie Tripletta (B. J. Britt), ktorý hneď zapadne do partie.

Epizóda 15  “Yes Man“
Ako aj epizóda F.Z.Z.T., ani táto dej nijak extrémne neposunie dopredu, na konci je síce pár scén kde sa Coulson stále prple so svojim tajomstvom znovuzrodenia, ale je to hlavne hodinka zábavy. Lady Sif zo série filmov o Thorovi sa nám tu objaví, hľadajúc Lorelei, Asgardku, ktorá svojim hlasom dokáže ovládať mužov.

enu0p1uxphueaqqaxwry
Epizóda 16  “Onwards“
Od 16tej epizódy, sa začíname zaoberať následkami deja z filmu Captain America: The Winter Soldier. Odteraz už je každá epizóda MUST WATCH!

Ak s niečím z tohto nesúhlasíte, alebo ak sme vynechali nejakú pre vás, či podľa vás dôležitú epizódu, kľudne sa vyjadrite… 🙂

Chochi

Avatar
Zakladateľ ComicBoxu ale hlavne fanúšik filmov, seriálov a kníh

Určite si prečítaj

Charles Burns – Génius, ktorý je možno predlohou pána Burnsa

S Charlesom Burnsom sa spája jedna zaujímavá konšpiračná teória (áno, aj my komiksoví fanúšikovia máme …

Komentár

  1. Avatar

    Podľa mna je v každom seriály potreba vedieť všetky epizódy a obzvlášť v marvelackom. Aby ľudia pochopili dej a do budúcnosti ďalšie veci musia si pozret každý diel a a tých pár nie moc pre niekoho nezaujímavých epizód sú do budúcnosti aj tie dôležité 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.