Legendárny Hans Zimmer končí s biznisom komiksových filmov

Aj priemerný divák či už komiksových alebo “normálnych” filmov musel určite započuť meno Hans Zimmer, teda meno legendárneho skladateľa filmovej hudby, ktorý po dlhých rokoch opúšťa biznis komiksových filmov. Z jeho soundtrackovej tvorby behá mráz po chrbte, ale dokáže vytvoriť aj nádherné svetlé momenty, ktoré úžasne dotvárajú atmosféru každej scény v danom filme. Mohol by som spomenúť soundtrack Temného Rytiera, kde na definovanie Jokera, Heatha Ledgera, potreboval dva mesiace, aby sa dopracoval ku finálnej verzii, ktorá perfektne vykresľuje Jokerov charakter. A to je len jeden soundtrack z obrovského množstva kvalitnej hudby. Dokonca vyhral aj cenu akadémie, teda Oscara za hudbu k filmu Leví Kráľ.

Ohľadom ukončenia pôsobenia vo filmovom komiksovom biznise sa vyjadril nasledovne: “Spravil som Batman Začína s Chrisom Nolanom 12 rokov dozadu, trilógia Temného Rytiera pre vás môžu byť tri filmy, ale pre mňa to bolo 11 rokov môjho života.” Takto vysvetlil spoluprácu s Christopherom Nolanom a zároveň sa vyjadril aj o nedávnej spolupráci so Zackom Snyderom, pri ktorom pracoval na Mužovi z Ocele a na aktuálnom filme Batman v Superman: Úsvit spravodlivosti: “Toto bolo pre mňa veľmi ťažké na realizáciu, musel som skúsiť nájsť novú reč.” Ďalej sa rozrozprával o spolupráci so Snyderom ako bol rád, že do toho šiel a zároveň rád spolupracoval so svojim kolegom Tomom Holkenborgom, ktorý je známejší pod menom Junkie XL (spracoval soundtrack ku Deadpoolovi), keďže bolo preňho dobré počuť aj ďalší hlas, resp. názor pri tvorení soundtracku.

Po tomto oficiálnom oznámení sa už nedočkáme jeho ďalšej spolupráce s DC, najbližšie jeho tvorbu budete môcť počuť vo filme Inferno (režíruje Ron Howard, hlavnú úlohu stvárni Tom Hanks), Kung Fu Panda 3 a na ďalší rok opäť v spolupráci s Chrisom Nolanom vo vojnovom filme s názvom Dunkirk, v ktorom sa hlavnej úlohy ujme Tom Hardy Mark Rylance.

Po dopozeraní snímku Batman v Superman: Dawn of Justice môžem s čistým svedomím a miernym prekvapením povedať, že repetetívnosť Zimmerovej tvorby z trilógie Temného Rytiera sa nekonala a tú “novú reč”, ktorou “prerozprával” celý tento príbeh, resp. snímok naozaj našiel. Na časť keď Wonder Woman (Gal Gadot) prišla na scénu ešte pekne dlho nezabudnem. Také zimomriavky zo soundtracku si ani nepamätám, žeby som niekedy mal.

Zdroj: bbc.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

DC FanDome – udalosť, ktorú určite nechceš zmeškať!

Už túto sobotu sa uskutoční najväčšia online udalosť zo sveta DC komiksov! Aj ty môžeš …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.