Luke Cage a The Defenders na Netflixe

Netflix sa blíži. Cítite to v kostiach, že? 🙂

A spolu s jeho ohlasovaným príchodom aktualizovali prehľad seriálov, ktoré zaradili do svojho vysielacieho programu. Dnes sa zameriame na ponuku superhrdinských seriálov, hlavne na skupinu štyroch postáv – The Defenders.

Defenders je názov niekoľkých superhrdinov od Marvelu, ktorí sú charakteristickí hlavne kvôli ich cieľom – nasledujú svoje vlastné. Nezaujímajú sa o bezpečie sveta ako také, chránia svoje vlastné záujmy a tým pomáhajú svojmu okoliu (minimálne sa o to snažia). Bojujú proti nadprirodzenu a prvýkrát sa objavili ešte v roku 1971, kedy medzi ich rady patril Doktor Strange, Hulk, NamorSilver Surfer. Neskôr zahŕňali aj postavy ako Valkýra, Nighthawk, Beast alebo Luke Cage.

defenders

Do novodobého spracovania Defenders sa dostali štyri postavy – Luke Cage, Jessica Jones, Iron Fist a Daredevil. Prvá séria Jessici Jones je už na svete a momentálne zažíva pauzu pred natáčaním druhej série (ktorú pred mesiacom schválili), Daredevil čaká na druhú sériu s úžasným úspechom tej prvej (premiéra je 18.marca). Ako je to teda s Iron Fistom a Lukom Cageom?

Dobrá správa pre fanúšikov je to, že oba seriály sú v produkcii Netflixu. Iron Fist má už aj svojho producenta Scotta Bucka (Dexter, Six Feet Under), scenáristu Scotta Reynoldsa (Dexter, Jessica Jones) a protagonistu Dannyho Randa, avšak meno herca ostáva záhadou.

Luke Cage je na tom lepšie, keďže sa začalo natáčanie a na internete sa objavilo niekoľko fotiek z natáčania. Zatiaľ nie je jasné, či sa bude seriál zaoberať aj príbehom získania superschopností Lukea Cagea, no vyzerá to celkom akčne. Premiéry by sme sa mali dočkať ešte tohto roku, premiéra The Defenders nie je známa.

 Luke-Cage-5

Luke-Cage-4

Luke-Cage-2

Luke-Cage

Luke-Cage-3

Zdroje: comicbook movie, edna.cz

ZuZ

ZuZ
Veľká fanúšička predovšetkým (avšak nie výlučne) fantasy kníh, seriálov a filmov. Obľúbená komiksová postava? Rozhodne Joker.

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.