Marvel chce aby Angelina Jolie režírovala film Captain Marvel

Jedna z najväčších veci, ktoré fanúšikovia Marvel komiksov kritizujú, je nedostatok ženských hrdiniek vo vlastných filmoch. Čierna vdova(Scarlett Johansson) si prešla svojim, ale Marvel sa neustále vzpiera myšlienke jej vlastného filmu.

Ale vyzerá to tak, že sa Marvel konečne rozhodol predstaviť viac superhrdiniek. Už predstavil Gamoru (Zoe Saldana) v minuloročných Strážcoch Galaxie, Agentku Carterovú v minisérii na ABC a predstaví AKA Jessicu Jones na Netflixe. V lete roku 2018 uvedie do kín film Captain Marvel. V tomto prípade sa jedná o prominentnú ženskú postavičku, doslova Kapitánku Marvel.

Podľa magazinu OK!, Marvel nahovára Angelinu Jolie aby režírovala film. Táto z herečky režisérka nedávno režírovala film Nezlomný (nominovaný na Oscara), film ohromil Marvel až tak, že sa rozhodli ponúknuť Angeline 20miliónový šek za to, aby priviedla Kapitánku Marvel na filmové plátno. Zdroj magazínu tvrdí, že Marvel chce prioritne posadiť na režisérsku stoličku ženu.

Klebeta dáva v určitom smere zmysel. Koniec koncov, Jolie je jedna z najznámejších a najrešpektovanejších žien Hollywoodu, a jej účasť na projekte by určite k nemu prinieslo veľa pozornosti. Navyše, fakt že napísala scenáre k svojím dvom režisérskym pokusom zapadá do vzorca Marvelu, ktorý ma vo zvyku prizvať do týmu práve scenáristu/režiséra. Ako to urobil v prípade Jamesa Gunna v Strážcoch Galaxie.

Captain-Marvel-Movie-2018-Release-Date

Jolie ešte nerežírovala nič podobné Marvelovskemu typu. Jej filmografia sa skôr skladá z nízko rozpočtových projektov. Ale to, že hrala v niekoľkých akčných filmoch, vrátane komiksovej adaptácie Wanted sa v nej mohol vyvinúť silný cit pre akciu, ktorý môže preniesť na plátna kín.

Štúdio DC už najalo Michelle MacLaren na post režisérky filmu Wonder Woman, Marvel by rád nasledoval tento príklad a vybral na post režiséra ženu, a preto naozaj nie je ťažké si tam predstaviť Angelinu. Ešte nejaký čas uplynie kým sa o filme Captain Marvel dozvieme viac – napríklad kto bude hrať hlavnú rolu, preto si poďme spolu tipnúť, kto nakoniec bude režírovať film.

Myslíte si, že Angelina Jolie by bola dobrá voľba? Ak nie, koho by ste radšej prijali?

Captain Marvel má premiéru 7. marca 2019.

Zdroj:  screenrant.com

EricThorwaldson

Avatar

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.