Marvel presunul premiéru filmu Avengers: Infinity War! Prečo?!

Marvel nám touto správou skrátil čakanie na film Infinity War. Dátum premiéry totiž oficiálne preložil zo 4. mája na 27. apríla, čo je o týždeň skôr. Na takú veľkú zmenu tak očakávaného a drahého filmu ako je Infinity War musí mať Marvel alebo presnejšie Disney viac než dobrý dôvod. Informácia sa medzi fanúšikov dostala prostredníctvom rozhovoru s Robertom Downey Jr. na sociálnej sieti Twitter, ktorý sám s týmto rozhodnutím súhlasil. Nižšie je pár dôvodov, ktoré s veľkou pravdepodobnosťou ovplyvnili dátum premiéry.

Súvisiaci obrázok

Mesiac máj nám prinesie tie najväčšie filmové trháky tohto roku. A jedným z nich je aj práve Infinity War, pretože stále je jeho dátum premiéry naplánovaný na koniec apríla. Marvel potrebuje, aby film Infinity War bol čo najviac finančne úspešný a súperenie s filmom Deadpool 2, ktorý má dátum premiéry 18. mája a s filmom Solo: A Star Wars Story s dátum premiéry 25. mája by Infinity War finančne neprospelo. A navyše zopakovaný úspech prvého Deadpoola by dokonca mohol Infinity War predbehnúť.

Ďalším dôvodom je pravdepodobne kompromis troch filmových štúdií a to Marvelu, Disney a Lucasfilmu. Spoločnosti Marvel a Lucasfilm vlastní Disney a práve kvôli tomu uvidíme najnovší film zo Star Wars série v máji a nie v decembri, ako sme zvyknutí. Film Solo: A Star Wars Story totiž uvoľnil dátum premiéry ďalšiemu z Disney filmov a to filmu Mary Poppins Returns. Preto ponúkol Marvel presunom premiéry menšiu výhodu filmu Solo, aby aj on mohol naplno využiť svoj finančný potenciál.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt solo a star wars story

Okrem toho, že tentokrát Marvel nedodrží tradíciu vydávať Avengerov vždy prvý májový týždeň, dátum premiéry v USA bude zhodný s medzinárodným dátum, ako to bolo už pri filme Black Panther alebo pri filme Spider-Man: Homecoming. Marvel tak zabráni nepríjemnej situácií, kedy sa spoilery dostali k fanúšikom skôr, než si film vôbec pozreli. A pri Infinity War je to obzvlášť dôležité. Takto si film môže každý pozrieť v rovnakom čase bez toho, aby boli divákovi už predtým odhalené podstatné udalosti a zvraty filmu.

Súvisiaci obrázok

Infinity War je vyvrcholením doposiaľ všetkého, čo Marvel pripravoval takmer 10 rokov. Nie je to iba ďalší film zo série, je to dvojdielne epické finále, ktoré dokáže reštartovať celý filmový vesmír. A preto musí byť do premiéry a do predstavenia filmu divákom a fanúšikom všetko dokonalo pripravené. A presunutie dátumu premiéry o týždeň skôr iba dokazuje, ako Marvelu na tomto filme záleží. Avengers: Infinity War uvidíme na Slovensku 26. apríla.

Zdroj: screenrant.com

Erik

Erik

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.