Marvel sa oficiálne lúči s tímom Fantastic Four

Určite poznáte ten pocit, kedy sa musíte s niečím rozlúčiť. O to ťažší pocit to je, ak sa máte rozlúčiť s niečím čo ste si počas svojho života naozaj obľúbili. V roku 2015 prišla pre všetkých fanúšikov tímu Fantastic Four veľmi smutná správa, keď spoločnosť MARVEL ohlásila koniec tejto série. Práve v roku 2015 konkrétne v Máji vytvorili James Robinson (scenár) a Leonard Kirk (kresba) vôbec posledné číslo pre túto komiksovú sériu. Aj napriek tomu, že žiadna iná séria od spoločnosti MARVEL nedosiahla toľko vydaných čísel, komiks Fantastic Four #645 bol posledným, ktorý opisoval dobrodružstva štvorice superhrdinov, ktorí tu s nami boli od roku 1961. Pobúrený fanúšikovia sa dožadovali dôvodu tohto rozhodnutia. Oficiálnym vyjadrením MARVEL-u bolo, že séria Fantastic Four nie je medzi fanúšikmi tak obľúbená aby sa v jej tvorení pokračovalo aj naďalej. Išlo však iba o polovicu celej pravdy. Fanúšikov naozaj bolo pomenej, avšak hlavným dôvodom boli tržby z predaja, ktoré nedosahovali také sumy aké MARVEL očakával. Veľkým prínosom a možným „come backom“ by sa stalo (kvalitné) filmové spracovanie tohto komiksu. Nanešťastie dávať peniaze do niečoho čo nie je úplne tak Vaše nemá zmysel, čo si uvedomili aj hlavní predstavitelia MARVEL-u (práva na postavy tímu Fantastic Four vlastní spoločnosť FOX).

Reed, Sue, Johnny a Ben sa však ďalej objavovali v rôznych iných komiksových sériách a teda smeSECRET_WARS_009-600x910 sa uistili, že o tieto postavy sme neprišli nadobro. Prišla však ďalšia rana pod pás. V ten istý rok a teda v roku 2015 bola ohlásená séria s názvom Secret Wars (pôvodné Secret Wars vyšli v roku 1984). Pôvodne malo ísť o 8 dielnú sériu, v ktorej sa mal odohrať najväčší a zároveň posledný boj medzi viacerými postavami z dvoch rôznych vesmírov MARVEL-u. Autori sa však rozhodli sériu rozšíriť o jedno, jediné číslo a teda Secret Wars #9 (odporúčam si túto sériu prečítať aby ste sa oboznámili z príbehom bližšie). Dôležitou, nebojím sa povedať, kľúčovou postavou tohto príbehu bol sám Reed Richards (Mr. Fantastic).

Upozorňujem, že tento článok obsahuje kľúčový fakt, ktorý sa uskutoční na konci komiksovej série Secret Wars, takže pokiaľ túto série čítate alebo sa na ňu iba chystáte, tento článok radšej nečítajte.

Práve na konci čísla #9 tejto série sme mohli byť svedkami priam dokonalej scény, v ktorej rodina Reeda a Sue, kráča v ústrety západu slnka. Po obrovských škodách na stránkach komiksu Secret Wars, sa tím Fantastic Four rozhodol, že zostane na čas mimo diania (doslova mimo realitu) a pokúsi sa o znovuobnovenie vesmírov. Na konci komiksu Sercret Wars #9 sa Reed Richards lúči so slovami: „ Na čas žiadni superhrdinovia. Iba veda. A žiadny Mr. Fanstastic… iba otec.

Reed a Sue

Napriek týmto slovám, bolo len ťažké uveriť tomu, že Fantastic Four sú navždy preč. Odpoveď na otázku, či sa niekedy znovu stretneme s Reedom a Sue, zodpovedal výkonný redaktor Tom Brevoot:

„Fantastic Four bola komiksovou sériou, ktorá sa dlhé roky brala ako samozrejmosť. Na ľudí pôsobila rôzne. Niektorí ju považovali za fádnu, iní za old school, iní sa zase pri jej čítaní cítili dobre pretože tu stále po tých rokoch bola, no nikto z tejto série nebol nejako extra nadšený. Preto sme sa rozhodli Fantastic four na chvíľu nechať tak.“

Či pôjde naozaj o „chvíľu“ alebo sme sa na stránkach Secret Wars stretli s Fantastic Four naposledy ukáže len čas.

Magnarok

Magnarok
Komiksy, hry a seriály to je moje. Komiksy som začal zbierať niekedy v roku 2012, kedy vyšlo prvé číslo UKK pre Slovensko. Neskôr som sa začal venovať investovaniu a hodnoteniu komiksov. Napriek týmto záľubám, vďaka ktorým ma moje okolie označuje za Geeka sa venujem aj bežným veciam, ktorým by sa mal mladý školou povinný človek zaoberať.

Určite si prečítaj

Secret Empire – čo zapríčinilo, aby sa Steve Rogers stal Hydrou?

Secret Empire ja najnovší ohlásený event v komiksovom svete Marvel. Hydra získala silného spojenca a potajme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.