Matt Reeves približuje svoje podanie nového Batmana

Režisér novej sólovky Batmana, Matt Reeves, sa otvoril ohľadom svojského podania príbehu netopierieho muža a ono to vyzerá naozaj zaujímavo.  Matt Reeves sa momentálne nachádza vo finálnom štádiu propagácie svojho najnovšieho filmu, Vojna o planétu opíc, no aj napriek tomu nemá problém zodpovedať pár otázok ohľadom pripravovaného Batmana. Jedným z najzaujímavejších faktov je snaha režiséra čo najviac odlíšiť svoje podanie od predchádzajúcich stvárnení temného rytiera na striebornom plátne. A tak sa presúva do doposiaľ takmer úplne nepreskúmaných kútov, ktoré majú veľa čo ponúknuť.

Hovoríme najmä o štýle filmu, ktorý sa má niesť v ladení noirovej detektívky, čo je v podstate perfektný nápad. Pretože ak sa nad tým zamyslíte, tak všetky doterajšie filmové spracovania Batmana sa niesli viac v akčnom duchu a detektívnej práci bolo venovaného len veľmi málo priestoru aj napriek tomu, že Batman sa považuje za najlepšieho detektíva na svete. Ďalším aspektom, ktorý má vo filme vyžarovať, je dospelosť a výrazný emocionálny faktor, čím nám režisér priamo naznačuje, že nepôjde o typickú popcornovku a lá MCU, ale bude sa poberať temnejším smerom. Teda môžeme povedať, že Matt Reeves má v záujme vystihnúť práve to, čo odlišuje Marvelácke a DC komiksy, lebo dospelosť DC komiksov bola už od nepamäti nepostrádateľnou súčasťou samotného konceptu.

A v rámci dospelého spracovania príbehu nezabudol spomenúť aj inšpiráciu v Nolanovej trilógii temného rytiera:

Veľmi sa mi páči, že Nolan pojal žáner takým vážnym spôsobom. A ďalšia vec, ktorú obdivujem na Nolanovej práci, je to, že vedel, čo zahŕňa práca na filme takých rozmerov a pod takým veľkým štúdiom, no stále si dokázal zachovať vlastnú tvár.

Taktiež došlo z jeho strany na menšie porovnávanie série Planéty opíc a Batmana:

Myslím si, že metaforou oboch sérii je to, že vám umožňujú vyrozprávať príbeh s takou silnou emocionálnou rezonanciou. Práve to ma na tom vzrušuje. Je to zaujímavé, lebo s oboma sériami som bol posadnutý už od mala a stále sa tam nachádza potenciál na preskúmanie niečoho veľmi dospelého. Toto ma k tomu tak priťahuje a zároveň som nadšený.

Po tom, čo sa Reevesovi skončia povinnosti ohľadom filmu Vojna o planétu opíc, sa bude môcť naplno sústrediť na Batmana, no už teraz nám poskytol také informácie, ktoré nám ponúkli nejeden dôvod na navštívenie projekcie opätovného oživenia tejto postavy v jej sólovom filme. Ale nateraz nám to bude musieť stačiť. V rámci základných informácií spomeniem, že na scenári pracuje Ben Affleck spolu s Geoffom Johnsonom. Do roly Batmana/Bruca Wayna sa vráti Ben Affleck a ako Alfred mu bude sekundovať už predstavený Jeremy Irons. Taktiež si môžeme byť istí účasťou komisára Jamesa Gordona v podaní J.K.Simmonsa, pričom záparáka Deathstroka má stvárniť Joe Manganiello, i keď nie je vylúčené, že sa ešte niečo môže zmeniť. Predsa len, do premiéry filmu v roku 2019 je ešte ďaleko, a tak niet pochýb o tom, že sa dozvieme ďalšie veľmi zaujímavé informácie.

Zdroj: cosmicbooknews.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Blíži sa Flashpoint?

Zatiaľ sme sa sólo filmu Flasha nedočkali. Už sme počuli viacero dátumov, kedy mal byť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.