Matt Reeves približuje svoje podanie nového Batmana

Režisér novej sólovky Batmana, Matt Reeves, sa otvoril ohľadom svojského podania príbehu netopierieho muža a ono to vyzerá naozaj zaujímavo.  Matt Reeves sa momentálne nachádza vo finálnom štádiu propagácie svojho najnovšieho filmu, Vojna o planétu opíc, no aj napriek tomu nemá problém zodpovedať pár otázok ohľadom pripravovaného Batmana. Jedným z najzaujímavejších faktov je snaha režiséra čo najviac odlíšiť svoje podanie od predchádzajúcich stvárnení temného rytiera na striebornom plátne. A tak sa presúva do doposiaľ takmer úplne nepreskúmaných kútov, ktoré majú veľa čo ponúknuť.

Hovoríme najmä o štýle filmu, ktorý sa má niesť v ladení noirovej detektívky, čo je v podstate perfektný nápad. Pretože ak sa nad tým zamyslíte, tak všetky doterajšie filmové spracovania Batmana sa niesli viac v akčnom duchu a detektívnej práci bolo venovaného len veľmi málo priestoru aj napriek tomu, že Batman sa považuje za najlepšieho detektíva na svete. Ďalším aspektom, ktorý má vo filme vyžarovať, je dospelosť a výrazný emocionálny faktor, čím nám režisér priamo naznačuje, že nepôjde o typickú popcornovku a lá MCU, ale bude sa poberať temnejším smerom. Teda môžeme povedať, že Matt Reeves má v záujme vystihnúť práve to, čo odlišuje Marvelácke a DC komiksy, lebo dospelosť DC komiksov bola už od nepamäti nepostrádateľnou súčasťou samotného konceptu.

A v rámci dospelého spracovania príbehu nezabudol spomenúť aj inšpiráciu v Nolanovej trilógii temného rytiera:

Veľmi sa mi páči, že Nolan pojal žáner takým vážnym spôsobom. A ďalšia vec, ktorú obdivujem na Nolanovej práci, je to, že vedel, čo zahŕňa práca na filme takých rozmerov a pod takým veľkým štúdiom, no stále si dokázal zachovať vlastnú tvár.

Taktiež došlo z jeho strany na menšie porovnávanie série Planéty opíc a Batmana:

Myslím si, že metaforou oboch sérii je to, že vám umožňujú vyrozprávať príbeh s takou silnou emocionálnou rezonanciou. Práve to ma na tom vzrušuje. Je to zaujímavé, lebo s oboma sériami som bol posadnutý už od mala a stále sa tam nachádza potenciál na preskúmanie niečoho veľmi dospelého. Toto ma k tomu tak priťahuje a zároveň som nadšený.

Po tom, čo sa Reevesovi skončia povinnosti ohľadom filmu Vojna o planétu opíc, sa bude môcť naplno sústrediť na Batmana, no už teraz nám poskytol také informácie, ktoré nám ponúkli nejeden dôvod na navštívenie projekcie opätovného oživenia tejto postavy v jej sólovom filme. Ale nateraz nám to bude musieť stačiť. V rámci základných informácií spomeniem, že na scenári pracuje Ben Affleck spolu s Geoffom Johnsonom. Do roly Batmana/Bruca Wayna sa vráti Ben Affleck a ako Alfred mu bude sekundovať už predstavený Jeremy Irons. Taktiež si môžeme byť istí účasťou komisára Jamesa Gordona v podaní J.K.Simmonsa, pričom záparáka Deathstroka má stvárniť Joe Manganiello, i keď nie je vylúčené, že sa ešte niečo môže zmeniť. Predsa len, do premiéry filmu v roku 2019 je ešte ďaleko, a tak niet pochýb o tom, že sa dozvieme ďalšie veľmi zaujímavé informácie.

Zdroj: cosmicbooknews.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.