Najväčší zloduch v Marvel Universe? Steve Rogers!

V komiksoch od Marvelu sa dejú veľké veci! Už minulý rok to vyzeralo všelijako v komiksovej sérii Captain America: Steve Rogers, no tento rok sa to všetko vyostrilo – a z milovaného hrdinu je nenávidený zradca.

Najnovší komiks Secret Empire #0, ktorý vyšiel v Amerike, rozpovedal celú pravdu, ako to so Stevom Rogersom naozaj je. A tá sa vám nemusí páčiť. Captain America nie je ten, za koho sme ho celé roky mali.

Patrí Steve Rogers k organizácii Hydra? Áno. Je dvojitý agent? Áno. Je Captain America nacista? Nie.

Captain America sa dal Hydrou zverbovať v 20.rokoch minulého storočia, ešte ako dieťa. Hydra vtedy bola “hrdá organizácia, ktorá od antiky ctila silu nadovšetko”, existovala teda ešte pred nacistami a chcela dosahovať vznešené ciele. Títo ľudia si hovorili “pravá Hydra” a boli diametrálne odlišní od tých vymytých mozgov, ktoré viedol Red Skull. Hydra sa k nacistom pridala až neskôr, keď prostredníctvom nich chceli plniť svoje ciele.

Ale späť k tomu zlému Stevovi Rogersovi… V komikse Secret Empire #0 sa ocitáme v roku 1945. Steve Rogers je v zasneženom chráme spolu s najvyššími predstaviteľmi Hydry. Dostáva poklonu, ako dobre sa infiltroval k nepriateľovi – rovno do prvých línii a že priniesol cenné informácie.

“Dostal si sa tak ďaleko odkedy si bol jeden z mojich študentov. Teraz sa na seba pozri Captain America – predstavuješ najväčšiu nádej spojencov kým zdieľaš ich tajomstvá s nami.”

V chráme sa nachádza “Catalyst” (s tým sa dá vidieť budúcnosť). Hydra vidí, že spojenci sa pokúšajú získať nástroj na prepísanie reality, aby vyhrali vojnu. Raz príde čas, kedy si Steve spomenie, kým naozaj je – členom Hydry – aj napriek prepísaniu reality. Spojenci prepísali dejiny a z Captaina Americu spravili hrdinu (ako sme ho poznali). Nástroj na prepísanie histórie sa potom stratil v dejinách. Nadobudol podobu malého dievčatka Kobik, ktoré Red Skull priviedol k Stevovi a ten si spomenul na svoju pravú minulosť, kde sa dostávame k príbehu Hail Hydra.

Posledné dve repliky Red Skulla vravia za všetko: “Môj stratený poklad sa mi vrátil. A mám v úmysle ho dobre využiť.”

Inak povedané, Captain America bol dobrý len preto, lebo bol pod vplyvom nástroja na prepísanie reality. A keď sa s týmto nástrojom v podobe dievčatka stretol, vrátil sa k svojmu starému ja.

Niektorí fanúšikovia to prežívajú naozaj emocionálne a komiksy, kde je ich hrdina odhalený ako dvojitý agent si nekúpili. Vo všeobecnosti sa ľuďom nepáči, že muž, ktorý celé tie roky predstavoval klenot Ameriky a verili mu, je zrazu nepriateľom. Netreba zúfať, možno ešte nie je nič stratené a nejaký ďalší zvrat ukáže že Captain America je predsa len tým hrdinom, za ktorého sme ho donedávna považovali.

Jeden z tvorcov komiksu, Spencer, sa ku komiksu vyjadril takto:

Páčia sa mi tieto veci. Je to totálne dobré. Vyzerá to tak, že toto bude téma číslo 1. Teraz som najnenávidenejší muž v Amerike. Keď sa rozhodnete spraviť niečo takéto….. Pochopíte, že toto je druh príbehu, ktorý je vytvorený, aby ľudí nahneval a spravil smutnými a aj šokoval. To je odozva, ktorú musíte mať, keď spravíte niečo také… Toto je to, čo sme chceli a je to možno omnoho viac, ako sme si predstavovali.”

Nie je celkom jasné, aký zámer tým tvorcovia sledujú. Chcú nám povedať, že každý má tajný život? Alebo ukázať, ako môžu zlé organizácie (sekty a tak podobne) získať aj tých najsilnejších? Alebo majú tvorcovia iba nejakú šialenú túžbu byť najnenávidenejšími občanmi Ameriky.

Zdroj: Screenrant.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

Secret Empire – čo zapríčinilo, aby sa Steve Rogers stal Hydrou?

Secret Empire ja najnovší ohlásený event v komiksovom svete Marvel. Hydra získala silného spojenca a potajme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.