Následky Ultronovho vyčíňania: Reštrukturalizácia!

Možno to znie neuveriteľne ale Ultronovo vyčíňanie ovplyvnilo nie len filmové univerzum ale aj to naše. Pýtate sa ako? Aj keď druhý film superhrdinského zoskupenia Avengers zarobil úctyhodných 1,4 miliardy dolárov, Disney to údajne nepovažuje za dostačujúci zárobok. Tým možno bola naštrbená ich dôvera, potom už len stačilo pár vľúdnych slov od šéfa Marvel Studios a veci sa dali do pohybu.

Či bol skutočným dôvodom zmien v Disney nedostatočný zárobok však môžeme momentálne ponechať na úrovni konšpirácií. Prejdime však k faktom. Tie hovoria o tom ako sa šéf Marvel Studios, človek ktorý dohliada nato aby všetky filmy do seba zapadali ako skladačka, samotný Kevin Feige sa šiel posťažovať Bobovi Igerovi, CEO Disney. Feige požadoval aby po siedmych rokoch pod vedením Isaaca Perlmuttera dostal on a všetci jeho spolupracovníci MCU slobodu.

Pýtate sa kto je Isaac ‘Ike’ Perlmutter? Perlmutter je dlhé roky CEO Marvel Entertainment a je to práve on komu sa podarilo zachrániť Marvel Entertainment  pred bankrotom a zabezpečiť  aby spoločnosť  zarábala miliardy. Na druhú stranu je to aj on kto obmedzoval natáčanie, skresával platy hercom (takmer odmietol zaplatiť Downeyho do CA:CW) či vymieňal režisérov a na ich miesta dosádzal lacnejších. Spasiteľ a zároveň chorobne šetrný človek v jednej osobe sa stal súčasťou Feige-ovho ultimáta a to že buď sa tvorcovia MCU budú spovedať niekomu inému alebo Kevin Feige opusti Marvel Studios. Disney si samozrejme zrátalo dve a dve a rozhodlo!

d40a856f2d4722ca_Marvel

S okamžitou platnosťou prechádza celá divízia Marvel Studios spod Marvel Entertainment rovno poď vedenie Disney. Kevin Feige sa od teraz bude musieť spovedať Alanovi Grantovi  Hornovi, súčasnému predsedovi Walt Disney Studios.  Alan Horn je človek pod ktorého vedením v časoch keď robil pre Warner Bros vznikla, Nolanová trilógia Dark Knight či osem dielna sága o mladom učňovi mágii Harrym Potterovi.

To však nie je všetko! Okrem toho bola značne osekaná moc a dosah na filmy kreatívnej rady ktorá spolu z Perlmutterom dohliadali na MCU. Zákulisné informácie hovorili o tom že komisia zdržiaval prípravy filmov a obmedzovala kreativitu filmových tvorcov.  Aha! Tak tu je to čierne na bielom, môžeme teda predpokladať že práve pre nezhody s komisiou Edgar Wright opustil natáčanie Ant-mana. Rada však ďalej ostáva a bude dohliadať na seriály, komiksy a merchandising. Pre zaujímavosť členmi tejto kreatívnej rady sú/boli známe mena, tak teda po poriadku:

  • Alan Fine (prišiel z hračkárskej firmy Toy Biz)
  • Brian Michael Bendis (komiksový autor)
  • Dan Buckley (šéf Marvel Comics)
  • Joe Quesada (bývalý šéfredaktor Marvel Comics, súčasný kreatívny riaditeľ)

Čo to celé znamená pre nás fanúšikov?? Možno absolútne nič. Možno sa len tvorcom na čele s Feigem bude ľahšie dýchať. A možno nás čakajú veľké zmeny. Tie však v najbližších filmoch pravdepodobne neuvidíme. Captain America: Civil War je už dotočený a Doctor Strange je v  pre-produkcií (aj keď tu ešte žije menšia nádej).  Ak nejaké zmeny budú, uvidíme ich až v Guardians of Galaxy 2 kde verím že sa režisér a scenárista v jednej osobe James Gunn vyblázni! V každom prípade zmeny najviac uvítajú samotný herci. Je totiž nad slnko isté že „nové“ vedenie nebude na svojich/našich miláčikoch šetriť a určite im prilepší. No a toto prilepšenie môže dokonca viesť aj k predĺženiu niektorých zmlúv. Však len pár dni po veľkej reštrukturalizácií, sa Chris Evans v jednom rozhovore vyjadroval, že to až tak vážne s odchodom na režisérsku stoličku nemyslí a že ak Marvel bude mať záujem bude pokračovať. Žeby svitalo na ešte krajšie časy?

marvel-cinematic-universe

Môj osobný názor na túto tému je, že páni z Marvelu mali aj dobré (Hulk vo vesmíre) aj zlé (falošný Mandarin) nápady ktoré buď prešli alebo neprešli do finálneho konceptu. Či im táto nová voľnosť prospeje alebo nie ukáže až čas. V každom prípade je ohrozená prepojitosť filmov a seriálov a to z dôvodu že televízna divízia naďalej ostáva pod dohľadom Marvel Entertainment a teda pod Issacom Perlmutterom. Rozdielne vedenie môže zapríčiniť ešte menšiu prepojitosť medzi filmami a seriálmi ako bolo do teraz. Niektorý by mohli namietať že to je zanedbateľný fakt, no ja osobne si myslím že najväčšie čaro Marvelu je práve prepojitosť a pri filmovo-serialovej prepojitosti je to obrovský a veľmi vzácny triumf v rukách Marvelu o ktorý by nemal prísť.

IntrOvert

IntrOvert
*Tvorivý tvor vytvorený s tvorivou potrebou tvoriť tvorivé*

Určite si prečítaj

Blíži sa Flashpoint?

Zatiaľ sme sa sólo filmu Flasha nedočkali. Už sme počuli viacero dátumov, kedy mal byť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.