Nestačí vám Deadpool? Zoznámte sa s Gwenpool

Deadpool je už dlhodobo miláčikom internetu a komiksov. A vďaka novému filmu zahviezdil ešte viac. Netreba sa čudovať, že momentálne beží hneď niekoľko komiksových sérií s našim obľúbeným žoldnierom. A čoskoro sa pridá nová séria pod názvom Gwenpool, ktorej hlavná postava je žena. Ak ale čakáte len Deadpoola v ružovom, tak sa mýlite. S Gwenpool je to o trochu komplikovanejšie.

Gwenpool by nevznikla bez úspechu Spider-Gwen. V alternatívnom vesmíre nepoštípal rádioaktívny pavúk Petera Parkera, ale jeho lásku Gwen Stacy. Silná ženská postava s výborným kostýmom zaujala a Gwenina séria získala mnoho fanúšikov. V Marveli sa rozhodli tento úspech osloviť a tak vydali svoje komiksy s alternatívnymi obálkami. Gwen Stacy ako Hulk, Gwen Stacy ako X-Meni a samozrejme aj Gwen Stacy ako Deadpool.

Keď spojíte popularitu Deadpoola, kostým odhaľujúci nohy a šikovné cosplayerky máte zarobené na poriadny trend. Na minuloročnom Comic-Cone sa stretlo hneď niekoľko Gwenpool a ich obrázky sa začali šíriť internetmi. Marvel na to rýchlo zareagoval a z jednorazovej kresby vytvorili skutočnú postavu, ktorá už s pôvodnou Gwen Stacy nemá nič spoločné.

Gwenpool sa na Deadpoola podobá hlavne v tom, že si uvedomuje, že sa nachádza v komikse. Vymysleli jej na to aj originálny dôvod. Pôvodne sa volá Gwen Poole a pochádza z iného vesmíru. V jej pôvodnom svete bola fanúšičkou komiksov od Marvelu. Z nejakého dôvodu sa ale preniesla do sveta svojich obľúbených hrdinov. Niečo ako Posledný akčný hrdina s Arnoldom.

Toto má samozrejme vplyv na jej správanie. Stane sa hrdinkou, lebo nevie, čo iné by mala robiť. Aj keď vlastne nemá žiadne schopnosti. A ak aj niečo pokazí, spolieha sa na to, že to vyriešia Avengeri. Celkovo sa v tomto svete správa ako bežný hráč GTA, ktorý sa vyžíva v spôsobovaní chaosu. Takže tak, ako by sme sa správali aj my, keby sme sa dostali do sveta komiksu. A to, že má Gwen veľké znalosti o komiksoch jej samozrejme dáva výhodu. Pre tvorcov je to skvelý spôsob ako urobiť množstvo interných vtipov.

Gp

Ako sa ku Gwenpool dostať? Jej úplne prvý príbeh sa dá prečítať v 1. až 3. čísle série Howard the Duck. Gwen sa pokúsi zarobiť. Peniaze však berie od Hydry. Aby zabránila katastrofe, spriahne sa s detektívom a káčerom Howardom. Jeho séria má osobitý a trochu absurdný humor, takže sa tam Gwenpool hodí. Aj keď musím uznať, že za brucho som sa pri čítaní nechytal. Celý príbeh má však menej ako 30 strán a na takom rozsahu nemôžeme veľa čakať.

Gw

V zime potom vyšiel Gwenpool’s Holiday Special. V tomto špeciáli uvidíme niekoľko superhrdinov (Ms. Marvel, Deadpool, She-Hulk, Hawkeye a druhý Hawkeye) a ich spôsob trávenie Vianoc. Gwenpool tu ale hrá len malú rolu. Kresba komiksu mi úplne nesadla, ale kvôli niektorým z príbehov sa tento komiks oplatí prečítať.

Cover prvého čísla

Myslím si, že táto postava má potenciál. Potvrdiť sa to môže už v apríli, kedy vyjde prvé číslo The Unbelievable Gwenpool. Podľa autora, Christophera Hastingsa, by malo mať Gwenpoolino ľahkovážne správanie svoje následky. Hovorí: “Základ je v tom, že Gwenpool verí, že sa nachádza vo fiktívnom vesmíre bez následkov. A kniha bude o tom, ako sa voči tomu vesmír bráni.” Ak bude séria rovnako dobrá ako cover, tak sa máme na čo tešiť.

Ondro

Ondro

Určite si prečítaj

Secret Empire – čo zapríčinilo, aby sa Steve Rogers stal Hydrou?

Secret Empire ja najnovší ohlásený event v komiksovom svete Marvel. Hydra získala silného spojenca a potajme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.