Nestačila Vám Jednotka samovrahov? Skúste toto!

Minulý týždeň prišla do kín Jednotka samovrahov. Ak sa Vám film veľmi nepáčil, musíte uznať, že sú tu zaujímavé postavy. A ak sa Vám film páčil, možno chcete viac. Suicide Squad už tu niekoľko rokov je a tak je toho dosť na čítanie aj pozeranie. Toto samozrejme nie je úplný zoznam, ale niečo z toho najlepšieho.

1. Suicide Squad (New 52, 2011-2014)

Komiksoví znalci by určite povedali, že Suicide Squad treba začať pri ich debute z roku 1987. Táto séria sa udržala 5 rokov a úspešne definuje tento podivný tím superzločincov. Ak ale chcete niečo aktuálnejšie, skúste Suicide Squad, ktorý vychádzal pod značkou New 52.

Kvalita tu ide hore a dole, ale dočkáte sa solídneho úvodu do problematiky bômb v hlavách. Nemusíte sa báť, že niečo nepochytíte, pretože je to písané aj pre nových čitateľov. Celá jednotka je tu samovražednejšia ako vo filme a s vybuchujúcimi hlavami a porušovaním pravidiel sa tu dá zažiť kopec srandy. Jednotlivé postavy sú tu dobre charakterizované, nechýba Harley ani Deadshot. Mojim obľúbencom sa ale stal King Shark (bol aj v časti televízneho Flasha), ktorý do mixu prináša poriadnu porciu násilia a zvráteného humoru.

2. Batman: Útok na Arkham

Ak existuje oblasť, kde DC s prehľadom ničí Marvel, tak sú to animované filmy. Vernosť komiksom a kvalitná animácia zaručujú, že filmy sú prinajhoršom priemerné, niekedy až skvelé. Útok na Arkham však jednoznačne patrí medzi to najlepšie, čo sme  z animovanej tvorby mohli vidieť.

Nenechajte sa zmiasť názvom. Batman sa tu síce objaví, ale najväčšiu úlohu tu má naša samovražedná jednotka. Amanda Waller ich pošle do Arkhamského ústavu, kde majú získať informácie ukryté v Riddlerovej palici. Po úspešnom vlámaní sa do ústavu stretnú rôznych záporákov, medzi nimi aj Jokera. Ten tu, narozdiel od hraného filmu, má pre príbeh aj význam. Ďalej nechcem z deja veľa prezrádzať, lebo tu je niekoľko prekvapení. Napriek tomu, že je film animovaný, má čierny zmysel pre humor a dalo by sa povedať, že je dospelejší ako hraná verzia.

3. The New Batman Adventures S01E21: Mad Love

Vzťah Harley a Jokera bol vo filme vykreslený veľmi mierne. Joker totiž Harley veľmi nemiluje, skôr ňou manipuluje a využíva ju pre svoje ciele. Táto 20-minútová epizóda animovaného seriálu vykresľuje ich vzťah oveľa lepšie ako film. Okrem iného sa tu dočkáme aj Harleyinho originu. Táto časť je založená na komikse The Batman Adventures: Mad Love s niekoľkými malými zmenamiTen bol dokonca ocenený Eisnerovou cenou, takže príbeh tu naozaj stojí za to.

Patrilo by sa spomenúť aj to, že Harley ako postava vznikla pre Batman: The Animated Series. Popularita seriálu ju potom dostala až na stránky komiksov. Prvýkrát sa objavila v časti Joker’s Favor. Pamätná je aj jej tímovka s Poison Ivy v časti Harley and Ivy, kde to medzi dvoma superzloduškami príjemne iskrí.

4. Harley Quinn (2013)

Nemusíme sa hanbiť a pokojne si môžeme priznať, že na Jednotku samovrahov sme mnohí išli hlavne kvôli Harley. Tá dnes patrí medzi najobľúbenejšie postavy DC a je to taký Deadpool ich univerza. Jej séria, ktorá vychádzala od roku 2013, nám už predstavuje trochu inú Harley. Konečne sa emancipovala od Jokera a tak mu už nerobí poskoka.

Túto sériu píše manželská dvojica Amanda Conner a Jimmy Palmiotti. Harley sa presťahuje na Conney Island, kde stretáva mnohé absurdné postavy. Okrem zlej finančnej situácie sa musí vysporiadať s tým, že na jej hlavu je vypísaná odmena.

Zvlášť odporúčam 0. zošit série, kde Harley a jej dvaja tvorcovia hľadajú pre svoj komiks kresliča. Tých sa na celom zošite vystriedalo 17. Neustále sa tu narúša takzvaná štvrtá stena (ahoj Deadpool) a je tu vidieť, že jednotliví umelci si vedia zo seba spraviť srandu. S prehľadom jeden z najoriginálnejších zošitov za posledných pár rokov.Harley

6. Rebirth

Momentálne v DC prebieha takzvaný Rebirth. Niektoré postavy sa vracajú, iné sa menia, prichádzajú nové série a tie staré idú znovu od prvého čísla. Séria Harley Quinn patrí medzi tie, ktoré idú od prvého čísla. Veľké zmeny však nečakajte, kreatívny tím zostáva. Prvé číslo vyšlo vo vhodnej dobe a aj vďaka filmu sa predalo neuveriteľných 400 000 komiksov.

Svoj prerod si už zažila aj Suicide Squad. Harley, Boomerang a Deadshot pod vedením Ricka Flaga. Po prvom čísle ešte ťažko hodnotiť, ale napriek nekonzistentnej kresbe boli hodnotenia celkom solídne. Ak teda chcete niečo z aktuálnej tvorby, skúste si počkať, ako sa séria vyvinie.

Ondro

Ondro

Určite si prečítaj

Joker zo Suicide Squad dostáva vlastný film

Jared Leto ako Joker nepresvedčil úplne všetkých divákov svojím hereckým výkonom, no neúspech zapríčinila hlavne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.