Netflixovská adaptácia legendárneho anime Death Note dostáva teaser trailer!

Len čo sa niekde spomenie názov Death Note každý fanúšik už či mangy alebo anime spozornie a tentokrát sa tak stalo pri vydaní teaser traileru na filmovú adaptáciu Death Note z dielne Netflixu. V priebehu tých všetkých rokov od premiéry finálnej epizódy anime sme sa dočkali viacerých ako filmových, tak aj seriálových live-action adaptácií, ktoré pochádzali najmä z Japonska, zatiaľ čo spoza veľkej mláky sa nejavil nejaký veľký záujem o svojské spracovanie tejto legendárnej záležitosti až dokým nenastúpila do ringu spoločnosť Netflix so svojou vlastnou filmovou adaptáciou.

V poslednom čase sa Netflix stáva veľmi populárnou alternatívou vo vydávaní filmov, a tak režisér Adam Wingard (Blair Witch, You’re Next) dostal šancu realizovať svoju myšlienku so “zápisníkom smrti”, pričom do hlavnej role Lighta Turnera (v mange/anime Light Yagami) bol obsadený Nat Wolff (Paper Towns, The Fault In Our Stars). Nič vám to meno nehovorí? Nie je to nič prekvapujúce, lebo obsadenie celého Death Notu zahŕňa viacero neznámych tvári snáď až na Willema Dafoe (Spiderman, John Wick), ktorý prepožičal svoj hlas Ryukovi. Osoby, ktoré mali kontakt už či s mangou alebo anime vedia o koho ide a v traileri jeho hlas musíte počuť (záhadná postava so svietiacimi očami). V podstate Willem Dafoe sa javí ako doposiaľ najväčší ťahák tejto adaptácie, ktorá je iba minimálne verná svojej predlohe.

Po vydaní traileru sa na twitteri strhla vlna zaujímavých tweetov, ktorá nebola preplnená entuziazmom. Dovoľte mi povedať, prečo je tomu tak. Ako som vyššie spomínal, tak už len z traileru je možné usúdiť, že táto adaptácia má so svojou predlohou pramálo spoločné a zachováva sa snáď iba koncept fungovania zápisníku. Hlavná postava (v tomto prípade Light Turner) bola pôvodne nadpriemerne inteligentný študent, no to zrejme neplatí pre túto adaptáciu, keďže hlavná postava sa javí skôr ako pomätenec, ktorý bude postrádať väčší zmysel pre nadpriemernú inteligenciu, čím sa stráca podstatný atribút postavy.

A navyše L (Lightov najväčší oponent) je v tomto prípade černoch, ktorého sme zahliadli iba na okamih, a tak nie je úplne jasné, či dostojí k pôvodnej postave aspoň svojou inteligenciou. Ale aby som to príliš nenaťahoval a jednoducho to zhrnul. Netflix sa zrejme snaží urobiť zo svojej adaptácie niečo úplne odlišné oproti originálu a bezpochyby sa mu to darí, no popritom uberá z faktorov, ktoré robia Death Note skvelým a z prízemnej hry dvoch géniov tvorí akýsi slabší vývar. A týmito slovami sa vás nesnažím odradiť od pozerania tohto filmu, len poskytujem reálny pohľad v porovnaní s originálom a budem veľmi rád, ak aspoň určitá časť týchto tvrdení nebude pravdivá, no momentálne musíme čakať.

Momentky z traileru:

Death Note, teda “zápisník smrti”

Ryuk v pozadí

L v podaní Keitha Stanfielda

Light Turner v podani Nata Wolffa

Film Death Note vychádza na Netflixe 25.augusta 2017.

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.