18 nezodpovedaných otázok z Avengers: Infinity War

S príchodom Infinity War sa viacero dejových línií uzavrelo a zároveň bolo zodpovedaných veľa otázok, no to neznamená, že nových otázok nepribudlo. Samozrejme, predtým ako sa vydáme na púť rozboru všetkých týchto otázok, rád by som Vás upozornil na fakt, že článok bude obsahovať SPOILERY k filmu IW. Teda pokiaľ ste ho ešte nevideli a nechcete sa pripraviť o celý zážitok, radšej nečítajte ďalej.

Čo sa stalo na Xandare?

Film sa začína na vesmírnej lodi Asgarďanov a o tom čase Thanos už má Power Stone, ktorý sme mohli poslednýkrát vidieť na Xandare, kde ho uložili Strážcovia Galaxie. Jediný kto sa o tom zmieni je Thor, ktorý o tom rozpráva Strážcom. Spomína, že Xandar bol zdecimovaný týždeň predtým, ako napadli jeho loď, avšak to môže znamenať všeličo. Našťastie (a zároveň aj nanešťastie), Thanosové praktiky poznáme, a tak je viac ako pravdepodobné, že Thanos vyhladil polovicu populácie, zničiť celú planétu by v porovnaní s jeho filozofiou nedávalo zmysel.

Prečo sa Xandar nedokázal ochrániť pred Thanosom, ktorý ešte nemal kamene nekonečna?

Áno, áno, je pravda, že Thanos je označovaný ako dobyvateľ svetov a pod., avšak zoberte si, že pri príchode na Xandar ešte nemal žiadne kamene nekonečna, a tak jedinú moc, ktorú mal k dispozícii, bola hrubá sila, vrátane Black Orderu a svojej armády Outriderov. Ako prvé môže človeku zísť na um, že rolu zohrali čísla a armáda outriderov sa postarala o podstatnú časť bojov, avšak pri sledovaní bitky vo Wakande si môžete všimnúť, že naša armáda sa s nimi patrične vysporadúva a postupne začína naberať aj prevahu. Už len teoreticky sa dá povedať, že silou sa Xandar podobá tomu, čo sme mohli vidieť vo Wakande, obzvlášť keď na ich čele stoja Nova Corps.

Takže ich sily sú schopné ubrániť sa, no na plátne sme sa nedozvedeli, akým spôsobom Xandar padol. Ako som už vyššie spomínal, ocitáme sa na lodi Asgarďanov, čo nám umožňuje priamo nadviazať na Ragnarok, no nejaké to vyobrazenie situácie na Xandare sa aj tak žiadalo. Snáď sa jedného dňa dozvieme, ako to všetko prebehlo.

Prečo Thanos nezabil Thora, keď mal ideálnu príležitosť urobiť to?

Thanos spolu so svojimi deťmi vyvraždil celú posádku Asgardskej lode až na Thora (a Bruca, ku ktorému sa onedlho dopracujeme), ba dokonca aj Heimdall a Loki padnú v boji proti nemu. Za dôvod sa považuje tá istá príčina, prečo nezabil Tonyho (ak vynecháme tú časť, kedy Strange odovzdáva Thanosovi kameň času). Teda možno ho považuje za úctyhodného protivníka, ktorý si zaslúži žiť. No na druhej strane, prečo by nechával nažive jedného zo svojich najsilnejších protivníkov, keď už s kameňom moci ničil celú loď?

Ako Heimdall vedel, kam má poslať Hulka?

Síce pravdou ostáva, že Heimdall dokáže vidieť každú dušu na svete, a tak je možné, že zacítil Thorove, prípadne Lokiho myšlienky, ktoré mu nasvedčovali, aby Bruca poslal do Svätyne v New Yorku, kde sa práve nachádzal Doctor Strange. Predsa len, obaja sa stretli so Stephenom v Ragnaroku, kedy pátrali po svojom stratenom otcovi, Odinovi. Avšak neexistujú žiadne hmatateľné dôkazy, ktoré by túto teóriu potvrdili či objasnili, a tak zrejme pôjde o ďalšiu otázku, na ktorú sa odpoveď len tak skoro nedozvieme.

Prečo Heimdall nezachráni všetkých prostredníctvom Bifrostu?

Presne tak. Keď dokázal zachrániť Bruca, prečo tak neučinil už na začiatku s celou posádkou alebo dokým ešte mal čas? Heimdall má najväčšiu silu na Asgarde, odkiaľ nemal problém “teleportovať” celé skupiny ľudí všade po svete, a tak je možné, že mimo neho a bez patričných prostriedkov dokáže prostredníctvom čiernej mágie teleportovať iba jednu osobu, no nikto si tým nie je istý, keďže táto otázka je kladená už od roku 2012. Stalo sa tak v Avengeroch, kedy Odin zoslal Thora na Zem prostredníctvom čiernej mágie, ale aj tak o tom môžeme stále iba polemizovať a ani do budúcna sa to zrejme veľmi nezmení.

Kde je Lady Sif?

Áno, už sme sa dostali do kategórie “Kde je? Kde sú?”, avšak Hawkeya, Ant-Mana a aj jeho spoločníčku Wasp rozoberať nebudeme, pretože tým sme sa zaoberali v osobitnom článku a navyše, je veľká pravdepodobnosť, že nám na to odpovie nadchádzajúci film Ant-Man and The Wasp. No vráťme sa k Lady Sif, ktorú sme nevideli už od nepamäti. V Ragnaroku sa neobjavila pre nabitý diár jej predstaviteľky Jaimie Alexander, ktorá o tom čase pracovala na seriáli Blindspot. Ale to nie je žiadna výhovorka pre to, aby sa neobjavila ani v Infinity War a nepadla o nej žiadna zmienka.

Ako sa Bruce Banner dostal k Hulkbusterovi?

Zatiaľ čo v prvom traileri sme mali možnosť vidieť krátky záber, ako sa Bruce pohybuje pri obleku Hulkbuster, vo finálnom produkte sme sa s ničím takým nestretli a už sme ho videli rovno v akcii. Samozrejme, dá sa to vysvetliť rôznymi spôsobmi, ale to najlepšie vysvetlenie zrejme aj tak príde vo forme vystrihnutých scén v bonusoch na Blu-Ray disku. Teraz sa dá predpokladať, že Banner si ho zobral z Avengers základne, odkiaľ prišiel Peterovi Iron Spider oblek.

Ako je možné, že Thorova nová zbraň dokáže zvolať Bifrost?

Kováč Eitri spomenul, že Stormbreaker môže teoreticky privolať Bifrost, avšak celé to bolo iba v teoretickej rovine a nastáva veľmi podobná situácia, ako pri Hulkbusterovi. Pamätáte si na ten moment z traileru, kedy Thor privoláva blesky za prítomnosti Groota a Rocketa? Popritom držal v ruke nejaký imaginárny predmet, ktorý by bol v tomto prípade práve Stormbreaker a zároveň mohlo ísť o scénu objasnenia jeho fungovania, no dokým nedostaneme tie bonusy na Blu-Ray môžeme sa iba prehrabávať v komiksoch a polemizovať o jeho fungovaní.

Na akom princípe pracujú “extra ruky” Iron Spider obleku?

Tiež Vás vždy zaujímalo, na akom princípe fungujú nadbytočné končatiny už či u rôznych mýtických bytostí alebo aj postáv zo Sci-Fi filmov? Napríklad anjeli, kentaury a pod. Vec sa má tak, že táto otázka nás bude žrať aj pri novom Spider-Manovom obleku Iron Spider, ktorý sa objavil na striebornom plátne po prvýkrát v Homecomingu a oficiálny debut v akcii mal až v Infinity War. A ako sme si mohli všimnúť, oplýva ďalšími novými vychytávkami, ktoré majú za úlohu udržať Petera pri živote, o čom sme sa aj viackrát presvedčili. Najlepšie je na tom to, že ani samotný Peter zrejme nevie, ako jeho “ruky navyše” fungujú, no hovorí sa o tom, že sú napojené na jeho nervovú sústavu a podvedomo ich ovláda.

Kto vlastne sú Black Order?

Aj napriek tomu, že sú relatívne podstatnou súčasťou príbehu a súbojov, sa o nich ani nič konkrétne nedozvedáme. Okrem toho, že sú označované ako Thanosove deti, samozrejme. Thanos, ako hlavný záporák, dostáva adekvátny priestor na prejav svojich motívov, emócií a aj priblíženie minulosti, zatiaľ čo jeho “deti” dostávajú len veľmi málo priestoru a o ich už či schopnostiach alebo príbehoch ledva padne akékoľvek slovo, čo je trocha smutné, no keď sa zamyslíme nad tým, že naši obľúbení hrdinovia sa len tak tak podelili o ten priestor, ktorí mali k dispozícii, tak je otázne, ako by to vyzeralo, keby sa rozpovedali aj príbehy všetkých Thanosových detí.

Prečo Capov tím porazil členov Black Orderu tak jednoducho?

Aj Vám zišlo na um, ako dokázal Capov tím “ľudí” poraziť Corvusa Glaiva a Proximu Midnight tak ľahko? Obaja členovia Black Orderu disponujú nadľudskou silou, ktorú majú navyše sprostredkovanú aj svojimi zbraňami, ale tá sa akosi nepreukázalo. Capov tím ich poráža možno až príliš jednoducho a súboj sa končí skôr, ako sa stihol začať. O tejto pasáži sa diskutovalo už aj pri zverejnení spotov, no dodnes sa nám nedostáva nejakej oficiálnej odpovede. Avšak môžeme usúdiť, že sila členov Black Orderu bola prispôsobená potrebám filmu, aby boli súboje rovnocenné. A predsa len, režiséri nemohli Capa aj so svojim tímom uviesť do filmu za svetla neslastnej porážky.

Čo robil doteraz Nick Fury?

Už keď sme si všetci mysleli, že Nicka v Infinity War neuvidíme, on sa nakoniec aj tak ukázal. Išlo len o potitulkovú scénu, no tá dozaista stála za to. A s jeho príchodom po dlhom odmlčaní (nestretli sme sa s ním od Age of Ultron, kde sa ukázal iba na zopár minút) sa nám naskytá otázka. Čo dopekla robil Nick Fury celú tú dobu? O agentke Marii Hill sa nemusí veľa polemizovať, pretože tá pracuje pre Avengerov a S.H.I.E.L.D, a preto sa dá očakávať, že má práce po vyše hlavy, ale to neplatí pre Furyho. Našťastie, stále máme pred sebou ešte Avengers 4, kde nám to Samuel L. Jackson snáď nejakým spôsobom aspoň letmo opíše.

Čo robili celú tú dobu Strážcovia Galaxie?

Márne sme sa domnievali, že padne aspoň nejaká zmienka o galaktických dobrodružstvách tejto atypickej skupiny super hrdinov, lebo ničoho takého sme sa nakoniec nedočkali. Dá sa očakávať, že sa opäť dostali do nejakej “zachraňujeme galaxiu” situácie, ale tým si nemôžeme byť istí. Jeden z najvýraznejších aspektov stretnutia so Strážcami bolo to, že ich “kódex obliekania” sa vôbec nezmenil, čo je patrične nezvyčajné pri takýchto filmoch, keďže práve oblečením sa dá veľmi jednoducho odlíšiť, v akej fáze vývoja alebo čase sa nachádzame. Tu sa nič také nedeje a nevyzerá to, ako keby si Strážcovia prešli nejakými zmenami.

Čo sa stane s Red Skullom?

Fanúšikovia sa konečne po tých dlhých rokoch dozvedeli osud Red Skulla po tom, čo držal Tesseract. Red Skull bol vystrelený do vesmíru a nasledovne sa ocitol na planéte Vormir, kde dobrých 70 rokov sprevádzal pustovníkov, hľadajúcich kameň duše. Novým majiteľom tohto kameňa sa stal Thanos, a tak nám neostáva nič iné než len sa opäť spýtať. Aký osud zastihol Red Skulla tentokrát? Zomrel? Vrátil sa na Zem? A ináč, všimli ste si, že táto postava bola preobsadená? Pochopiteľne, ide o hlúpu otázku, keďže pod tou kopou mejkapu si to len tak hocikto nedokázal všimnúť (vrátane nás). Prvotne ho hral Hugo Weaving, ktorý neprejavoval ochotu v ďalšom kontakte s touto postavou a namiesto neho sa toho ujal Ross Marquand, ktorého môžete poznať zo seriálu The Walking Dead, ako predstaviteľa Aarona.

Kde sa nachádzal Thanos po lúsknutí?

Po tom, čo Thanos lúskol a tým odstránil polovicu všetkých národov a rás vo vesmíre, sa ocitol v neznámej dimenzii, kde sa stretol s malou Gamorou. Zrejme ide o konanie kameňa duše, ktorý dokáže svojho vlastníka preniesť do ríše snov, a keďže Gamora bola osoba, ktorú Thanos najviac miloval a musel ju obetovať, aby kameň získal, tak jej prítomnosť v ríši snov ani netreba odôvodňovať. V komiksoch sa do tejto ríše dostalo viacero postáv, avšak zatiaľ je nejasné, či sa to v MCU podarilo iba Thanosovi. Každopádne, existuje určitá pravdepodobnosť, že práve prostredníctvom tejto ríše dokážu pozostalí Avengeri zachrániť všetkých zosnulých.

Aký je Strangov “Endgame” plán?

“We’re in the endgame now.” Takto zneli Strangove slová po tom, čo Thanosovi odovzdal kameň času výmenou za Tonyho život. A keďže Strange bol svedkom viac ako 14 miliónov rôznych alternatív, akými sa súboj s Thanosom mohol vykľuť, dalo by sa povedať, že sme docielili práve tú jednu víťaznú alternatívu. Myslíte si, že ani jedna z tých možností nezahŕňala Quilove zlyhanie? Strange na to všetko zrejme myslel, a vďaka slovám, ktoré použil, môžeme usúdiť, že všetko je na dobrej ceste, aj keď to tak vôbec nemusí vyzerať. Čo predstavuje jeho plán sa zjavne dozvieme až v nepomenovanom pokračovaní Infinity War.

Ako Fury vie, že sa Captain Marvel nevyparila?

Napriek tomu, že sme sa dozvedeli osudy mnohých postáv, ktoré sa ukázali v Infinity War, ešte aj tak ich ostalo veľa, o ktorých nemáme ani poňatia. Potitulková scéna nás navnadila na prítomnosť Captain Marvel v pokračovaní, avšak nijako nám nezodpovedala, ako Fury vie, že sa Captain Marvel nevyparila. Je pravda, že jej rola v MCU je viac ako významná, avšak aj tak sa nám snáď dostane nejakého vysvetlenia, ktoré nebude založené len na prostom šťastí.

Aký vplyv bude mať Infinity War na seriály zo sveta Marvelu?

Agenti Shieldu sú priamo ovplyvňovaní udalosťami, ktoré sa odohrávajú v MCU, avšak aký to bude mať vplyv na všetky ostatné seriály? Čím narážam, pochopiteľne, najmä na Defenderov, ktorí sem-tam odkazovali na hlavné dianie v MCU, no žiaden priamy kontakt nenastal a udalosti, ktoré sa odohrávajú v Infinity War sú priam ideálnou príležitosťou na to, aby sa Defenderi dostali bližšie k hlavnému dianiu. Tak snáď neostanú tieto udalosti nepovšimnuté.

Zdroje: screenrant.com, comicbook.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.