Noah Hawley pripravuje filmového Doctora Dooma!

Na Comic-Cone v San Diegu režisér/producent Noah Hawley potvrdil, že pre 20th Century Fox chystá nový film. Pripravte sa na Doctora Dooma!

Hawley to potvrdil celkom stručne:

Chystám film pre Fox a poviem len dve slová. Doctor. Doom.”

Noah Hawley sa podieľal na tvorbe seriálov ako je Legion, Fargo, Kosti.

Možno Vám je Doctor Doom známy a možno nie. Ide o obrovského záporáka Marvel Comic Universe, podľa časopisu Wizard je to 4. najväčší zloduch, podľa IGN mu patrí v zozname zloduchov 5.miesto. Celkom slušné umiestnenie(pred ním sú už len také esá ako Joker či Darth Vader).

Jeho komiksová história je drsná – rodičov mu zabili. Je to génius, čarodejník a vládca fiktívnej krajiny Latveria. Jeho nepriatelia na život a na smrť sú členovia Fantastickej štvorky, ale konflikty už mal aj s Black Pantherom alebo Iron Manom.

Na striebornom plátne sme ho mohli vidieť vo filme Fantastická štvorka(2015, a aj v tej staršej sérii), ale tvorcovia využili málo potenciálu jeho postavy. Hawley mu dá priestor v celom filme a čo je zaujímavejšie, možno sa chystá aj rehabilitovať jeho povesť. Prečo?

Výrok Stana Leeho z minulého roka(na otázku “kto je jeho obľúbený záporák”):

Myslím, že je to Doctor Doom. Poviem Vám prečo: Každý pochopil Doctora Dooma nesprávne. Každý myslí, že je kriminálnik, ale všetko čo chce, je vládnuť svetu. Teraz sa nad tým zamyslite; keby ste prišli k policajtovi a povedali by ste: “Prepáčte strážnik, chcem vládnuť svetu”, tak by Vás nezatkol. Túžba vládnuť svetu nie je zločin.  Je to nefér, že sa považuje za zloducha. Chce iba vládnuť svetu a možno by to zvládol dobre. Takže sa veľmi zaujímam o Doctora Dooma a rád by som očistil jeho meno.”

Tento výrok vrhá na Doctora Dooma úplne iné svetlo, a preto je možné, že sa vo filme neobjaví ako doteraz známy ničiteľ, ale ako niekto, kto plánuje zjednotiť svet. V komiksoch táto zmena nastala v roku 2016 – je už považovaný za superhrdinu a pridal sa k Avengerom.

zdroj: comicbook.com

Kristina

Kristina
Mám rada komiksy a filmy s komiksovými postavami. Ako už obrázok naznačuje, najradšej mám Supermana. :)

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.