Novinky z Comic Conu 2016 v San Diegu – 3#

V 3.diele “Noviniek z Comic Conu 2016 v San Diegu” sa pozrieme na novinky zo sveta seriálu Arrow, pokračovať budeme snímkom Spiderman: Homecoming a zavŕšime to filmom Thor: Ragnarok.

Arrow

Takže začíname seriálom Arrow, konkrétne jeho 5.sériou, ktorá môže byť zároveň aj jeho posledná. Ešte pred Comic Conom sme sa dozvedeli, že flashbacky nás zavedú do Ruska, kde by sme mali zistiť ako sa Oliver Queen dostal ku tetovaniu Bratvy, potom sme zistili, čo môžeme očakávať od 5.série, ďalej sme sa dočkali možného prerieknutia Stephena Amella ohľadom Flashpoint Paradoxu. Informácie sa neprestávali hrnúť, a tak sme sa dočkali aj ďalších vyjadrení a noviniek od Stephena Amella (predstaviteľ Arrowa/Olivera Queena) a padlo aj slovo o účasti Codyho Rhodesa na 5.sérii seriálu Arrow (a už vieme, že objaví v 3.epizódy 5.sérii). A aby toho nebolo málo, tak sme sa dočkali aj prvého traileru ku samotnej 5.sérii.

Trailer je mixom starých záberov zo 4.série a zároveň nových záberov z 5.série, ktoré veľa napovedajú. Hovorilo sa o “inovácii” obleku Green Arrowa a toho sme sa aj dočkali, keďže sa vrátil späť k dlhým rukávom. Nové, ale aj staré tváre a pravdepodobne aj hlavný záporák 5.série, úryvky súbojov, ktoré po dlhšom čase pôsobia konečne tak, že Arrow naozaj porazí aj tých najlepších bojovníkov na zemi, útržky z Ruska….Vychutnajte si ho sami.

Galéria snímkov z traileru na 5.sériu seriálu Arrow:

arrow-season-5-192241-320x180
“Nový” oblek Green Arrowa
screen-shot-2016-07-24-3_2
Črtajú sa aj noví pomocníci.
screen-shot-2016-07-24-3_1
Rusko môže byť nakoniec zaujímavou destináciou.
screen-shot-2016-07-24-2
Vidíme ďalšie nové tváre.
screen-shot-2016-07-24-3
A niekomu zasa do tváre nevidíme. Žeby hlavný záporák 5.sérii?

Prostredníctvom rozhovoru s magazínom Comicbook.com, sme zistili spôsob, akým bude 5.séria prebiehať a bolo to vyjadrené týmto spôsobom: “Dávame si na čas, nikam sa neponáhľame, aby v druhej polovici 5.série to všetko šialenstvo začalo.” Teda už len z týchto slov môžeme očakávať, že sa máme na čo tešiť v druhej polovici 5.série. No snáď ani tej prvej polovici nepoľavia producenti v snažení.

Zároveň padla aj otázka ohľadom vzťahu medzi Oliverom a Felicity, prezývaným aj “Olicity”, ktorý má byť kostrbatý, ale aj svojim spôsobom zaujímavý.

Spider-Man: Homecoming

Presúvame sa ku ďalšiemu zaujímavému snímku Spider-Man: Homecoming. Okrem hlavných postáv sú obsadené už aj vedľajšie úlohy, ktorú sú tvorené najmä z postáv stredoškolských študentov a spolužiakov Petera Parka/Spider-Mana (Tom Holland). Jedným z obsadených je Tony Revolori (Dope, Grand Budapest Hotel), ktorý sa ujme postavy Flasha Thompsona.

tony-revolori-flash-thompson-191944

Ako veľmi dobre viete, tak v snímku CA: Civil War mal Peter Parker 15 rokov, čo znamená, že v jeho sólovke môže mať 16 rokov, a tak sa dočkáme najbližšieho spracovania Spider-Mana vôbec. Na rad prichádza otázka “ako zapadá Spider-Man: Homecoming do MCU (Marvel Cinematic Universe), popri takých veľkých výpravách aké majú Avengers?” V nedávnom rozhovore magazínu Comicbook.com s Jonom Wattsom sa Watts vyjadril jasne:

VIAC:  Seriál The Falcon and The Winter Soldier dostáva dátum premiéry

Beriem to ako prízemie. Ak veža Avengerov je penthouse a my vieme, aké je to byť milionárom, billionárskym playboyom ako Tony alebo vieme, aké to je byť Bohom na ďalšej planéte, tak práve to je penthouse level MCU. Spider-Man je na prízemí. Ako vyzerá stredná škola v MCU? Aké pocity vyvoláva jazdenie metrom v MCU? Spider-Man vyzerá byť ako najlepšia príležitosť, lebo je to najviac priemerný človek v kanóne, ktorého považujem za skvelú šancu ukázať MCU z jeho uhla pohľadu.

Napriek tomu, že sa jedná o “prízemný level” akoby to nazval Jon Watts, tak máme možnosť vidieť skupinu veľmi talentovaných a známych hercov, zmocňujúc sa tých ikonických postáv, ktoré sa nám už v malom vekom vryli do pamäti a spomienky na nich stále pretrvávajú. Snáď najväčším plusom je ustanovenie postavu Vulture, jeho postavy sa ujal Michael Keaton (Birdman), za hlavného záporáka snímku Spider-Man: Homecoming, keďže doposiaľ sme sa s ním vo filme vôbec nestretli. Ale ak by sa natočilo ďalšie pokračovanie Amazing Spider-Mana, tak tam by sme sa ho určite dočkali, no zároveň môžeme byť radi, že nakoniec skončí vo snímku Spider-Man: Homecoming.

vulture-spiderman-191961

Ak sa zamyslíte nad samotnou postavou Vulturea, tak nikdy sa nejednalo o jedného z úhlavných nepriateľov Spider-Mana, ale aj tak ho Jon Watts zvolil a jeho odôvodnenie znie nasledovne:

No, chceli sme sa akoby vrátiť ku koreňom, ktoré robia Petera Parkera/Spider-Mana tak unikátnym a to je vlastne dôvod, prečo sme si vybrali nápad, že je dieťa. Je stredoškolský študent v tomto šialenom univerzu. Musí svoju identitu držať v tajomstve, čo väčšina postáv v MCU nerobí a vlastne všeobecne sa vrátime ku koreňom. Vulture je jeden z vôbec prvých nepriateľov, s ktorým Spider-Man bojoval, v druhom vydaní, po chameleónovi, takže považoval som to za správnu vec, vrátiť sa takto ku koreňom.

No okrem Vulturea sa hovorí aj o ďalších nepriateľoch, a to hlavne o Tinkererovi a Shockerovi, kvôli určitému prerieknutiu ohľadom výroby hračiek, čo vlastne zahŕňa každý film od Marvelu.

859947-shocker
Shocker
Phineas_Mason_(Earth-50302)
Tinkerer

Či sú tieto tvrdenia pravdivé sa najskôr môžeme dozvedieť prostredníctvom oficiálneho traileru alebo už rovno v kinosále počas premiéry. Ale naskytuje sa aj taká možnosť, že štáb filmu bude štedrý na informácie a práve tieto tvrdenia nám potvrdí.

VIAC:  Čo znamená prekvapivé cameo v seriáli WandaVision pre budúcnosť MCU?

A tá najlepšia vec, ktorá by mala prísť na záver nepríde, kvôli tomu, že nie je dostupná online. Áno, hovorím o trailere snímku Spider-Man: Homecoming, pretože Marvel ho nesprístupnil internetu. Ale vieme aspoň o tom ako približne vyzeral a z čoho bol tvorený. Úvod bol tvorený zo scény, kedy Tony Stark prvýkrát stretol Petera Parkera, nadväzujúc na to bojovými momentmi Spideyho z bitky na letisku v Civil War. A potom sa konečne začnú nové zábery, počínajúc s ukazovaním Tonyho a Rhodeyho v školskom veku so slovami “Každý príbeh. Každé dobrodružstvo, má začiatok.” Nato prichádzajú zábery zo školského života Petera, ktoré sú prepletené s bojovými útržkami a na záver prichádza záber na Vulturea, ktorý má na sebe oblek mixu Iron Mana s Falconom.

Spider-Man: Homecoming zavíta do kín 7.júla 2017.

Thor: Ragnarok

Takže hneď ako jednu z prvých vecí môžem spomenúť nové logo, ktoré vyzerá takto:

thor-ragnarok-191923

Okrem zmeny zaužívaného “Marvelu” na “Marvel Studios” máme možnosť vidieť aj neočakávané pojatie loga, ktoré sa nesie v retro štýle. Thor: Ragnarok má zahŕňať aj element planéty Hulk, kde by sme mali dokonca vidieť Hulka v brnení. A dočkáme sa aj bitky medzi Bruceom Bannerom (teda skôr Hulkom) a Thorom.

planet-hulk-movie

Thor: Ragnarok nabral zaujímavú posádku, ktorej členom je aj Karl Urban (Dredd) a zhostí sa postavy popravcu Skurgea, kvôli ktorej nabral takýto vzhľad:

Karl-Urban-Skurge-NT
Karl Urban ako popravca Skurge

Okrem Karla Urbana uvidíme aj Cate Blanchet (Carol), hrajúca hlavnú zápornú postavu menom Hela, ďalej Jeffa Goldbluma (Jurský Park), hrajúci postavu Grandmastera a ešte aj Tessu Thompsonovú (Creed), ktorá sa zmocní postavy Valkyrie. A tej snáď najpodstatnejšej veci sme sa opäť nedočkali, keďže trailer na Thor: Ragnarok nebol doposiaľ uverejnený, no akonáhle bude zverejnený trailer, tak Vás budeme o tom informovať.

Thor: Ragnarok zavíta do kín 3.novembra 2017.

V 4.diele tejto sérii sa môžete tešiť na novinky ohľadom Guardians Of The Galaxy Vol.2, Suicide Squad a seriálu Sherlock.

Zdroj: comicbook.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.