Novinky z Comic Conu 2016 v San Diegu – 4#

V predošlom dieli “Noviniek z Comic Conu 2016 v San Diegu” sme sa zaoberali trojicou Arrow, Spider-Man: Homecoming a Thor: Ragnarok, zatiaľ čo teraz si bližšie prezrieme Guardians Of The Galaxy Vol.2, Suicide Squad a seriál Sherlock.

Upozornenie: Ak sa nechcete dozvedieť, kto je otec Star Lorda, tak preskočte celý prvý odstavec(vrátane obrázka), ale podľa režiséra snímku GOTG Vol.2 Jamesa Gunna sa nejedná o spoiler, čo odôvodňuje viacerými faktami. Bez ohľadu na to ako sa rozhodnete, pamätajte, že my sme Vás upozornili.

Guardians Of The Galaxy Vol.2

Guardians-of-the-Galaxy-Vol-2-Logo

Jedna z najzaujímavejších vecí bolo odhalenie postavy Kurta Russella, ktorý si zahrá veľkého Marveláckeho záporáka menom Ego The Living Planet, teda Ego Žijúca planéta. A podľa traileru, predstavenom na Comic Cone sa vraj jedná aj o otca Petera Quilla, resp. Star Lorda. Keď Russell nastúpil na palubu, taak nikto netušil, že si zahrá jedného z najzvláštnejších záporákov vôbec. Ego bol najprv nepriateľom Thora a potom sa dokonca postavil aj postavám ako Nova, Silver Surfer a aj Fantastickej 4. Okrem toho, že sa jedná o živú planétu s ľudskou stavbou organizmu, ovplýva aj psionickými schopnosťami.

ego-191933
Kurt Russell ako Ego The Living Planet

Niektorí to pojali ako sklamanie, niektorí zasa ako prekvapenie a ostatní ostávajú neutrálni, no James Gunn má vtom jasno:

Ľudia boli zaujatí, zmätení a podporujúci voči zachovaniu kozmického Marvelu naozaj kozmickým s odhalením identity otca Petera Quilla… chápem to. Ak by sme žili v perfektnom svete, tak by som vám nepovedal nič, kým by ste nevstúpili do kinosály pri premiére Guardians Of The Galaxy Vol.2… Každopádne, svet nie je perfektný.

Potom Gunn pokračuje s dvoma hlavnými dôvodmi, prečo by sa odhalenie otca Petera Quilla nemalo klasifikovať ako spoiler:

  1. Propagácia film ju ozajstná vec a teraz je zaujatie fanúšikov pre vysokorozpočtové filmy omnoho viac dôležitejšia vec než kedykoľvek predtým. Gunn zdôraznil, že propagácia filmu by bola takmer nemožná bez spomenutia postavy Ega.
  2. Ak by Marvel neoznámil túto novinku, vtedy keď to urobili, tak potom by to urobil niekto iný namiesto nich. Gunn poukazuje na veľa online stránok, ktoré by prezradili Egovu účasť, hneď po dozvedení sa tejto informácie. “…radšej mať kontrolu nad oznámením než by to malo výjsť na SpoilersRUs.com,” hovorí Gunn.

Ďalším faktom, prečo sa nejedná o spoiler, je aspekt toho, že nevieme prečo sa vlastne Ego objaví vo filme, ako sa tam objaví a ďalšie otázky, ktoré Vás napadajú pri tejto postave:

Poznanie Quillovho otca nijako nevplyvní váš zážitok z filmu po žiadnej stránke. Ego je emocionálne centrum GOTG Vol.2 od začiatku do konca a nie je to žiaden twist. A verte mi- je tam ešte veľa, veľa prekvapení, ktoré máme v zásobe z Vol.2 – snáď najväčším prekvapením je, ako veľmi budete samotný film milovať,” vysvetľuje James Gunn. No a ako to už býva, tak traileru sme sa opäť nedočkali, no v prípade jeho vydania Vás dozaista budeme informovať.

Ale samotná hlava Marvelu Kevin Feige povedal v jednom nedávnom rozhovore, že traileru by sme sa mali dočkať pri najbližšej premiére nového snímku Marvelu, čo je vlastne Doctor Strange, teda je viac ako možné, že pred premietaním filmu Doctor Strange sa dočkáme ešte aj nejakých nových záberov , resp. traileru na GOTG Vol.2.

Guardians Of The Galaxy Vol.2 zavíta do kín 5.mája 2017.

Suicide Squad 

Suicide-Squad-Logo-600x338

Zaujímava informácia, ktorá stihla uniknúť ešte pred premiérou Suicide Squad je účasť ďalšieho člena Justice League v tomto snímku a ak túto informáciu považujete za SPOILERtak nasledujúcemu obrázku a riadkom sa určite vyhnite.

screen-shot-2016-07-28-at-12-00-06-pm-192634

Vzhľadom k tomu, že Flash sa objaví po debute Boomeranga na striebornom plátne, tak najpravdepodobnejšou teóriou je to, že práve Flash posadí Boomeranga za mreže. Okrem odhalenia účasti Flasha, sa zároveň dozvedáme o tom, koho uvidíme na plátne najskôr a v akom poradí, no a úvod zjavne patrí Willovi Smithovi(predstaviteľ Deadshota).

Potom, čo dopozeráte Suicide Squad a nabehnú záverečné titulky, tak si radšej ešte poseďte, pretože ako už je zvykom, tak sa dočkáme potitulkovej scény, ktorá nie je tak úplne po titulkách, keďže sa nachádza uprostred nich po prvej farebnej polovici záverečných tituliek. Vraj sa jedná o scénu, ktorá ovplýva určitou dôležitosťou a počkať na ňu nie je vôbec od veci.

Ďalej sa presúvame ku zaujímavej teórii, že nový Joker v podaní Jareda Leta je vlastne Jason Todd, nástupca Robina Boy Wonder, ktorý bol v komikse “Death In The Family” usmrtený samotným Jokerom, kvôli jeho nepopulárnosti v radách fanúšikov, aby bol nasledovne oživený v príbehovej línii rokov 2005-2006 “Under The Red Hood”. Momentálne ostáva stálou DC postavou v pokračovaní “Rebirth”, ako anti-hrdina v “Dark Trinity” po boku padlej Amazon Artemis a klonu Supermana – Bizarra. No režisér David Ayer túto teóriu vyvrátil slovami: “Joker Jareda Leta ani nie je Jason Todd.

Zároveň bol pred nedávom vydaný bonus “It’s Good To Be Bad“, ktorý znázorňuje režiséra a herecké obsadenie ako hovoria a zaujímavom pohľade, ktorý tento film prináša.

Napriek tomu, že okrem Batmana bol z Justice League do Suicide Squad obsadený ešte jeden jeho kolega, tak Ben Affleck sa narozdiel od neho nenachádza v záverečných titulkách, čo pôsobí ako veľmi kuriózna vec, pretože Batman by sa mal na plátne zdržať o niečo dlhšie než bolo očakávane a aj tak tam Affleck nie je kreditovaný. Jeho účasť bola potvrdená aj samotným režisérom, no na pľaci sa zdržal vraj iba jeden deň a aj to bolo zrejme zbytočné, keďže viacmenej každá scéna s Batmanom má bojový tón a o tie kúsky sa stará práve kaskadér, čo je najrozumnejším dôvodom, prečo Affleck nebol kreditovaný v Suicide Squad. A zároveň to môže poukazovať na to, že sa tu Batman príliš nenahovorí.

Každopádne, touto informáciou poteším najmä fanúšikov Harley Quinn (Margot Robbie), ktorá môže v konečnom dôsledku získať sólový film. Po prvom premietaní snímku Suicide Squad pre tlač jej bola položená otázka, či je na pláne aj sólový film a jej odpoveď neznela jednoznačne, ale nádejne: “Nie sme si istí.” Čo je dozaista omnoho lepšie ako jednoznačné odbytie typu “Nie” a ak odozva na jej postavu po premiére Suicide Squad bude viac než pozitívna, tak máme sa na čo tešiť.

Zároveň sme sa konečne dočkali prvej skladby zo soundtrakcu filmu, ktorá nesie názov “Task Force X” a nečakane nie je až taká šialená ako pôsobí film. Soundtrack je skomponovaný Stevenom Priceom, ktorý má na svedomí soundtracky takých filmov ako sú Fury, ba dokonca Gravity.

Klipy a TV Spoty filmu Suicide Squad:

Suicide Squad zavíta do kín 5.augusta 2016.

Sherlock

2000px-Sherlock_Logo.svg

A dostávame sa ku záveru tohto dielu, ktorý ukončí teaser trailer na 4.sériu seriálu Sherlock. Jeho fanúšici si museli počkať pekne dlhý čas, kým sa konečne dočkali tohto traileru, zatiaľ čo boli utešovaní odbočkou Abominable Bride. Nejedná sa o nič prevratné, ale postačí na udržanie fanúšikov, dokým sa konečne uskutoční premiéra niekedy počas roku 2017.

V 5.dieli sa môžete tešiť na seriály Defenders, Daredevil a Luke Cage od spoločnosti Netflix.

Zdroj: comicbook.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

Rozbor traileru k Justice League podľa vízie Zacka Snydera

Na DC FanDome bol odpremiérovaný teaser trailer na Zack Snyder’s Justice League! Na čo sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.