Novinky z Comic Conu 2016 v San Diegu – 5#

Predchádzajúci diel “Noviniek z Comic Conu 2016 v San Diegu” sa zaoberal trojicou Guardians Of The Galaxy Vol.2, Suicide Squad a seriálom Sherlock, tentokrát budeme pokračovať trojicou Netflixáckych seriálov The Defenders, Daredevil a Luke Cage.

The Defenders

marvel-the-defenders-netflix-series

Jedna z najčastejších otázok, kladených voči The Defenders je “ako veľmi sa budú líšiť od Avengers?”, keďže ako veľmi dobre vieme, tak Avengers ordinujú najmä v celosvetovej škále, ba dokonca až vesmírnej, zatiaľ čo The Defenders sa držia pri zemi a zachraňujú v menšom merítku. Hlava televízneho oddelenia Marvelu Jeph Loeb Vám to potvrdí a ešte aj svojsky opíše:

Pouliční hrdinovia vždy pochádzajú z veľmi reálneho miesta. Ak sú tu Avengers, aby obraňovali univerzum – a nikto nemiluje tie filmy viac než ja – je to epický, akčne-adventúrny príbeh, ktorý má skvelý humor a úžasný pátos. Čo sa snažíme my povedať, je príbeh o mužoch a ženách, ktorí tu sú, aby ochraňovali, v niektorých prípadoch susedstvo a v niektorých prípadoch zasa seba. A ak to je ten prípad a vy sa pridáte a zdržíte 13 hodín, tak to je ten obrovský záväzok, ktorý chceme.

Pokračuje vo vysvetľovaní ako zoznámenie Defenderov bude vyzerať:

Tá otázka, ktorú chceme, aby sa ľudia pýtali je ‘Čo sa stane, ak sa títo ľudia stretnú?’, lebo každý z nich sa pozerá na svet svojim spôsobom. Takže, ak sa to stane, tak to je napokon to o čom vlastne The Defenders sú. Nie je to o tom, že ‘Kto je tu ten zlý chlap?’ alebo ‘Čo je v stávke?’ alebo o niektorej z tých vecí. Stále pracujeme vo veľmi, veľmi prízemnom svete. Obloha sa neotvorí a nevzídu z nej mimozemšťania. To je práca pre Avengerov! To je to, čo majú na starosť.

A tou najpodstatnejšou vecou je teaser trailer, ktorý je naozaj len teaser, keďže neponúka žiadne nové ozajstné zábery, ale iba hovorenie citátu, kde môže byť fanúšikom Daredevila známy hlas Sticka, hovoriaci “Myslíte si, že vy štyria dokážete ochrániť New York? Veď nedokážete ochrániť ani seba.“, zatiaľ čo v pozadí hrá skladba “Come As You Are” od Nirvany a ukazujú sa rôzne narážky na jednotlivých členov The Defenders.

Seriál The Defenders výjde niekedy v roku 2017.

Daredevil

Daredevil_Logo_2

Noviniek ohľadom 3.série Daredevila sa nezverejnilo zasa až toľko, no naisto vieme, že sa dočkáme 3.sérii, i keď o trocha neskôr. Tu vlastne prichádza ta smutnejšia správa pre priaznivcov Daredevila, keďže 3.sérii sa dočkáme až v roku 2018, kvôli tomu, že rok 2017 si zaberú The Defenders a Iron Fist.

Luke Cage

Luke_Cage_-_Logo

Luke Cage prichádza až do príliš výstižnej doby pre túto postavu, kedy rozpory medzi policajtmi a černochmi v USA vrcholia a neprestávajú. A presne do takej doby prichádza nepriestreľný a supersilný černochLuke Cage, ktorý vezme spravodlivosť do vlastných rúk, čo môže mať aj určitý vplyv práve na nich o čom hovoril aj samotný showrunner Lukea Cagea Cheo Hodari Coker:

Toto je naozaj éra, kedy je fascinujúce mať neprestrieľného černocha, existujúceho v tomto svete. Jedna vec, o ktorej som rozmýšľal v podmienkach všeobecnej témy je to, keď sa pozrieš na susedstvá, ľudia stoja v úzadí alebo nevystúpia vôbec, kvôli následkom.

Ďalším zaujímavým faktom je to, že každá epizóda je pomenovaná po songu raperského dua Gang Starr. Prvá epizóda nesie názov Moment Of Truth, druhá Code Of The Streets a tretia Who’s Gonna Take The Weight?, čo znamená, že showrunner Cheo Hodari Coker doposiaľ dodržiava svoje slovo.

A tá najlepšia vec opäť prichádza na záver, teda trailer, ktorý je narozdiel od The Defenders Teaseru plnohodnotný kúsok. Veď presvedčte sa sami!

Seriál Luke Cage bude vydaný 30.septembra tohto roku prostredníctvom služby Netflix.

Zdroj: comicbook.com

Filip T.

Filip T.
Milovník kvalitných filmov, aktívny degustátor nových seriálov, ale neopovrhnem ani dobrou knihou či komiksom.

Určite si prečítaj

WandaVision konečne dostáva dátum premiéry

Dlhoočakávaný seriál platformy Disney+ WandaVision sa konečne dočkal oficiálneho dátumu premiéry. Seriál o spolužití Wandy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.